Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy tegeződős, magázódós kérdés?

Egy tegeződős, magázódós kérdés?

Figyelt kérdés
ma voltam egy boltban, többször is jártam már ott. és ugy itéltem meg, hogy nálam idősebb az eladó én 33 éves vagyok. Kicsit összezavarodtam az etikett kérdésben mert én Jónapotot kivántam, mikor bementem ő meg szó szerint nekem esett, hogy ő már többször is letegezett engem és, hogy én miért magázódom vele.Azt mondta, hogy ha ő tegez engem akkor nekem ilett volna vissza tegeznem. Én ugy voltam eddig vele, hogy amíg nem szolnak én senkit nem tegezek le. Vagy rosszul gondolom? Ezzel nem vagyok tisztában. elég rosszul esett és ugy meg is lepődtem, mert ráadásul volt egy másik nő is a boltban.

2012. szept. 6. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha egy idősebb letegez, akkor illik visszategezni, de csak akkor, ha a korkülönbség nem túl nagy (egy 60 évest ne tegezz vissza, ha letegez, bár rákérdezhetsz, hogy akkor most te is tegezheted-e). Az eladónak igaza van.
2012. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem vagy köteles elfogadni a tegezést, ha nem szeretnéd. És egy eladó ne tegezzen le önkényesen vevőket. Más kérdés, hogy ha egyszer a felek beszélgetésbe elegyednek és megállapodnak, hogy ezentúl tegezik egymást.
2012. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én amugy is mindenhol így köszönök. Ezzel nem sértek meg senkit. Sokszor jártam ugy, hogy nagy bevásárló központban például láthatóan tölem sokkal fiatalabbnak sziát köszöntem és én éreztem magam rosszul mert ő jó napot kivánt. ahogy írtam is én nem tegezek le senkit pláne idősebb nőt csak ha meg kér. De most olyan bunkónak éreztem magam, hogy csak na.
2012. szept. 6. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad bunkónak. Egyrészt az eladónak nem kéne csak úgy tegeznie a vásárlóját, másrészt még kevésbé eshet neki ezzel. Én asszem többet nem mennék oda vásárolni, főjön a saját levében.
2012. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jónapotot kivántam, mikor bementem ő meg szó szerint nekem esett, hogy ő már többször is letegezett engem és, hogy én miért magázódom vele.Azt mondta, hogy ha ő tegez engem akkor nekem ilett volna vissza tegeznem."


Köszönöm! Viszontlátásra!

2012. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így kelett volna, de ugy ledöbbentem, hogy ledermedtem. Nemigen megyek oda többet. De azt még kideritem, hogy mennyi idős a "hölgy". Lehet mégis én voltam a bunkó. Már nem tudom így megitélni, hogy ki hány éves.
2012. szept. 6. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, ki hány éves. Két idegen felnőtt ember között egy normális hangvételű "Jó napot kívánok!" SOHA nem bunkóság. Ennyi.
2012. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is így gondoltam, ezért is köszöntem így! Mostmár jobban érzem magam.
2012. szept. 6. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Szegény... tényleg tedd túl magad rajta...

Szebb napot kívánok! :)

2012. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Viszont kívánom én is!
2012. szept. 6. 14:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!