Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az osztályfőnököm rám akar...

Az osztályfőnököm rám akar erőszakolni valamit. Mit tegyek? (Fontos! )

Figyelt kérdés

Az a szituáció, hogy a mi osztályunk rendezi idén a gólyabált, ami jövőhét pénteken lesz, és ezért jövőhét minden napján fél háromtól táncpróbák lesznek. A osztályfőnök kötelezővé tette a táncban való részvételt(ez mi?!) és nekem nincs kedvem (de még el is mennék a problémám viszont az, hogy): IDŐM sincs rá. Kedden és csütörtökön művészeti iskolában vagyok, nem akarok 2×3 órát kimaradni, mert egy egy heti kiesés a rajzolásban tudjátok, hogy milyen, ez nem elméleti tudás, gyakorolni kell sokszor. Ráadásul én művészeti szakra akarok menni továbbtanulni, szóval ez nekem olyan mint a többieknek a matematikai és fizika, és pénzbe is kerül természetesen.

Hétfőn van KRESZ órám, ami az utolsó előtti előtti, mert jövőhét utáni hétfőn már vizsgázom, és nem lenne jó kihagyni pont az utolsó órákat, amiket tesztelünk. A kresz is természetesen pénzbe került, az anyagias dolgokat csak érvként említem, nem azért mert ennyire anyagias vagyok.


Remélem érthető számotokra. Szerintetek mit csináljak? Az osztályfőnököm nagyon erőszakos, nem érti meg, hogy nekem ez tényleg nagyon fontos. Azon gondolkodtam, hogy a szüleimet behivatom hozzá, mert tényleg nem értem, hogy miért erőszakoskodik ennyire. Semmi köze amúgy sem hozzá, hogy hol tartózkodok délután...


Kérlek segítsetek!



2012. szept. 7. 14:01
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem is a legjobb megoldás, ha valamelyik szülőd beszél vele.
2012. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szülők


Nekem is gólyabál idején volt kresz,nyelvsuli,emelt érettségire felkészitő,eszemben sem volt hülyeségre pazarolni az időm

Anyám betelefonált hogy felejtős,erre nem kötelezhet,igy meg lett oldva.

2012. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam dettó ugyanez volt. Én megmondtam kerek perec, hogy NEM, engem aztán el lehet felejteni, NEM és punktum. Nem tudott mit csinálni. Intőt nem adhat. Legrosszabb esetben behívatja a szüleidet, de ez nem is baj, legalább ők is megmondják, hogy nem érsz rá, és kész. Állj a sarkadra, ne hagyd magad!
2012. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem szarod le? Nem teheti kötelezővé az iskola utáni programokat, még ha az az iskolában is van. A tanórákon vagy csak köteles ott lenni, utána már ilyen táncpróbákon nem kell maradni. Csak kamuzik, hogy kötelező, mert ha azt mondaná, nem az, akkor senki nem maradna. Mitől félsz? Beír hiányzónak? Hova? Naplóba nem tud, mert ugye csak a tanórák szerepelnek a naplóban. Beírástól félsz? Nem írhat be, hiszen te csak a tanórák végéig vagy köteles suliban maradni. Ha mégis beírna, akkor mehetsz az igazgatóhoz reklamálni. Egyszerűen csak menj el és ne aggódj ilyenek miatt, nem tehet semmit, ha elmész. Tapasztalatból beszélek ;)
2012. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád/apukád ír/telefonál az osztályfőnöknek, hogy okkal nem veszel részt. Ha ez se segít, akkor bemennek hozzá szünetben, és beszélnek vele

Ha meg kötözködik, akkor felajánljátok, hogy fizesse ő a különórákat, meg a jogsit. Rögtön befejezné a vitatkozást.


Amúgy elképesztő, miket enged meg magának néhány tanár! Tanítási idő után ő már nem szólhat bele abba, hogy mit csinálsz.

2012. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!