Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Komolyan milyen világban...

Komolyan milyen világban élünk, hogy becsületes diplomás emberek nem kapnak munkát, egy - legtöbb esetben képzetlen - ripacs pedig többet keres, mint egy mérnök?

Figyelt kérdés
Nem irigykedem, mielőtt mindenki nekem esne. És arra a kérdésre, hogy én akkor miért nem megyek a médiába dolgozni, már meg sem hallom a választ, ugyanis szüleim se színészek és protekcióm sincs. Engem úgy neveltek, hogy egyetemet kell elvégeznem. De látom, hogy nem számít, pedig nem bölcsésznek vagy jogásznak tanulok. Csak elszomorító, hogy manapság az él jól, aki eleve jó helyre született, vagy elmegy dubajozni, Győzike pedig milliárdokat kapott azért a színvonalon alatti cirkuszért, amit csinált. Stohl meg Gesztesi ok, hogy képzett és jó színészek, de nekem az is irreálisan sok, hogy annyit keresnek, amiből kb 3-4 családot fent tudnak tartani fejenként a magukéval együtt. Hát legyen, de aki napi 8 órát dolgozik, meg 10-12-őt 3 műszakban, azt miért fizetik kevésbé meg? És nem csak luxusban nem élhet, de örül, ha a számlákat be tudja fizetni...

2012. okt. 25. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Te komolyan azt hitted, attól, hogy végigbulizol 5 évet a mai viccegyetemeken, automatikusan szavatolva lesz a hátralevő 50 évedre az anyagi biztonság? :D Az egyetem max. csak a szakmához szükséges tudást adja meg, csak miután elvégezted, azután fog kiderülni, hogy megvan-e benned az a talpraesettség, határozottság, bátorság, ami ahhoz kell, hogy sikeres legyél. Erre az egyetemen nem tanítanak meg.
2012. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A médiát nem érdemes a mérnöki világhoz hasonlítani. A médiában mások a feltételek ahhoz, hogy jó állást találj. Mivel erre van igény sajnos, a médiában elég ha hülye az ember és ripacs és esetleg jól néz ki, már dőlhet a pénz. A mérnököknél ezt mind lesz@rják, oda szakmai tudás kell, de persze ezt te is tudod. Mindkét szegmensben lehet átkozottul jól keresni, csak jól kell csinálni, az más kérdés, hogy észre kéne venni, hogy ez nem Anglia, nem Amerika, és nem Dubai, ez Magyarország.
2012. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

"Csak elszomorító, hogy manapság az él jól, aki eleve jó helyre született,"


Ez mindig is így volt.


A színészeknem igy ugyanúgy van főiskolájuk és a legtöbben el is végezték. Az a baj, hogy te a világukat csak úgy látod, hogy virítanak egy kamera előtt, mosolyognak és pezsgőt szürcsölnek.

De, van fogalmad arról, hogy pl. egy színházi darabbal mennyit lehet szenvedni, hogy értékelhető és szórakoztató produkció szülessen?

Én csak iskolai darabban vettem részt és az is elég volt. Naponta 120x elismételni ugyanazt a mondatot, mert valami mindig rosszul süle el, idegtépő, hangszálmegpróbáló, főleg ha állni, ugrálni, énekelni kell hozzá.

A filmes forgatásokról meg akkor ne is beszéljünk.

És hidd el, ők sem keresik halálra magukat.

Bár tény, egyesek sokat kapnak a "celebkedésért"és meg sem érdemlik.

Engem még pl. a focisták végtelenített fizuja zavar. Csak játsszanak és zaért milliókat keresnek. Ugyanúgy unfair.


Az a baj, az emberek túlértékelik magukat. Pl. nekem van gyógyszerészeti diplomám. Most már sz*rhatok az egyszerű "halandók" fejére. Egy takarító mi én hozzám? De itt már nem gondol bele a lediplomázott feje, ha nem lenne a takarító, ki szedné össze a mocskát?


Pont ezért kapnak keveset a napi 10-12 órában dolgozó kétkezű munkások is, a helyett, hogy értékelnék őket, az öltönyösök sz*rba se nézik őket, mert nem zselézik a hajukat, nem iphone 6-tal járkálnak a kezükben, napszemcsiben...



Az élet az igazságtalanságról szól.

2012. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

* És egy prostinak sincs könnyű élete. Nem biztos azért megy k*rválkodni, mert nincs kedve tanulni (lehet diplomája is van már).

Hozzájuk nem Brad Pitt klónok járnak, hanem főleg durva, nem kívánatos, perverz férfiak. Ha kell neki a pénz, magára kell engednie pl. egy szőrös izzadó 70-es palit, aki még csókolgatja is.

Szóval nem azért teszik, mert az élet így annyira szép, egyszerűen nem találnak munkát és elvesztik minden önbizalmukat.

2012. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a mai világban nem számít a papír,csak az a fontos,hogy valaki talpraesett legyen.Nem egy olyan ismerősöm van,aki a nulláról kezdte és most agyon keresi magát.A saját talpraesettségének köszönheti az egészet.Pedig valakinek nulla végzettsége van,mégis annyira ügyes,hogy meg tudja oldani az életét.Szerintem inkább azok mennek tönkre,akiknek a s.egge alá toltak mindent,mert ők nem fogják olyan jól megállni a helyüket az életben.Az meg,hogy valaki k.rvának megy el,őt minősíti.Lusta volt dolgozni.Ilyen embereket is ismerek,ezért ez róluk a véleményem.Ismertem olyat is,akinek lett volna esélye kilábalni ebből,sokan mellette álltunk és végül mégis ott maradt.De nyávogni bezzeg tudott,hogy neki milyen rossz.Valaki meg akar dolgozni azért,hogy jobb legyen neki és lehetőleg nem a földön csúszva,valakinek meg ennyire mindegy,hogy bármit megtesz a pénzért.Szerintem ez gusztustalan.És persze,tudom,vannak,akik rákényszerülnek.
2012. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez van. Ügyesnek kell lenni, nem magolni, meg papírokat szerezni. Nyilván ez van akinek jó, van akinek rossz. Nekem jó.
2012. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos így van. A "talpraesettség" manapság meg azt jelenti, hogy átgázol mindenen és mindenkin, pofátlankodik, jogtalanul jut előre, hízeleg, ügyeskedik, manipulál. Sok olyan helyen is ilyen embreket részesítenek előre, ahol kéne szaktudás, persze a "talpraesettek" a fentebb írt tulajdonságaikkal töltik ki a szaktudás hiányának űrét.
2012. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
45%
Üdvözöllek a való világban. Kapitalizmus van, mindenki annyit ér el amennyit tud. 100 éve a zsidók kimentek Amerikába 10 dollárral, aztán többek között az összes mai filmgyárat ők alapították meg..
2012. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!