Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van ennyi bunkó, pofátla...

Miért van ennyi bunkó, pofátlan ember? (vagy én vagyok láthatatlan? ) Miért nem szeretnek sorban állni az emberek?

Figyelt kérdés
Már többször előfordult,hogy boltban,vagy akárhol simán elém tolakodnak az emberek. Mát nagyon bosszant. Eleinte nem szóltam, had siessen.De már az utóbbi időben rájuk szólok. Most is állok a zöldségesnél,csak én, jön egy idősebb nő,és simán adja az eladónak a kezébe a cuccot. Rászóltam,hogy bocs,de én is itt vagyok, talán láthatatlan vagyok? Az eladó meg mentegetőzik, hogy őnem figyeli,hogy ki van ott hamarabb. jó vicc...Egyszerűen,neki mindegy,és leszarja...:(
2010. márc. 2. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

figyelj legyél határozottab

egyböl fel kell venni vele a kapcsolatot

az eladonak meg tényleg mindegy hogy mi a sorrend

2010. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is utálom. Én úgy vetetm észre, hogy leginkább az öregek hajlamosak erre. Ez azért is tud felidegesíteni egyrészt, mert olyan érzés, mintha úgy gondolná "Kis szaros, tiszteld az öreget, nekünk mindent szabad!" másrészt meg Ő siet, amikor nyugdíjas és az egyetlendolga, hogy hazaérjen 13:15-re amikor kezdődik az Arabella 182-ik epizódja? Álljon meg a menet. Várja ki a sort ugyanúgy ahogy én!
2010. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, az öregek, meg a c-ok, mert ők tudják, hogy nem mernek rájuk szólni,(mellesleg az a pár perc,tényleg nem ér annyit, hogy utána kimégy a boltból és jól megvernek, mert beszóltál nekik.)de másoknál is előfordult már,nem csak az emlétítt 2 rétegnél. Orvosnál pl. előszeretettel mennek be egyének, mert azt hiszik,ők a valakik...Szomorú. Angliában nagyobb a viselkedési kultúra,azt mondják ,ott még a buszra várva is szép sorba állnak, és várnak türelmesen, nem tolakodnak...
2010. márc. 2. 10:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Én az Auchanba álltam sorba a garanciát akartam lepecsételteni ,és ezzel csak egy nő foglalkozott, de volt ott egy másik is, de az a reklamációkat fogadta. Akkor jött egy 60-65 év forma öreg, aki odapályázott a reklamációs csajhoz, mert ott nem állt senki, aztán hirtelen beváltott a garanciás csajhoz és már nyújtotta is a papírt. Akkor én kiugrottam sorból, mellé léptem és ráordítottam: " Balóó Gyööööörgy vagyook!!! " ... az öreg tiplit vett.
2010. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan a mentalitásuk, mint az angolok, "mert megtehetik". S ha véletlen rájuk szólok, még én voltam a szemét, aki nem tiszteli az időseket, a sokgyerekes anyukákat.

Újabban én meg azt tapasztalom, hogy egy üzletben rám csukják az ajtót. Mennék be az előttem haladó vásárló mögött az ajtón, és rám csukja. Oda se néz. hogy esetleg nincs-e ott valaki. Én azért, mielőtt becsukom az ajtót, megnézem, áll e valaki bebocsátásra várva.

2010. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ügyfélszolgálaton dolgozom, napi rendszerességgel borulok ki és akadok ki az emberek türelmetlenségén. Biztos a felgyorsult világ az oka: az emberek nem szeretnek várni, mindenben mindenki mindig az első akar lenni. De azt nem értem, hogy az idős emberek tolakodnak, pedig amikor ők élték virágkorukat, még más volt a világ, és nem kellett annyira rohanni...

Mamám tavasszal lesz 85 éves, ő mindig mondja nekem: "nem ráérünk? kényelmesen elsétálunk." :) - és igaza van... Ő megtanulta, hogy "lassan járj, tovább érsz."

23L

2010. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én alapból nagyon nyugodt vagyok, nem szeretek bunkóskodni. átadom a helyen, ilyesmi. viszont a tolakodást és a pofátlanságot nagyon nem díjazom. régebben elnéztem feletette, de már nem. igenis szólok, hogy elnézést, de én előbb voltam itt vagy nekem is el kell intéznem a dolgomat, én is kivártam a sorom. persze nyugiban. viszont ha lökdősödnek is(inkább belök a metró alá, de ő száll fel előbb) akkor nagyon felmegy a pumpa és durvább hangnemben szólok vissza, ne nem káromkodok. tényleg az idősek csinálják többnyire.
2010. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sosem felejtem el, 2 éve karácsonykor elkövettük azt a hibát, hogy 22-én mentünk venni dolgokat az Auchanba. Beálltunk a pénztárhoz, akkor eszembe jutott, hogy nem vettem meg még egy dolgot, a párom meg ottmaradt a sorban. Amire visszamentem 2 nyugdíjas (aki még ott sem volt amikor én elmentem) majdnem megölte a párom, és üvöltötték, hogy ez a szemét taknyos!! befurakodott eléjük, mert ők gyengék, ő meg pofátlan és erős. Erre nagyon eldurrant az agyam, kérdőre vontam őket, majd megkérdeztem tőlük, hogy maguk amúgyis nem ráérnek, hiszen nyugdíjasok. Erre olyan csöndben maradtak, hogy még én is meglepődtem.
2010. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!