Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell a vendégeknek...

Miért kell a vendégeknek elkezdeni pakolászni az asztalon, amikor a háziasszony még eszik?

Figyelt kérdés
Családi szülinapi ebéd, persze én ültem le utoljára az asztalhoz, mivel én szolgáltam fel a fogásokat, így természetesen én fejeztem be az evést utoljára. Miközben még ettem, a vendégek elkezdték összeszedegetni és egymásra pakolászni a tányérokat, egy kupacba rakni a nem használt evőszeközöket, stb.. Annyira idegesítő volt ez nekem, nem tudtam nyugodt körülmények között befejezni az ebédemet! Miért nem értik meg a vendégek, hogy többet ártanak, mint segitenek az ilyen viselkedéssel? Mekkora tapintatlanság ez!

2014. jan. 20. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Segíteni akartak, próbáld meg feldolgozni ezt a traumát. Mi lesz veled, ha ártani akar valaki?
2014. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már feldolgoztam. Gondoltam, hogy segíteni akartak, viszont azért írtam ki a kérdést, hogy az ilyen pakolászósok vegyék már észre magukat, ha legközelebb vendégségben mennek. Az a minimum, hogy addig nem pakolászunk, mig valaki eszik. De én speciell utána sem örülök annak, ha elkezdik telepakolni a mosogatómat úgy, hogy képtelenség a sok edénytől mosogatni.
2014. jan. 20. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt jó fejek akartak lenni, másrészt nem voltak tekintettel rá, hogy még eszel. Szóval nem túl illendő dolog, de azért haragudni sem kell rájuk miatta. :)

Legközelebb szólj nyugodtan, hogy üljenek vissza, és ha te is befejezted, akkor segíthetnek. De persze ne kioktatólag, inkáb poénosan, és akkor senki nem sértődik meg.

2014. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
71%
És ugyanezt megcsinálják egy étteremben is, a pincérek legnagyobb gutaütésére. Mert ők nem tíz tányért visznek ki toronyra pakolva kétkézben, ezért még lecseszést is kapnak jobb helyen.
2014. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Hogy miért kell ? Azért kell, mert nem ismerik az illemet. Van ugyanis egy pár szabály, ami az illemtanhoz tartozik, de ugyanúgy jóérzés kérdése is...

Ugyanis csak akkor szabad nekifogni enni, amikor már a (felszolgáló) háziasszony is leült. Fel sem állhatnának, csak amikor mindenki megette a magáét. Igaz, egy háziasabb hangulatú ebéden, ahol családtagok, rokonok és jó barátok vannak jelen, nem annyira merev, hanem sokkal oldottabb a hangulat, többet is megenged magának az ember. De a határokat azért be kell tartani. Ilyen az evés elkezdése is. Szerintem is egy jópofáskodó helyreutasítás azért elmegy és Te is hamarabb túlteszed magad rajta.

2014. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!