Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha az elhunytat hamvasztják,...

Ha az elhunytat hamvasztják, szokás-e virágot, koszorút vinni a szertartásra?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom szokás-e, de nekem dédnagymamámat és nagymamám bátyját is elhamvasztották és vittünk nekik rendesen virágot a temetésre.

Ha egy kis fülkébe helyezik be az urnát, akkor max. azért nem, mert nincs hova tenni.

De a temetésre azért szoktak vinni minimum egyet.

2009. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,még akkor is szoktak,ha kolubáriumba temetik.Ha sírba,akkor pedig éppúgy,mint a koporsós temetésekre.
2009. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen szokás vinni!
2009. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,szokás és illik is vinni.
2009. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Nálunk a templomban egy kis fülkét rendeztek be urnatemetőnek, és szokták mondani, hogy a szertartásra legfeljebb 1-1 szál virágot hozzanak, aki szeretne, mert nincs hova tenni, az 1-1 szál virágoknak kihelyeznek egy vázát, abba lehet helyezni.

2009. nov. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én voltam szórásos-hamvasztásos temetésen, és direkt kérték, hogy mindenki csak 1-1 szál virágot vigyen.
2009. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem, egy szál fehér rózsát fogok vinni.
2009. nov. 3. 14:04
 8/9 anonim válasza:
100%

Férjemnek itt helyben volt búcsúztatója, mivel sok barátja volt, utána az urnát a 200 km-rel távolabbi családi sírboltba vittük. (Rohadt nehéz volt kétszer végigcsinálni.)

Hiába írtuk az értesítőre, hogy "csak egy szál virágot", dugig voltunk koszorúval. "Szerencsére" a temetkezési vállalkozó rokon, megoldotta, a koszorúk a kriptára kerültek.

2009. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%
Illik, és szerintem aki nem tesi paraszt ha ennyi tiszteletet nem tanúsít egy ember utolsó szertartásán...
2010. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!