Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik megjelenni az...

Hogyan illik megjelenni az Operettszínházban manapság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az Operettszínházba megyünk jövőhéten az Elisabeth musical esti előadására (középpáholyba ráadásul).

Ma szembesültem a tudattal, hogy mivel kismama vagyok és nő a pocakom, nem jön rám az elegáns estélyi ruhám, és emiatt vagyok most nagy gondban...


Szerintetek ilyen alkalomra mindenképp estélyi, és gyorsan szerezzek be egy ruhát (amit valószínűleg a pocakom miatt már sose tudok majd újra felvenni), vagy szerintetek elegendő egy csinosabb koktélruha boleróval, vagy egy kosztüm?


Mi az a minimális elvárás, amiben illik megjelenni egy ilyen esti előadásra az Operettszínházban manapság?


Sajnos nem tudom, mert nagyon-nagyon régen voltunk színházban, akkoriban mindenki estélyiben, nagyon nagyon csinosan, elegánsan jelent meg az előadásokra, de manapság láttam nem egyszer a Madách előtt várakozó farmeres csoportokat is befele özönleni a színházba, szóval változtak a dolgok azóta, ha jól sejtem.


Nem szeretném, hogy kitűnjek a tömegből az esetleges alul öltözöttségemmel (főleg hogy páholyba szól a jegyünk), félek, hogy egy koktélruha vagy esetleg egy kosztüm az Operettbe nem elég egy esti előadásra... :(

(És ugyanígy érdekel, hogy nem-e lenne-e sok az estélyi ruha manapság egy előadásra? - Bár ezt nem hiszem... :P)


Kérlek azok írjanak, akiknek vannak tapasztalatai ilyen téren, és kerüljük a negatív fröcskölődést, nagyon köszönöm!



2013. febr. 21. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Az estélyi szerintem túlzás, azt legfeljebb az Operabálba venném fel :) Elég a kosztüm, vagy ha van valami csinosabb blúzod egy szép szoknyával/nadrággal, az is jó lesz. Nem divatbemutatóra mész :) A tömegből kitűnni semmivel nem fogsz, bármibe lefogadom, hogy farmeros-pulóveres karakterek is lesznek ott. Jó szórakozást!
2013. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az estélyi a túlzás, hacsak nem akarsz a figyelem középpontjába kerülni. Kisestélyi, koktélruha már extra csinosnak számít. A normál a kosztüm vagy elegáns nadrág/szoknya szép felsővel.
2013. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Mondjuk egy kisestélyi boleróval, a boleró nagyon jól használható kismamaként, akármelyik hónapban vagy.. Ha van olyan ruha, ami még rád megy , akkor az boleróval.. Én kismamaként turiztam olcsón néhány darabot, arra is gondolj, hogy később nem fogod felvenni, nem érdemes rá sokat költened.
2013. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Koktélruha és a kosztüm is megfelel!

Esetleg egy szép nadrág, hosszított, bővebb blúzzal.

2013. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem semmi, mennyit változott közel 10 év alatt ez a szokás, akkor egy szép ruhát veszek fel egy elegáns boleróval és kiegészítőkkel, nagyon köszönöm a millió segítséget! :)


Akkor ezek szerint még jó, hogy a pocakommal kinőttem az estélyimet, kellemetlenül éreztem volna benne magamat a többiek között túlöltözve.


Mindenkinek megy a zöld kéz, köszönöm a sok segítséget, hogy időt szántatok válaszolni! :)

2013. febr. 21. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyszínen meglehetősen vegyes kép fog fogadni. Találsz nagyestélyis sznobokat és szakadt kócos félkoszos embereket is. A nagy átlag egyszerűen elegánsan öltözik.

Válaszd ki, ami rád megy. Amit a legcsinosabbnak, legelegánsabbnak legkedvesebbnek találsz, amit legjobban szeretsz, vedd fel. Biztosan nem fogsz kilógni a sorból, és legalább jól is érzed magad.

2013. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neked is nagyon köszönöm a segítő választ!


Nem maradt el a zöld kéz! :)

2013. febr. 21. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!