Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már van az h Magyarországon...

Már van az h Magyarországon át vesznek külföldi ünnepeket?

Figyelt kérdés

Nálunk már az egész főiskola Halloween lázban ég. Most ennek örülnöm kéne ?

Már komolyan azt várom h a Valentin nap után, mikor kerül bevezetésre a Függetlenség Napja h mi is ünnepelhessük az USA megalakulását MO-n. Vagy mikor vezetik be újfent a Ramadán-t v a Hanukát.

Am a leírt ünnepekkel semmi bajom nincs csak szerintem nem ide valók.



2012. okt. 24. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem tetszik, ne foglalkozz vele, és kész.

Sosem értettem, miért irritál egyeseket, ha mások jól érzik magukat...

2012. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Azért, mert "izgalmasak" hogy beöltözni ijesztő szellemeknek és édességet gyűjteni... meg a szerelmesek napja is szintúgy...

A függetlenség napja meg hanuka meg ramadán, abban nincs ilyen "exotikus dolog", azt nem vesszük át

2012. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A amerikai Függetlenség Napjának tényleg nem lenne sok értelme nálunk, olyan lenne, mint a November 7. volt. A Halloween más. A USA-ban (szeretjük vagy nem szeretjük) nem olyan melankólikus a gyász, mint nálunk. Nem jajveszékel az egész falu, inkább egy kicsit vigadnak búcsúzásképpen. Meg a Halloween gyerekünnep, főleg. Mennek csokit zsákmányolni a szomszédokhoz a kölykök. Nem rossz szokás ez, nem csak a könny tapad a nagyszülők poraihoz. A Valentin Nap is tetszőleges, hát igen, a mi ízlésünknek egy kicsit giccses, de aki szereti a rózsaszínt az érzelmeiben, hát legyen. Egyik sem kötelező. A vallási ünnepeket tiszteletben tartjuk, akárkié. Legfeljebb nem ünnepeljük meg őket.
2012. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is béna ez a sütőtök-faragós marhaság, de a fiatalok élvezik, hát hadd csinálják. Én nem bánom.

A Valentin nap már jobban idegesít, minden bolt tele lesz plüss szívecskékkel, a sok lüke meg megveszi. A Valentin napot azért vezették be, mert sokaknak jó üzlet.

Mondjuk engem karácsonykor is zavar az ajándékvásárlási láz. Oké, adunk egymásnak kisebb ajándékokat családon belül, baráti körben, de amikor az emberek egymást tapossák, hogy ki mekkora hitelt vesz fel, hogy divatos műszaki cikkeket vásároljon a szeretteinek, na az rémes. Ilyennel elcsúfítani a legszebb ünnepet...

2012. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

> Nálunk már az egész főiskola Halloween lázban ég.

> Most ennek örülnöm kéne ?

Nekem kifejezetten szimpatikus ünnep. :)

A Valentin napnál legalábbis mindenképpen jobb.

Nem lesz tőle például hányigerem.


> mikor kerül bevezetésre a Függetlenség Napja h mi is

> ünnepelhessük az USA megalakulását MO-n.

A függetlenség napja, hálaadás, stb. az USA-ban amolyan nemzeti ünnepek ("a nemzet összetartozása szempontjából fontos múltbéli esemény emléknapja"). A Halloween nem ilyen.


> Vagy mikor vezetik be újfent a Ramadán-t v a Hanukát.

A primitív vallások ünnepeit szerintem is hanyagolni kellene, különösen azokét, amik ezen a földrajzi területen nem kifejezetten elterjedtek (tehát a képviselőik meglehetősen kisebbségben vannak). Szerintem mondjuk a területre régen jellemző vallás ünnepeit sem kellene megtartani, esetleg csak jelentősen átalakítva (lsd. karácsony, a "szeretet ünnepe").

2012. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
5-ös hozzászólótól azt is megtudhattuk, hogy vannak primitív és nem primitív vallások. Ezeket a minősítéseket ki határozza meg?
2012. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindig és mindenütt vannak sznobok, akik mindentől függetlenül szeretik majmolni más nekik imponáló emberek dolgait. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ebben az esetben a szóban forgó ünnepek milyen minőségűek. Nyilván oka volt a kialakulásuknak azokon a helyeken.

Van úgy, hogy népek az együttélés során átveszik egymás ünnepeit megszokásból, udvariasságból, kedvességből. Itt azonban nincs szó együttélésből eredő átvételről. Sokkal inkább majmolás és üzlet keverékéről. Amiből nem következik, hogy akinek kedve van, miért ne tenné. Csak nem szükséges mesterségesen felnagyítani, terjeszteni (a kereskedőket, virágosokat még csak értem a Valentin nappal, jó üzlet az nekik egy virágot keveset vásárló népnél).

2012. okt. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

> 5-ös hozzászólótól azt is megtudhattuk, hogy vannak

> primitív és nem primitív vallások.

Mindegyik vallás primitív.

Így a 21. század környékén ideje lenne kinőnie az emberiségnek ezt a gyermekbetegséget.

A hit ideje lejárt. A hülye vallások ideje lejárt. Jelenleg a tudás korszakában élünk.

2012. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%

A nemzeti ünnepeket leszámítva gyakorlatilag minden ünnepünk és szokásunk úgy alakult ki, hogy átvettük más népektől és esetleg valamilyen módon átformáltuk.


Ennek a folyamatnak része az, hogy vannak, akik mindent "majmolnak", vannak akik minden újat elleneznek és persze a legtöbben néhány dolgot szívesen átvesznek, néhányat nem és így formálódnak az ünnepek, szokások.


Így volt ez sok száz évvel ezelőtt és így van most is. Valószínűleg minden jelenlegi ünnepünknek voltak ellenzői, és sok ünnep kiveszett, mert a többséget nem érdekelte,

nyilván a pogányok se rajongtak érte, hogy az ünnepeiket "elvették" és tök átvariálták a keresztények... de mi már örülünk, hogy így történt.

Hogy a Halloween-nek mi lesz a sorsa, az majd kiderül, szerencsére elfér a mi mindenszentekünk és a halottak napja mellett. :)

2012. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!