Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Muszlimák, ti milyen helyeken...

Muszlimák, ti milyen helyeken dolgoztok, és hogy tudtok beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Én eddig bárhol dolgoztam, mindenhonnan kiközösítettek, mert nem mentem bulizni, ha mégis elmentem valakihez csak beszélgetni, akkor nem alkoholizáltam. Nem kokettálok a munkahelyi férfiakkal. Mindenhol az lesz a vége, hogy én leszek az "áldozati bárány", akibe mindenki büntetlenül belerúghat. Én csinálok valamit rosszul? A vallásról nem akarok velük beszélgetni. És igazából nem is akarok velük őszintén beszélgetni semmiről, mert csak arra használják fel, hogy még több alapanyaguk legyen a csúfolódáshoz. Van egyáltalán olyan hely, ahol csak vagy javarészt muszlimok/muszlimák dolgoznak?
2012. júl. 18. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha én szándékosan kiközösülök az emberek közül, azaz nem csinálom velük együtt azokat a dolgokat, amit a többiek, akkor nem ők közösítenek ki, hanem én közösítem ki magamat. Ha nudista strandra gatyában megyek be, persze, hogy kiközösítenek. Ahogy akkot is, ha egy átlagos strandra én megyek be gatya nélkül.
2012. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gelazso ***** válasza:
100%
nem vagyok muszlima de nem iszom, nem bulizom. olyan közös szabadidö elfoglaltség is van amihetz nem kell alkohol. szerintem meg beszélj nyugodtan a vallásodról. igy megtanulják megérteni. talán toleránsabb lesz mindenki.hallgatással csak a félelmüket fokozod.élj a korán szerint. ugy tudom hogy egy békét hirdetö könyv, csak az örült fanatikusok forgatják ki a szvait.
2012. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok muszlima, nem járok bulizni, és soha nem iszom. Nem is dohányzom. Nem is pasizom, főleg, munkahelyi férfiakkal nem - de ettől még normálisan, barátságosan viselkedem velük.

Azt hiszem, kedvelnek is, a fentieket tudomásul vették, soha nem bántott érte senki.

Középiskolában még eröltették, hogy próbáljam ki a cigit meg az italt, de mindig visszautasítottam. Az ökörködésben benne voltam, másban nem. Vállani kell, hogy mi az, ami belefér, mi nem.


A leírásod alapján azzal lehet baj, hogy az látják rajtad, hogy meg sem próbálsz beilleszkedni. Tény, hogy a munkahelyre az ember dolgozni jár, és nem haverkodni. Viszont ez nem zárja ki azt, hogy emberszámba vegyük a másikat, vallástól függetlenül. Ha te azt szeretnéd (jogosan!), hogy tiszteletben tartsák a vallásodat és tiszteljenek téged, akkor sajnos el kell fogadnod, hogy NEKED kell beilleszkedni, ez egy más ország, és alkalmazkodni a körülményekhez annyire, amennyire még megengedi a vallásod.

Nem "kokettálás", ha egy férfinak normálisan köszönsz és ha társalgás van, elmondod a véleményedet. Nem kokettálás, ha segítséget kérsz vagy nyújtasz.

Nem kokettálás, ha a hétvégi maradék sütit hétfőn beviszed a kollégáknak, és abból férfiak és a nők közösen esznek.

Nem kell "őszintén" beszélgetned magánügyekről, tényleg nem tartozik senkire, mit gondolsz a férfiakról, a szexről meg hasonlókról, DE őszintén kell beszélgetni munkahelyi témákról: munkával, ügyfelekkel kapcsolatos témák, hol töltöd a szabadságodat, milyen filmet láttál tegnap a tv-ben, milyen könyvet/cikket olvastás, milyen hírt hallottál és arról mi a véleményed stb. stb., amiről ebéd vagy kávézás közben beszél az ember a kollégáival.

Ha ezt nem teszed meg, az azt jelenti, hogy nem próbálsz beilleszkedni a társaságba, tehát ne csodálkozz, ha célpont leszel.

A vallásodról pont annyit kell beszélni, amennyit tudni akarna. Ha valaki érdeklődik, igenis kell válaszolni neki, mert ha nem teszed, az durva elutasítás. Amihez persze jogod van, csak akkor ne csodálkozz, ha nem szeretnek. (Engem pl. tökre érdekelnek az ilyen dolgok, tisztelem mások vallását, kultúráját, és ha valamit rosszul gondolok, az azért van, mert nem ismerem eléggé, nem azért, mert szándékosan ártani akarok.)


Tudni kell azt is, hogy ez manapság egy kemény világ, ha azt akarod, hogy tiszteljenek, meg kell húzni a határaidat. Nem szabad hagyni, hogy gúnyoljanak, rugdossanak. Ha valaki beszól, akkor fel kell vállalni, hogy neked az rosszul esett, és minimum megkérdezni, hogy ezt hogy értette az illető. Vigyeld meg, nem lesz olyna nagy szája, ha társaság előtt megkérdezed, hogy értette, majd rendre utasítod, hogy ne szórakozzon veled. Amíg csak megpróbálsz háttérbe húzódni, addig tényleg célpont maradsz.


De elsősorban: magadat kell integrálni az itteni rendszerbe, amennyire csak lehet (nyilván nem fér bele neked minden - és ez érthető!).

2012. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

A nudista strandos hasonlattal az a baj, hogy eldöntheted, hogy akarsz-e menni oda, vagy sem. Valamilyen munkahelyre viszont be kell menni.


