Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Dreadlocks (raszta) és munkahe...

Dreadlocks (raszta) és munkahelyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


"raszta" hajjal, miért nehezebb elhelyezkedni? Barátom kitűnően végezte el a mentőtisztit, és raszta haja van legalább 6-7 éve, de képtelen munkát találni, se kórházban se mentősként, a haja miatt (ezt meg is mondták neki több helyen)


Mért van az ,hogy egy hajviselet miatt nem vesznek fel valakit? És itt most nem egy kirívó égnek álló zöldkékre festett punk hajról beszélünk hanem egy ápolt jól tartott igényes dreadről.


Ha jól tudom sok munkahelyen kizáró ok a raszta haj, ez nem diszkrimináció?



2012. júl. 2. 20:26
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én fiam ugyan így járt. Személyzetis mondta neki, innen a fodrászhoz megy, levágatott hajjal másnap kezdhet - villanyszerelő.
2012. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
szerintem elég elszomorító, nagyon kivan nem akarok megválni tőlük mert nagyon a szívéhez nőttek, de munka nélkül sem élhet valaki
2012. júl. 2. 20:42
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A raszta hajhoz valamiért az ápolatlanságot társítják.Tőlem is sokan megkérdezik, hogy hogyan mossa meg? És amikor mondom, hogy úgy mint más, vízzel és samponnal, a különbség csak abban van, hogy ő nem fésülködik, de amúgy ugyan úgy tisztálkodik, akkor néznek elkerekedett szemekkel.
2012. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
14%
Jelenleg nem vagyok munkaadó, de volt idő, amikor kerestem munkatársakat. Ha már így van, akkor engedtessék meg nekem, hogy eldöntsem, hogy kit alkalmazok és kit nem. Vannak bizonyos elvárások bizonyos munkakörökben, ami még elfogadható és van, ami már nem. Ha valaki olyan ostobán konok, hogy nem hajlandó lemondani a bármilyen tolldíszéről vagy orrkarikájáról a munkája érdekében, az nem alkalmas egyes munkakörökre. Nem arról van szó, hogy ne lehetne elfogadni bármilyen hajviseletet, de el lehet. Tegnap, vasárnap én is úgy néztem ki, ahogy a lehető leglazább ember. Amikor viszont munkát kerestem, akkor fodrászhoz mentem és öltönyben, nyakkendőben tettem.
2012. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted, ha valakinek van egy ápolt jól kinéző dreadlockja ami nem büdös, nem koszos, akkor az kizáró ok?

Mióta határozza meg az ember tudását az ,hogy milyen a hajviselete?

Ha valakinek vallási okokból lesz dreadlockja (neki nem) akkor mi van? Elutasítod őt a vallása miatt?


Az emberek hozzáállása a nem sormintához egyre jobban elszomorít

2012. júl. 2. 20:58
 6/23 anonim ***** válasza:
Ááá, dehogy. Én egyébként ellene vagyok mindenféle uniformizálásnak, inkább lennék szabadságpárti! De a munkahely, meg a munkahelyre való felvétel az más. Rengeteg ember keres állát. És aki nem tud alkalmazkodni, az bizony nem kell, és én megértem ezt. Persze, lehet bárkinek bármilye akár vallási okokból is, mondjuk krisnás köveket visel az orrában, a fején meg maga a kék Krisna ül. Hát viselje. Nem verem meg, nem röhögöm ki, de valószínű, hogy mást választok. Viszont: a Krisna völgybe szívesen megyek, tisztelem őket, szeretem a kajájukat és támogatom őket, ha tudom. Ez ilyen egyszerű.
2012. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 mustafa33 ***** válasza:
60%

Azért biznyos munkakörökkel kapcsolatban vannak bizonyos kinézeti elvárások. Ezek lehetnek indokoltak és lehetnek szokásból elvártak. Indokolt például tiltani a szakál viseletet ott, ahol reszpirátort vagy gázálarcot kénytelenek viselni a dolgozók, a szakács szakmában is indokolt lenne a szakál tiltás, de ott elnézik (sajnos tapasztalat). Mentősnek nem vennék fel rasztát vagy pankot mert ki lehett tenni egy elálélt öreg pácienst annak a sokknak amit akkor él át amikor kinyitja a szemét és meglát maga fölött egy szörnyet (szerinte)?

ugyanígy nem venném fel szakácsnak, vagy pincérnek mert valószínűleg az emberek előítélete miatt rontaná az üzletet. De egy számítógép mögé nyugodtan beültetném 8 órára egyhúzomban. Villanyszerelőnek sem vennék fel orkarikás piercinges vasaltat, mert "kisülhet" az áram, és fizethetek neki. Szóval néha megvan az oka.

2012. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Nekem rasztám van,ahova ez miatt nem vennének fel oda nem is mennék. Van egy ismerősöm aki munka miatt vált meg a dreadjeitől,de rájött,hogy ez hülyeség gyorsan vissza is csinálta :D

Egyébként tényleg elég baj,hogy nem a tudás számít..

2012. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
A salsatanáromnak van nagyon csinos rasztahaja, de az sokkal elfogadhatóbb, mert ő néger. Hosszúhajú rasztafárit én sem vennék fel mentősnek, mert az zavarhatja a betegellátást.
2012. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Hosszúhajú rasztafárit én sem vennék fel mentősnek, mert az zavarhatja a betegellátást."


?? Nőnemű mentőápolót nem zavar a hosszú haj? Össze lehet kötni, kendő, sapka hajpánt alá betenni. Semmivel sem zavaróbb, mint egy nem raszta hosszú haj.

2012. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!