Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » -Köszönöm. -Kérem! Ez most...

-Köszönöm. -Kérem! Ez most helyes?

Figyelt kérdés

Vannak, akik a "Köszönöm"-re azzal válaszolnak, hogy "Kérem!" Ez udvarias? vagy nem illik? Honnan ered? főleg kik használják?


Megfigyeltem, hogy nagyon sokan válaszolnak kérem-mel, főleg az idősebbek, de nekem ezt konkrétan sehol nem tanították. A közvetlen környezetem nem használja, iskolában se szerepelt sehol osztályfőnöki órán, hivatalosan ezt a formáját a "szívesen"-nek nem "tanultuk".


Ez most akkor nem annyira udvarias? Vagy én is mondhatom a "köszönöm"-re hogy "kérem"? Olyan felnőttesen hangzik...


És honnan ered? Kéred, hogy azt mondja: "Köszönöm"? Vagy arra kéred hogy Téged kérjen máskor is? vagy mi ez? :D


f/23


2009. nov. 10. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a legudvariasabb valasz. es tenyleg inkabb mar az idosebbek hasznaljak. szerintem a jelentese: szivesen, maskor is, nincs mit koszonnie
2009. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg elég felnőttes, de helyes. Ha belegondolsz a németek nem is ismernek más szívesen-t csak azt hogy bitte schön, ami szintén kérem-et jelent.
2009. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy fiatal szájából nekem azért elég modorosnak hat. Bitte!
2009. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is túl modoros egy fiatal szájából, persze ez szituációfüggő. Amúgy "szabadkozás", hogy "nem kell köszönni, szívesen segítettem köszönet nélkül is" a jelentése.
2009. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem az előttem válaszolókat! Közvetlenül annak a rövidülése, hogy: Kérem ne köszönje! +(Nincs mit./Ez a legkevesebb amit tehetek./Bárki megtette volna a helyemben./Ön is ezt tette volna a helyemben./Igazán semmiség volt amit tettem [önért].) Stílusfüggő hogy mennyire hangzik furcsán valakitől. Fiatal vagyok, mégis illik a stílusomhoz, bár mástól furcsán hatna.
2009. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%
Így van! De külföldön szinte mindenki így használja. Bitte / Danek. usw...
2010. márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
#5 Szerintem ott a pont
2013. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve ennek a tegeződő formája: "Kérlek/Kérlek szépen.
2016. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!