Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők többsége miért úgy...

A nők többsége miért úgy mondja, hogy "Megyek pisilni", ahelyett, hogy megyek a WC-re/mosdóba, stb? Senkire nem tartozik, hogy miért mennek a WC-re. Szerintem undorító így mondani. Pláne ha felnőtt hölgyről van szó és férfi kollégának mondja.

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 13:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
biztos ezt szokta meg. Szerintem is a megyek a mosdóba a helyes, a másik verzió inkább barátok között meg családban elfogadottabb.
2013. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Még mindig jobb, mint a férfiaknál a "dobok egy sárgát". Hallottam már ezt munkahelyen.
2013. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Mert akkor a végén azt hinnéd, hogy kaksizni megy
2013. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szerintem is igazad van. Valahol ezt nem is illik, és így valóban túl bizalmas. Otthon, családi körben más. No de idegeneknek mi köze hozzá, melyik dolgomat végzem ott? Magánügy.

Úgyhogy én is inkább azt szoktam mondani, hogy megyek a mosdóba, vécére, vagy csak annyit,hogy mindjárt jövök és kész, ennyi!

2013. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

elég valakit utána gúnyosan kicinkeljenek hogy biztos menstruál és mindenre ezt ráfogniuk ha valamit elront...

ne félj, azok után mindig azt fogja mondani hogy pisil, akkor is ha nem

a férfiak miatt van ez is, hogy ne gondoljanak még számukra még undorítóbb dologra

2013. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én férfi vagyok de ha kolléganőm azt mondta, hogy "Megyek pisilni/mosdóba" soha nem jutott még eszembe, hogy azért megy oda, mert "menstruál". Ez butaság, már meg nem haragudj előző.
2013. jan. 13. 14:03
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt sem szeretem ha azt mondják,megyek 'a WC-re' mert egyből eszembe jut hogy vagy kis vagy nagy dolgot fog végezni.


Ezért én azt mondom mindig,megyek a mosdóba/fürdőszobába.

2013. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
A mosdóba megyek kulturáltabb, a wc-re vagy a pisilni közvetlenebb. De őszintén szólva nekem teljesen mindegy, hogy ki mit mond, sőt, az se baj, ha csak szó nélkül elmegy, és elvégzi, amit akart. Nem hiszem, hogy ebből olyan nagy ügyet kéne csinálni.
2013. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

kérdező, nem butaság!

nálunk kicinkeltek azért csajt mert szerintük sokáig maradt... ilyeneket mondtak hogy biztos szétmenstruálja az agyát meg azért olyan elviselhetetlen stb.

azóta minden csaj "dob egy sárgát" és nincs élcelődés.

lehet nem mindenhol ilyen aberráltak a hímek, nálunk sajnos igen.

azért mert te nem hiszed el meg szerinted butaság... még létezik.

2013. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van ilyen is amit te írsz, de szerintem nem általános. A hölgyek viszont (az én tapasztalatom alapján) 10-ből 9-szer "pisilni" mennek. Mivel nem hiszem, hogy mindenhol olyan "aberráltak" a hímek mint a te munkahelyeden, szerintem nem lehet ÁLTALÁNOSSÁGBAN azt mondani, hogy azért mondják a hölgyek hogy "pisilni" mennek, mert akkor 'jaj, azt gondolják a férfiak, hogy menstruálok'. Másképp: elképzelhető, hogy vannak hölgyek, akik az érveid miatt mondják, de nem hiszem hogy mindenki amiatt mondaná hogy "pisilni" megy. Az érvelésed nem általánosságban állja meg a helyét.
2013. jan. 13. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!