Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben az esetben igaza volt...

Ebben az esetben igaza volt az idős néninek? (Buszos sztori)

Figyelt kérdés

Tegnap este jöttem a buszon az egyik haverommal, aki egy pizzás dobozt is szállított. Én megkértem, hogy adjon egy szeletet, és megettem. Erre egy idős néni olyan hisztit csapott, hogy ez nem étterem, hanem busz, hogy csak na...


Elvileg tényleg nem szabad enni a buszon, de valóban ilyen mértékű pofátlanság?


2014. jún. 2. 21:21
 1/10 anonim válasza:
89%
Ha a sofőrt nem érdekelte a dolog annyira, hogy szóljon érte, akkor szerintem a néninek sem kellett volna játszani az önkéntes rendőrt. Ezzel együtt igaza volt, de a stíluson lehetett volna még csiszolni.
2014. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sofőrnek gondolom legkisebb gondja is nagyobb volt (BKV busz, nem Volán).


Azért kérdezem, mert kb. naponta látok evő utasokat, bliccelő utasokat, szájkosár nélküli kutyás utasokat, meg mindenfélét, amit elvileg nem szabadna. 99-es buszon meg a szipuzás, örjöngés, alkholizálás sem ritka...

2014. jún. 2. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Tagadhatatlan, hogy az utóbbi 10-20 évben nagyon fellazultak a viselkedési szabályok, pontosabban egyre többen vannak, akik mintha nem is hallottak volna róluk. Pedig a tömegközlekedési eszközökön való utazásnak ugyanolyan íratlan erkölcsi (együttélési)szabályai vannak, mint sok minden másnak. Való igaz, hogy pl. az étkezés, mint az anyagcsere kezdete éppen úgy magánügynek lenne tekintendő, mint az anyagcsere végső fázisa. Ráadásul az étkezés közben bekövetkező óhatatlan szemetelés, mások ruházatának, vagy az utastérnek a beszennyezése szintén valósan bekövetkező történés, ami szintén kerülendő lenne a jó ízlés és helyes viselkedési kultúra alapján.
2014. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem tilos enni a buszon.

Régen nekiindultak az emberek a hosszú útnak (busz, vonat), és az első dolguk az volt, hogy vették elő az otthonról hozott szendvicset, süteményt...

Ok, nem a 10 perces BKV buszra vonatkozik ez persze. Szerintem is ki lehetett volna azért bírni, amíg leszálltok. De szabályt nem szegtetek (max. van, akinek idegesítő lehet illatozó kaját szagolni, mikor ő maga pl. éhes... Én ma így voltam, szintén pizzát szagoltam a 40 perces buszúton végig, vagy máskor KFC kaját... Nekem meg kilukad a gyomrom épp... de ez egyéni szociális problémám.)

A lényeg, hogy szabályt nem szegtetek, így nem volt igaza. Hogy simán nem tetszik neki valami, az az ő baja, birkózzon meg vele, ilyen az élet.

2014. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen, szabályt sértett, méghozzá nem "csak" egy illemszabályt, hanem konkrétan az utazási szabályok egyikét: [link]
2014. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

BKK Üzletszabályzat III.5.:


Tilos a járműveken, valamint a metróhálózat, a hév és a fogaskerekű utasforgalmi területein:


...


- fagylaltozni, ételt és italt fogyasztani


...

2014. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

"olyan hisztit csapott, hogy ez nem étterem, hanem busz, hogy csak na..."


Leheet meg sem volt olyan nagy hiszti, csak megkert vagy emlekeztetett, hogy buszon enni tilos, na de te erre bevagtad a durcit.

2014. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt valóban tilos, csak az a kérdésem, hogy tényleg ennyire súlyos vétség-e, hiszen naponta látok embereket, akik ugyanezt csinálják...


Utolsó: Nem, nem aranyosan megkért, nem vagyok egy túlreagálós típus...

2014. jún. 3. 18:55
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Meg lehet érteni az idős nénit is, az ő idejében ez tényleg nagy illetlenségnek számított. De nem kellett volna akkor sem beleszólni... főleg a mai világban. Elhiszem, hogy amikor ő volt fiatal, akkor nem az volt a jellemző, hogy az embernek annyi dolga van, hogy gyakran suliban, munkában megebédelni sincs ideje, és tényleg csak a buszon tud enni, mert utána már megy máshova, és így is ki kell centizni az idejét. Ráadásul a sok egyéb parasztság mellett pont nem az étkezőket kellene szekálni, hanem a mocskos-alkoholbűzös csövest meg a másokat vegzáló kihaénnem csávókat, csak gondolom, azoknak nem merne beszólni...
2014. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
BKK és SzKT járművein tilos. Ennyi. Vonaton nem. :)
2014. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!