Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon nagy parasztság lenne,...

Nagyon nagy parasztság lenne, ha kiírnám Facebook-ra az alábbi szöveget?

Figyelt kérdés

'Nagyon szépen köszönök mindent. 4 hónappal ezelőtt nem gondoltam volna, hogy most ilyen boldog leszek és ilyen jól megy a sorom. Imádok külföldön lenni és a munkámért is oda vagyok! Persze Magyarországon a tanárok csipája is nagyon ki van nyílva...' Vagy valami hasonlót.


Csupán csak azért, mert a gimi utolsó évében, főként érettségi előtt 2-3 héttel a tanárok nagyon rám szálltak, szóbelin szinte kicsináltak (azért kellett 3 tantárgyból új tételt húznom, mert szerintük feltűnően jól teljesítettem és biztos, hogy puskáztam), sírva mentem el szóbeliről és minden tantárgyam 1 jeggyel rosszabb lett minimum.


Még mielőtt valaki belém kötne: nem vergődtem, végig egyedül ültem az utolsó padban, nem szájaltam, nem feleseltem a tanárokkal. Nem öltözködtem sosem kirívóan, az a csendesebb fajta voltam végig...


Most kint vagyok Ausztriában, bár a németet ki nem állhatom, de a tanári fizetés 3-4x-ét simán megkeresem, szóval örülök, tényleg :)



2014. szept. 2. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy boldog vagy, hogy jól megy a sorod. Remélem a fejlődés lehetősége is adott.

A kérdésre viszont a rövid válsz: igen. Fölösleges fölényeskedés, és vissza is üthet.

2014. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha a Facebookra bármit kiírsz, az már eleve nagy parasztság. Mivel majdnem kizárólag a parasztok használják a Facebookot.


Hűha, Ausztriában megkeresed a magyar tanári fizetés háromszorosát? Ez ám a nagy teljesítmény! :)

Tippelhetek? Mosogatsz, vagy k...válkodsz?

2014. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés. A vizsgabiztos azért van ott, hogy a tanároknak ne legyen lehetősége visszaélésekre. Puskázásért nem húzathatnak új tételt, ha rajtakapnak, akkor rögtön kizárnak, ha meg nem tudják bizonyítani, akkor semmit sem tehetnek. Normálisan viselkedtél, mégis csak téged szivattak? Mért pont téged választottak?
2014. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
33%
Na mert aki kint van az csak mosogathat vagy a krvlkodhat? Észlény...
2014. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Persze Magyarországon a tanárok csipája is nagyon ki van nyílva..."


Én, mint egy tanár gyereke, hadd kérjem már ki, és kapd be a fszom, jó?


Őszintén sajnálom, hogy ennyire kibsztad veled az utolsó években, ha tényleg nem érdemelted meg. De ez a mondat nem a tanáraid ellen irányul, hanem en block a pedagógusok ellen.


Képzeld, nekik sem vágyálmuk éhbérért tanítani az évről évre hülyébb és pofátlanabb gyerekeket. Ha tudnának, biztos ők is elmennének valami hipiszupi állásba dolgozni Ausztriába, vagy az Óperenciás tengeren túlra, de nem teszik, mert valakinek az itthoni szrt is lapátolni kell, ugyebár. Plusz családjuk van, életük van, nem 25 évesek, hogy mindent eldobva mehessenek világot látni. Egy olyan diplomájuk van, ami rengeteget kéne, hogy érjen (mert ők nevelik a következő generációt), de szrba se veszik őket itthon, külföldön meg nem alkalmazzák.


Nem elég, hogy a közalkalmazotti fizetésük minden fillére ki van mutatva, be van jelentve (más meg adózik havi 80 után és hazavisz 200-at). És nem, nem tud minden egyes pedagógus napi 3 magándiákot vállalni 5ezres órabérért, ezt csak egy álom. Mindemellett évről évre több adminisztrációt, ilyen-olyan szirszr pályázatokat sóznak a nyakukba, olyan dolgokat, amikre normális cégek külön embereket vesznek fel, lassan már az iskolát is ők fogják takarítani.


Nem volt szándékom leírni ezt a tanárvédő kiselőadást, mert én is tudom, hogy van hiba a kréta körül elég sok (szó szerint, ebben az értelemben), de annyira felbszta az agyam a kérdésed, hogy az valami hihetetlen.


Majd ha te fogsz hajnal kettőig kislámpánál 200 dolgozatot javítani (mert a gyereknek marha sok joga van, és ő megy feljelenteni a tanárt az iskolaszéknél, ha nincs időre kiadva a dolgozat - igen, ILYEN is van), meg idődet nem kímélve valami érdekes órai anyagot összerakni (mert ma már nem elég, ha azt mondjuk, hogy X + Y = Z, hanem a gyereknek ki kell, hogy legyen emelve zöld meg piros színekkel, mellé 3 magyarázó ábra, 2 ellenőrző kérdés és egy egész fejezet a munkafüzetben), közben rád parancsolnak, hogy igenis délután 4-ig maradj benn az iskolában, mert munkaidőőő (persze, a tanár otthon nem dolgozik, az órákon újságot olvas, nyáron meg "igyenpénzből" a riviérán nyaral) - akkor majd kiírhatod, amit akarsz.


De szerintem egyelőre nem a tanároknak nyílt ki a csipája, ha érted.

2014. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!