Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha ismerőst látsz a buszon...

Ha ismerőst látsz a buszon oda szoktál ülni hozzá? Illik?

Figyelt kérdés
van egy közvetlen munkatársam, de nem vagyunk olyan jóban. Persze a felszínen igen, de valójában egy kígyó az a csaj, nagyon alattomos, és vigyázni kell vele. Ezt mindenki tudja, mindenki felszínesen kedves vele, mert együtt kell dolgoznunk nem mehetünk bele utálkozásba, de tudjuk h nem szabad közel engedni magunkhoz mert nagyon pimaszul kihasználja, kibeszél a hátunk mögött, alázóan beszél, stb..szóval elvileg "jóban vagyunk"... ma felszálltam a buszra és ott ült én köszöntem neki majd leültem hátrébb. Nem volt kedvem bazsalyogni vele, tudom h ő is csak megjátssza h bír, és azt is h majd mesélni a munkahelyen h milyen illetlen voltam, mert tök mindegy h ő se beszélgetne szívesen, mindent úgy kell beállítania h a másik a gonosz. Gondolom ismeritek az ilyen sunyi embert. Szerintetek jól tettem, vagy illetlenség volt? Mondom elég közeli munkatárs és emiatt nem tudom
2013. júl. 1. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valaki mellé leülök, valaki mellé nem. És nem érdekel, hogy megsértődik, mert valószínűleg eddig is megvoltam a társasága nélkül, ha nem ültem mellé.
2013. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan emberhez sose ültem oda, akit ismertem és együtt tanultunk.. az ok egyszerű ha nem láttam az arcán hogy jajj gyere már ülj ide dumáljunk, akkor nem erőltettem én se, hanem köszöntem neki ha úgy volt és mentem tovább.


Gyakran volt részem olyanokban hogy reggel 7órakor, be huppan egy nem kívánt ismerős mellém, azokat nem szerettem


Munkatárs is ugyanilyen, ha nem vagytok jóba csak köszönő viszonyban, akkor bőven elég köszönni.

21/F

2013. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a munkahelyen együtt kell dolgoznunk, beszélnünk kell egymással. Eleinte volt h közelebb engedtem magamhoz, h személyesebb témákról beszéltem vele de már megbántam, mert visszaélt vele.
2013. júl. 1. 12:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ülök oda sosem egyből. Köszönök, vagy jelzem, hogy felismertem. És megvárom, hogy ő döntsön. Ha invitál, akkor megyek, ha nem akkor nem. Lehet olvas, vagy zenét hallgat, vagy nem vagyok neki szimpi. Akkor meg mit tukmáljam magam rá a másikra?
2013. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem is pont ilyen kolléganőm van. MINDENT tudni akar utána meg hallom, hogy mondja a másiknak, hogy ez a csaj így meg úgy... nem ülnék mellé, inkább odaülök egy idegenhez, és később azt mondom neki, h rég nem látott ismerős.
2013. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
gyonomrforgató ez a csaj...az a legrosszabb h kihasználja h jóban kell lennünk, mert kollégák vagyunk és együtt kell dolgoznunk. Én viszonylag új vagyok a cégnél, velem kezdetben megpróbált úgy bánni mint vmi senkivel. Feltételezem h valójában azért ilyen párunkkal, mert azt képzeli h jobbak vagyunk nála. mert pl van egy nő, aki nagyon jóságos, őt mindenki szereti, nem harsány, rendes nagyon, vele tisztelettel beszél és őt nem is beszéli ki. De minket, akik kicsit határozottabbak vagyunk meg nem dicsekvésből de jól nézünk ki, adunk magunkra, van párunk stb, minket ott fúr ahol tud..
2013. júl. 1. 12:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is vannak olyan ismerőseim akikkel csak a kötelező hogy vagy, mi újság kérdéseket tesszük fel, vagy pár mondatot váltunk ha találkozunk. Volt olyan, hogy buszon is találkoztam ilyen ismerőssel, köszöntünk, és elültem hátrébb, mert abszolút nem volt hozzá kedvem, meg azért, hogy ne szorongjunk egymás mellett, hogy beszélgessünk vagy sem, vagy miről. (Mondjuk ezek mind 2-3 órás utazások alkalmával voltak.) Szerintem nem gáz abszolút, a másikat is megkíméled és magadat is.

2013. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sztem nem kell odaülni mellé. Sztem inkább az az illetlenség, ha vki odaül egy szegről-végről ismerős mellé kérdés nélkül. Van, amikor az ember egyedül szeretne lenni, ezzel semmi baj nincs.
2013. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

8. válaszoló: Igaz amit írtál de nyilván nem fogja azt mondani,hogy ne üljj ide!


Amugy nem baj ha nem ülsz mellé, mondjuk én azt szoktam csinálni, hogy odamegyek köszönök beszélgetünk aztán ha látom hogy nm akar velem beszélni akkor arréb megyek.

2013. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mivel mindketten zenét hallgattunk nem mentem oda hozzá csevegni. Persze már visszahallottam a kollégáktól h milyen illetlen vagyok, de mindenki azt mondta h ez nem illetlenség csak a csaj megint próbál vkit bemocskolni, miért kéne mindig olyan hangulatomnak lenni h beszélgetni akarok? Másrészt tök egyértelmű h ő sem akart csak utólag jól veszi ki magát az áldozat szerepe...
2013. júl. 5. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!