Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiúk, férfiak! A piszoár...

Fiúk, férfiak! A piszoár "fóbia" egy létező dolog?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Létező, mivel beszélsz róla. Bár én nem értem, de biztos...
2012. jún. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Létező, de nem a piszoártól való félelmet jelenti, hanem a nyilvános helyen való pisilést. De ha beírod a gugliba is, találsz pár jó cikket.
2012. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez a gátlásosság tövéről fakad. Magam is nagyon kíosan éreztem kamaszkorban magamat, ha a többiek előtt kellett (volna) pisilnem. Képtelen voltam rá, hogy kiránduláson vagy akárhol másokkal együtt "csöveljek" és kerültem nagy ívben a nyilvános wc-ket. Pont emiatt. Aztán úgy szoktattam le magam az efféle fóbiáról, hogy pl. egy vadkempingezős, természetlágyöli kertipartiszerű összejövetelen direkt nagyon sokat ittam, hogy sok legyen a folyadék (és oldódjon a gátlás), úgyhogy ott aztán meg a hugyozás rendesen. Amúgy a mai napig is úgy vagyok, hogy mások előtt nem szívesen kezdek bele a pislantásba, de ha egyedül állok a ffi wc-ben, elkezdem, akkor már jön akkor is, ha közbe benyitnak.

Összegzés: létező dolog, gátlásos, szemérmes témakör, de kezelhető, tudatosan, gyakorlással leküzdhető.

2012. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, létezik. Nálam legalábbis. Én soha nem használok piszoárt, nem is tudnék. A fülkés WC-ből is azt szeretem, amelyiknél padlótól plafonig vannak a falak és utálom, ha vannak a mellettem levőben. Benzinkutaknál is inkább elsétálok 200 métert egy bozótosig, de ne a "tömegvécébe" kelljen már mennem...
2012. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 oldboy100 válasza:
Megéltem 70 évet, de ilyen ostobaságól még nem hallottam. Elhiszem, hogy létezik, de nehéz megérteni. A hét évtizedemben kb ezerszer intéztem az ügyemet piszoárban, de csak egyetlen egy kellemetlen élményem volt kb 17 éves koromban. Akkor egy homokos öregúr próbált leszólítani. Szó nélkül hagytam, távoztam és elfelejtettem az esetet. Amúgy pedig a piszoár nem olyan hely, ahol nem lehet némiképp diszkréten pisilni. Ha valaki pofátlanul kukucskál, rá kell szólni vagy távozni kell.
2012. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
En is szivesebben megyek a normal rotyihez pisalni, mar csak azert is, mert a piszoarnal 99%-ban nincs kirakva papir, en meg meg szoktam torolni a pocsom pisalas utan. :P
2012. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tisztahiszti válasza:
Nem régen NIS mellett vitt el az utam.Lefelé a Bolgár határ előtt a Marica folyó bejárata előtt van egy rötyi...azt kellene megnézni ..úgy körbe van kokkalva,hogy az már csoda..ott tényleg marad a hegyoldal.Séta kb 100m. odáig dús a vegetáció.Engem speciel az zavar amikor a pisildába trottyognak,durrognak...megérne még egy misét..
2012. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 flancos krumpli válasza:
"Száraz vizelés" néven is ismert eme csodálatos betegség. Nagyjából annyi a tünet, hogy nem csobog a cső, ha valaki melletted van és/vagy nézi a hímtagot.
2012. jún. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az milyen kínos, mikor neked is ilyen fóbiád van, meg a melletted állónak is. :) Oszt mindketten azt várjátok, hogy a másik csorgasson és az majd meghozza a hangulatot...
2012. jún. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen. Gondolj csak bele, milyen lehet társaságban az intim dolgod végezni. Persze mivel nem vagyunk egyformák ezért biztos akad olyan is elvétve akit nem zavar az égvilágon semmi sem. Szerintem ez a kivétel.
2012. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!