Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti adtok a pizzafutárnak...

Ti adtok a pizzafutárnak borravalót?

Figyelt kérdés

Csak mert a párom ragaszkodik hozzá, és amikor kikészítem a pontos összeget, akkor ő nem hajlandó fizetni, mert az milyen bunkóság, hogy pont annyit adunk és ekkor nem hajlandó ajtót nyitni, hanem várja, hogy én fizessek.

Amikor meg ő készíti ki az összeget, akkor borravalóval teszi ezt.

Szerintem nincs abban semmi nagy dolog, ha pontos összeget adunk :D :)

Elvégre nekünk se fizet senki borravalót a munkában, csak mert egésznap ügyeket intézünk, vagy gépeket szerelünk.. :)


2015. ápr. 27. 12:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
54%
De akkor a pizzafutár beleköp a pizzába bosszúból xD
2015. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
62%
Én heti 3-4 alkalommal rendelek pizzát vagy más ételt, és mindig adok 200-300 Ft-ot. Nálunk ez a megszokott.
2015. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
73%
Nem sűrűn rendelünk, de akkor mindig adunk borravalót.
2015. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%
De a béretekbe sem kalkulálják bele a borravalót. Vannak foglalkozások, amelyben az a "motiváló" a sok munkára (önkizsákmányolás), hogy mindegy milyen áron, de sokat melózz. A fizetésed alacsony, majd a jatból lesz több.
2015. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

Adok. Általában úgy szoktam, (nemcsak pizza futárnál, hanem csomag futárnál, virágosnál, stb.) hogy kerekítem az összeget. Így egyszerűbb visszaadni is, meg nem leszek tele apróval.

Pl. valami 2268 Ft, akkor 2500-at adok. Azon a 232 Ft-on nem múlik a boldogságom. De neki jól jöhet a sok kis apró.


Persze akinek nagyon kell spórolni, azt megértem, ha nem tud borravalót adni.

2015. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%
Én szoktam, igaz nem sokat, mert egyetemista vagyok, nem sok pénzből élek, de pl. ha pizzát rendelek és 1400 ft-ba kerül kiszállítással mindennel együtt, akkor 1500 ft-ból kérek vissza vagy annyit adok
2015. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
92%
Én mindig adok pár száz forintot. Ha 1300 forintért rendelek, akkor 1500-at adok.
2015. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
54%
Ha úgy jön ki a kerekítés, akkor igen. Az tényleg szarrágás sztem, ha vki mondjuk 1375 Ft-ot szépen kikészít, és még véletlenül sem adná mellé azt a 25-öt... ha úgy vesszük, az egy plusz szolgáltatás, ha kiviszi neked (főleg ha extra gyorsan vagy akár a mittudoménhanyadik emeletre)...
2015. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
95%

Egyetemista vagyok, nem sok pénzből gazdálkodom de 100 forint körül szoktam adni ha 1 órán belül hozza ráadásul a 3.-on lakunk lift nélküli házban és eddig mindig felhozták, ezért úgymond nem sajnálom tőle a borravalót. Egyszer adtam 200-at, mert fél óra alatt kihozta, meg is lepődtem, hogy jéé itt van. Viszont van amikor csak a pontos összeg van nálam vagy egy 10 vagy 20 ezres, ilyenkor nem adok borravalót. Tehát én a futárnak az erőfeszítését és a gyorsaságát jutalmazom vele. Mikor liftes házban laktunk nem adtam, mert rendszeresen 1-1,5 óra alatt hozták ki, pedig nem volt olyan messze a pizzéria ahonnan rendeltem, ráadásul rendszeresen elrontották a rendelést, kisebbet hoztak vagy rátettek valamit, amit direkt nem kértem, stb. Olyankor csak azért nem küldtem vissza, mert iszonyat éhes voltam, de mindig megfogadtam, hogy soha többet tőlük...


Amúgy ha jól tudom a futárok minimális fizetést kapnak, mert a borravalót belekalkulálják a fizetésébe, ezért én így próbálom értékelni a munkáját ha jól végzi.

2015. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

A gyorsaság nem feltétlenül a pizzafutáron múlik, ezt nem nézik sokan.. :)

Ő csak szállít, mindenhol 10 másodperc amíg odaadja és kifizetik. Kocsival megy, gyorsabban nem fog száguldozni.


A gyorsaság a szakácsot, a konyhában lévő embereket jellemzi, tehát igazából őket illetné a borravaló, ha már annyira nagylelkűsködünk.. :)

2015. ápr. 27. 12:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!