Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ételfutárnak kell adni borrava...

Ételfutárnak kell adni borravalót?

Figyelt kérdés
Netről rendeltem ételt,adjak borravalót a futárnak?
2009. nov. 17. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen nem kötelező. Ha például 790 forint a kaja, akkor azt a 10 forintot szinte már kínos megvárni, de én 50 forint felett sosem adok borravalót akármilyen udvariasak vagy gyorsan kihozzák.
2009. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Én tegnap adtam, de amikor tehetem a bnőmet küldöm fizetni mert ő kivárja a 10Ft-ot is :)
2009. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Tíz-húgy forintot még otthagyok nála, többet nem. A munkáját végzi, megkapja érte a fizetését.
2009. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Mármint tíz-húSZ forintot. :P
2009. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én a következő ötszázasig vagy ezresig kerekítek fölfelé, úgy kérek vissza. nem is tudtam, hogy ilyen keveset szoktak adni nekik, ennyire nagyvonalú lennék? pedig csaj vagyok
2009. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Nah dollármama megszólalt :)
2009. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én futár vagyok és azt tudom mondani hogy ez nagyon változó van aki már előre kikészíti forintra pontosan de volt már olyan is aki 7ezres rendelésnél rádobott 1 ezrest. Igazából a fő kérdésre válaszolva egyáltalán nem kötelező adni de igazán jól tud esni 1-1 kis borravaló.
2011. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!