Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan fogalmaznátok meg,...

Hogyan fogalmaznátok meg, hogy mi az a Társasági báj?

Figyelt kérdés
Nekem is vannak elképzeléseim, de nagyon kíváncsi lennék a ti megfogalmazásaitokra is. Hogyan viselkedik az az ember, akinek van társasági bája?

2012. júl. 10. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűnek tűnik,de nem mindenki képes rá.

A "semmiről való beszélgetés" művészete.

Műérdeklődés, műdolgokról,időjárásról,semmittevésről, vásárlásokról,"fontos emberekről",divatról...stb.

Mindezt olyan emberekkel,akiket nem is ismer.

Természetesen nőről van szó,akinél sokat számít a küllem.

Bár ha jól belegondolunk,nem kis teljesítmény a figyelmet,érdeklődést fenntartani órákon keresztül a semmiről beszélve.

2012. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Se nem báj, se nem művészet. Üres emberek menekülése önmaguk elől a semmibe. Nem ajánlom. Ez nem egy erény. Társasági báj nem tudom hogy sikerült nagybetűvel. Szokj le róla kérlek.

Tehát: a semmiről cseverészni gáz.

2012. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. júl. 11. 12:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Én valami olyasmit képzeltem el, hogy valaki úgy érdeklődik, hogy azt az adott társaság tényleg elhiszi és jól esik az adott személynek vagy a társaságnak az érdeklődés. Nem feltétlenül kell ezt megjátszani szerintem. Sőt, akinek van társasági bája annak ez csak úgy jön. Ezt nem csak mézes-mázosan lehet csinálni. Ez persze csak az én véleményem.
2012. júl. 11. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. Az udvarias érdeklődés egy bizonyos szintig valóban csak udvarias érdeklődés. Csak tudod sokak átcsúsznak abba, hogy őket nem érdeklő dolgok iránt érdeklődnek, mindig másokkal foglalkoznak, csak hogy saját magukkal ne kelljen. Ez pedig sehova nem vezet. Boldogtalanul, üresen fekszik le a nap végén, aki így él. Viszont, ha úgy van művelve ahogy te is írod, akkor rendben van a dolog.
2012. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!