Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem olvasnak már az...

Tényleg nem olvasnak már az emberek?

Figyelt kérdés

NEM szépirodalomra és regényekre gondolok!


Többször volt már, hogy valamiről beszélgettünk emberekkel és mondtam, hogy olvassa el ezt vagy azt a könyvet(történelmi, biológiai, fizikai szakkönyveket, mert ma már nagyon jó könyvek vannak, ahol röviden, tömören és érthetően nagyon jól meg vannak fogalmazva a dolgok és 3 mondat után megérti mindenki azt, amiről én feleslegesen beszélnék fél napot is...pont ezért íródnak az ilyen könyvek, nem?!) ........És kb. 10-ből 9 ember szinte sértésnek és támadásnak veszi, hogy merem őt arra kérni, hogy vegyen a kezébe egy könyvet?!


2012. nov. 5. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Regényeket már hogyne olvasnának.

Nagyon népszerűek ezek a misztikus , fantasztikus regények.Harry Potter sorozat , Anna Rice , Darren Shan stb

2012. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan valóban nem olvasnak. A hülyeség ragályos. Ahogy a műköröm elterjedt, úgy elterjed az is, hogy az emberek nem olvasnak, pedig ez sem jobb vagy hasznosabb a műkörömnél.

Szerencsére azért még nem merném azt állítani, hogy a többség nem olvas. Az én ismerőseim többsége legalábbis olvas, mind tudományos könyveket, mind igényes irodalmat. Olvassál, a balgákkal meg ne is törődj. Attól, hogy sokan kútba ugranak, neked még nem kell.

2012. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem én, csak így nehéz beszélgetni emberekkel sokszor
2012. nov. 5. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem, maximum az aktuális sláger szépirodalmat/ponyvát. Ami viszont pozitív, hogy kezdenek nagyon elterjedni az e-könyvek, "menővé" válik az e-olvasók használata és ezáltal az olvasás is.
2012. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért még mindig sokat olvasnak az emberek, csak eltolódott a dolog az internet felé. Jómagam is sokat olvasok, de leginkább gépen teszem ezt, mert interneten szoktam megtalálni, ami érdekel. Ez talán betudható annak is, hogy a szépirodalom annyira nagyon nem érdekel, a tudomány annál inkább. Akár száz oldalas tudományos cikkeket szinte bármilyen témakörben találhat az ember a neten öt perc alatt. Amég, ha könyv formájában akarnám ezt megszerezni, az egy lehetetlen dolognak tűnik.
2012. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az e-könyvekkel meg a nettel sincs semmi bajom...max. annyi h a netnek azért van egy olyan veszélyes, h bárki felrakhat bármekkora hülyeséget, vagyis amit egy honlap ír tudományos kategóriában, azért az sokkal ellenőrizhetetlenebb, mint mondjuk egy nyomtatott, lektorált könyv....
2012. nov. 5. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért kell mindent szkeptikusan kezelni.
2012. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
viszont amit tudományos könyvekből 1 hét lenyomozni az 2 perc a netről
2012. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!