Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire változott meg mára a karácsony jelentése a régi időktől?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen régi időkre gondolsz.

A középkori jelentéstartamhoz képest nagyon.

Akkor még nem volt karácsonyfa, nem volt ajándékozás, meg semmi ilyesmi.

Akkor a hangsúly még teljes mértékben Jézus születésének ünneplésén volt. Este az emberek misére mentek, aztán virrasztottak, imádkoztak és elmélkedtek.

Mára ez már nagyon materialistává vált. Ma már szinte csak a szép karácsonyfa és a sok ajándék a lényeg. Alapvetően a szeretet, ami ma már szintén kiveszőben van a karácsony eszmeiségéből, sem kapcsolódott ehhez az ünnephez.

2009. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam amit te írtál. :)

A középkorban tényleg mást jelentett a karácsony, mint napjainkban.

Szerintem már nem is a szereteten van a hangsúly, hanem hogy mindenkinek minden évben drágább ajándékot kell venni.

2009. nov. 29. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
ez tényleg így van ahogy leirtátok :(
2009. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon sokban. Én egyszerűen a falra mászom attól, hogy pénzt ajándékoznak az emberek. Ez a nesze itt van! És le van tudva az egész... Valami olyat kellene ilyenkor ajándékozni, ami személyes, hogy az illető vissza tudjon emlékezni, hogy igen, ezt akkor kaptam... Ez egy nagyon kedves szokásból egy nagyon ronda kényszerré vált!
2009. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!