Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Havernak szoktak ballagási...

Havernak szoktak ballagási ajándékot venni? Ha igen milyen értékben? Kérni bunkóság?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb haverom nemrég ballagott. Meg is hívott ballagásra, de Skóciában élek és a ballagás napján vizsgám volt, tehát nem tudtam hazamenni. Aztán egy poénnak tűnő üzenetben linkelt nekem egy kb. 30 ezer forintos kütyüt, hogy vegyem meg ballagási ajándékként. Mivel poénnak tűnt, én is írtam egy hülyeséget aztán kész. Utána viszont megint írta, hogy "vegyem meg" a kütyüt, ezt meg azt a verziót. Most akkor kétszer is elsüti ugyanazt a poént, vagy tényleg akar valamit? Szmájlikon kívül semmi sem utal arra, hogy tényleg poén.


Egyébként a pénz itt most lényegtelen, csak arra lennék kíváncsi, hogy mi a norma egy haver ballagásakor. Azt tudom, hogy a szóban forgó srác nem a pénz miatt haverkodik velem, mert régóta jó barátom, mikor még fel sem merült, hogy kiköltözünk Németbe (Skócia előtt ott laktam) és kisgyerekkortól ismerjük egymást. Én viszont tudom magamról, hogy sok normával nem vagyok tisztában és ezért lennék kíváncsi a véleményetekre. A poénkodáson kívül csak azt tudom elképzelni, hogy megpróbálja, tehát a reakciómtól függően félig szánja poénnak ("haver kint él Skóciában, hátha ez nekik már nem ügy" alapon). Egyetemista vagyok egyébként, és lehet azt hiszi, hogy az is saját pénzből megy (igazából az állam finanszírozza a "csóró" tanulók megélhetését, csak ezt neki még nem említettem).


Ha ez jobb módú rétegekben normális dolog, akkor simán megveszem neki, de ha nem, akkor viszont nem akarok a "pénzes balek" szerepébe kerülni, még barátok esetén sem. Németben ismertem olyan embert, akitől a barátai kértek néha-néha egy "tizest" vagy egy "huszast", és ő minden habozás nélkül adott (mindig) mert a barátja az illető. Viszont a barátai kicsit azért hülyének nézték emiatt... :D


(Úgy tudom, hogy ballagásra csak rokont szoktak meghívni, ajándékozni főleg... mikor megkaptam a megívót eszembe se jutott, hogy kéne venni valamit :D És még rokonok is "alapabb" dolgokat vettek pl. nekem... azon kívül még amcsi fórumokon is kb. $50-t ajánl a legtöbb, ember, rokonnak... szóval nem tudom mi van. Ha tévedek és nem lennék olyan "balek" mint az ismerősöm Németországban akkor légyszi világosítsatok fel :D Köszönöm!)



2014. máj. 16. 02:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor szoktak, ha személyesen veszel részt a ballagási ünnepségen: egy csokor virág és esetleg egy szép kötet könyv. Távolról sem virág, sem más ajándék nem jár egy üdvözlő üzeneten kívül. Még havernek sem. Ha meg kezdi pedzeni a dolgot és kérni sem átall, akkor az már elgondolkodtató.
2014. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki ajándékot, de ne azt amit kért, hadd érezze, hogy valóban bunkó volt, amiért kért bármit is. Ha megkérdezik, hogy mit vegyek neked, akkor lehet valami szerény dolgot kérni, de így nem. Vegyél neki valamit a jövőbeni tanulmányaival kapcsolatos dolgot, amiből majd tanulhat, ha van ilyen.
2014. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szoktak.
2014. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!