Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak a magyar termékek választását?

Figyelt kérdés
Én például úgy szoktam vásárolni hogy mindig megnézem hogy adott terméktipusnál van-e magyar, de legalább magyarországon gyártott termék. (599-cel kezdődik a vonalkód) Ha nem sokkal drágább minden esetben magyart veszek. Szerintem nagyon fontos hogy ilyen termékeket vegyünk hogy a magyar munkahelyek megmaradjanak. Ti hogy vagytok ezzel?

2012. dec. 10. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Csak akkor, ha olcsóbb és jó a minősége is! De pl. soha nem veszek trappista sajtot vagy gyulai kolbászt, mert pocsék a minőségük.

A vásárlás alig befolyásolja a munkahelyek meglétét.

Ha a Gyulai Húskombinát a régi minőségben készítené a kolbászát, nem ment volna csődbe!

2012. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tejtermékeknél, zöldségféléknél és tisztítószereknél figyelek arra, hogy magyar terméket vásároljak.


Tartós használati cikk esetén javarészt külföldről származó árut vásárolok.

2012. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
egyet értek. én is igyekszem itteni dolgokat venni.
2012. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

a kolbász minőségének totál semmi köze hozzá, hogy csődbement.. ha nem tűnt volna fel, más hasonlóan nagy cég is csődbement, gondolod, hogy azok is fost gyártottak? haggyukmár....


ha olcsóbb, megveszem a magyart, amúgy nem érdekel. majd ha olcsóbb lesz, mint a külföldi, megveszem, de addig, amíg alig van pénz a konyhára, nem izgat, enni, élni kell, a gyereknek nem mondhatom, hogy ugyan magyar, de egyél feleannyit.

2012. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Szoktam figyelni. De sokkal inkább keresem a nem génmanipulált cuccot. Mert pl. a mirelit kukoricánál szerintem sokkal fontosabb ez, mint az, hogy Bábolnán fagyasztották-e le vagy Brünnben.


Gyér minőséget akkor sem akarok venni, ha mégoly magyar is. Ugyanakkor igyekszem magyar terméket választani, különösen friss zöldség-gyümölcsből, hiszen itt minden szempontból előnyösebb, ha helyi.

2012. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó gondolj azért abba bele hogy lehet hogy az importált termék olcsóbb mondjuk 10-20 forinttal, de ha azért veszed a külföldit mert olcsóbb és nincs annyi pénzed akkor ezzel magad alatt is tovább vágod a fát, hisz ha nem fogy a hazai, akkor nem kell dolgozó, és ha nem kell dolgozó elbocsájtják őket (minket magyarokat), és ha tegyük fel téged is elbocsájtanak és szeretnél újra dolgozni lehet hogy azért nem tudsz elhelyezkedni mert nincs elég munkahely, és azért nincs elég munkahely mert nem fogynak a termékek. Illetve fogynak csak pl a szlovák, vagy a cseh. Tehát én úgy vagyok vele és ezt azért gondoljátok ti is át hogy inkább kifizettek picivel többet, de ezzel magamnak is segítek Magunknak is. Nekünk, magyaroknak. (pl szlovák tej 160, magyar tej 170-180) Nem egy nagy különbség...
2012. dec. 10. 10:43
 7/15 A kérdező kommentje:
bocs, 10:34 esnek szólt...
2012. dec. 10. 10:43
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
igen, igazad van. többe kerül össz-vissz az országnak a kicsit olcsóbb külföldi. meg eleve ha nagy mennyiséget adnak el lehet csak olcsó. szóval ez is hozzájárul a jó árhoz hosszútávon.
2012. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hollófernyiges ***** válasza:
68%
A nyári dinnyeügyig fontosak tartottam, most már úgy vagyok vele, hogy ahogy a gazdáknak, nekem is a saját pénztárcám a legfontosabb.
2012. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Oké, de a magyar háztartások jelentős részében az a kérdés, kitart-e a fizu hó végéig. És amint ez a kérdés, a választási lehetőségek egyre csökkennek. Fene se fog magyarkodni és kiváló hazai terméket venni, ha akkor hó közepére a kajapénz végére ér... Ez nyilván sarkított dolog, csak azt akarom ezzel mondani, hogy a kígyó ezzel a farkába harapott. Ha nem tudjuk megvenni a magyar terméket, akkor megszűnnek a magyar munkahelyek, ergo még kevesebben tudják megvenni a drágábbat...
2012. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!