Kedves Harmadik Válaszoló! Neked üzenem, hogy nem ilyen emberekkel dolgozom együtt, mint amilyen te vagy. Az általad leírt kapcsolatfelvételi formákat próbálom alkalmazni, de sikertelenül. Általában ilyenkor, pl. amikor filmek jönnek szóba, és én is elmesélek valamit, akkor "keresztülhallgatnak". Mintha ott se lennék. Nem akarnak jóban lenni velem. Pedig én kedves és toleráns vagyok velük. De úgy érezem néha, hogy ez is idegesíti őket, mert kifejezetten szeretnének belémkötni valamivel, amikor csak lehet.

Az előző főnököm (kb. 30-35 éves, szétesett életű nő), gyakorlatilag levegőnek nézett, ha valamit hozzászóltam egy beszélgetéshez, úgy folytatta tovább a mondandóját, mintha nem is mondtam volna semmit. Persze nem akartam "aláírni", hogy na akkor most ki lettem közösítve, ezért csináltam mindent tovább úgy, mintha ezek a dolgok nem is történnének meg, tehát legközelebb is úgy beszélgettem velük, mintha nem tudnám, hogy úgyse fogják meghallani.

Ráadásul nehogy azt higgyétek, hogy én most akkor fejkendőben meg fekete abajában járok a munkahelyre :) mert egyáltalán nem. Sőt néha olyan ruhákat is felveszek - pusztán a beilleszekdés kedvéért - amik manapság hétköznapinak számítanak, de én nem érzem magam jól bennük.

2012. júl. 18. 10:44
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nem vagyok külföldi, abszolút magyar vagyok, tehát tudom, hog ez nem az az ország, de emlékszem régen nem volt ennyire önző és kapzsi ez a hely. Úgy nőttem fel, hogy körülöttem majdnem minden rokonom családban élt, mindig volt rokongyerek, akivel játszani lehetett. Manapság meg bárhová megyek dolgozni, minden hely tele van szingli csajokkal....És amilyen gondolkodású férfiak vannak manapság nem is csodálom.

És a felnőtt rokongyerekek is egyedül vannak :(

2012. júl. 18. 10:51
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, senkit se érdekel a vallásod. Dolgozz keményen, mutass tiszteletet, és szerintem Allah sem büntet meg, ha néha elengedsz egy mosolyt a munkatársaidnak. Senkinek semmi köze hozzá, miben hiszel, ráadásul nem barátkozni járunk a munkahelyre. Én pont úgy járok be, pedig nem is vagyok muszlim. Ha meg tüntetsz vele, hogy jaj, téged senki se szeret, kicsit nézz körbe. Fordított esetben mit tennének egy keresztény nővel az arab országokban? Hidd el, a magyar még toleráns hozzátok képest. Legfeljebb hülyének néznek, mint mindenkit, aki mélyen vallásos.
2012. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek, aki válaszolt. Ezek alapján a small talking képességemet kell jobban fejlesztenem, és kicsit jártasabbnak lennem olyan témákban, amik alapvetően nem érdekelnek. Érdekes az a hangnem is, amit megütöttetek velem szemben, úgy kezeltetek, mint valami kőhülye idiótát, egyébként nem vagyok még muszlim, csak gondolkodtam a felvételen...
2012. júl. 20. 14:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg végképp nem a vallásoddal van a baj. Amúgy meg, ha nem csak "értékelni" tud az a szellemi fogyatékos, aki lepontozott, akár ki is fejthetné, miben nem volt haszns a válaszom. Nem a pontok miatt, csak érdekelnének az érvei.
2012. júl. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem én voltam
2012. júl. 21. 15:29
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Assalamu Alaykom, kedves Kérdező, pontosan tudom, miről írsz. De azt tartom, hogy legyen minél erősebb a hited, és talán inchallah megjavul a helyzeted. Mert talán megváltozik a látásmódod. Nem vagy a társaság része. Miért baj az?..: Ne zavarjon. Lehet, hogy te kerültél be a csoportba utoljára?... Független vagy mindenkitől, mert talán még nem ismernek. El kell érned, neked, saját magadnak, hogy elfogadtasd magad. ÖNMAGAD. Bizonyítsd be, hogy te is tudsz érvényesülni. A magad módján. Sajnos ez gyakorlat, hogy abba rúgnak bele az emberek, aki hagyják. De ez nem az emberek hibája, Így van ez mindenhol, kutyáknál (az erősebb kutya...) stb. Sok kollégád nyilván bogarasnak tart, vagy valami hasonlónak, ha nem hajlandóak veled beszélni vagy átnéznek rajtad. Ám sokszor adódik valamilyen helyzet, hogy az ellentétét be tudd bizonyítani... Másik dolog. Nagyon sokan kétes információval rendelkeznek az iszlámról. Én tudod mit csináltam annak idején, amikor bekerültem a munkahelyre?.... Mondtam, igen, muszlim vagyok, de inkább tőlem kérdezzetek, remélem, tudok válaszolni, jobb ez, mintha a netről vagy videókból és filmekből szereznétek a néha nagyon vicces infókat. ... A múltkoriban pl itt egy válaszoló zt írta hogy úgy udja, hogy a muszlimok lepedőn keresztül szeretkeznek mert a nőt még akkor sem láthatja a férje... :D Hát, ilyen zöldségeket is terjesztenek:))))) De most kicsit komolyabbra váltok. Sokunkat terroristának könyvelnek el, akarat nélküli rabszolgának stb... Sajnos ez ellen csak személyünkben tehetünk. Mert egyáltalán nem vagyunk különbek, nincs jogunk ítélni, ez csak Isten feladata. Nekünk az a célunk, hogy helyt álljunk itt, az életben, csináljuk, amit kell, a törvénye(in)k szerint. Ami nekünk ütközik, azt nem csináljuk. stb. Tudod, az élet sosem könnyű. Állandó próbatételek sorozata.

Asalamu Alaykom,

és Ramadhan Kareeem:)

2012. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!