Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miert ellensegesek a kulfoldon...

Miert ellensegesek a kulfoldon elo magyarokkal?

Figyelt kérdés
Egy ideje mar nemetorszagban elek. A parom nemet, a barataink nemetek, igy ertelemszeruen csak nemetul beszelek, azon belul bajorul. Ha hazautazok magyarorszagra es magyarul kell beszelnem, akkor sajnos akarva akaratlanul becsuszik egy gyakran hasznalt nemet kifejezes, esetleg elfelejtek egy szot. Ugyanez igaz forditott esetben is, ennek ellenere a nemetek soha nem vetnek meg erte, Maximum jokat nevetunk rajta. Mi ennek az oka ? Soha nem kerkedtem a keresetemmel, az autonkkal, semmivel, megis kenyelmetlen HAZA utaznom, ahol szulettem, mert feluk, hogy valaki megszol, ha nemetul beszelunk a Tesco-ban. Rengetegszer kapom a serteseket, hogy csak a penz miatt koltoztem el, csak izgat. Reszben igaz, az anyagi helyzetre valo tekintettel IS hagytam el az orszagot, azonban a tervem az Volt, hogy visszaterek majd. Ezt az evek megvaltoztattak bennem. A parom nem tud magyarul, de gyomoridege van ha haza kell utaznom valamit elintezni. Nyilvan ez nem mindenkire igaz, csupan egy szuk csoportra. Valaszokat elore is koszonom. ui.: Az ekezetekert elnezest, munkahelyen vagyok es nem lehet sajnos atallitani.

2016. jan. 11. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert irigyek.
2016. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez a szo szerintem nem szerencses. Nem ertem, hiszen ezzel nem lesznek tobbek, viszont kevesebbek annal inkabb. Ezek az emberek tudjak, hogy sajat maguknak hazudnak es az szornyu Erzes.
2016. jan. 11. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező: ez a szó a lehető legszerencsésebb. Ugyanis ez van mögötte: egyszerű szimpla irigység.


Én is Németországban élek - mint látahtod, van ékezetes billentyűsorom - és mivel elég régen élek itt, bizony elég szép tapasztalatom is van a magyarok - az itteni és az otthoni magyarok - viselkedéséről és a dolgokhoz való hozzáállásról.

2016. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Orulok, hogy nem nekem kellett ezeket a sorokat leirnom. Otthon nekem is van ekezetem, de a munkahelyen nem lehet, nincs jogosultsagom atallitani. Chiemsee-nel lakom, akit itt ismerek magyarokat, nagyon rendesek, azonban Muenchen kornyeke gyalazatos.
2016. jan. 11. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nem voltál felvágós akkor bizony az irigység a kulcsszó.
2016. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Soha nem vagtam fel. A kovetkezo dialogust kepzeld el:


-Jo kint?

-Jo.

-Hat szerintem meg majd jol hazakuldenek meg osszeomlik nyugat, meg sirva megyek majd haza.


Engem idegesit.

2016. jan. 11. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En 10 eve elek Münchenben (es nem irok ekezettel mert csak, nekem igy kenyelmes) de nem igazan tapasztalom ezt amit te meselsz. Maximum a neten, de ott szabadon koszalnak az elmebetegek.
2016. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
En sok magyarnak adtam mar munkat. 247 bol 215 szurt hatba. Es ezt osszeszamoltam, valos adat.
2016. jan. 11. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem irigységnek mondanám. Szerintem javarészt keserűség.

Keserűség, ami rengeteg mindenből fakadhat. Keserűség a miatt, hogy időben nem tanult eleget, hogy számára nem adatott meg a lehetőség a jobb életre vagy megadatott, de nem élt vele, keserűség, hogy az ő gyerekének ez nem sikerült vagy azért, mert Magyarországon azt nem lehet megvalósítani, amit te elértél. Amikor ilyet olvasok bennem is keserűség van mert látom, hogy külföldön neked jól megy és bár vissza akartál térni, nem fogsz (pedig nagyon nagy szükség lenne rátok itthon). Amiatt is, hogy a te gyermekeid valószínűleg már nem is fognak tudni magyarul és a tudat miatt, hogy még egy embert "elvesztettünk".

Erre mind rá lehetne fogni, hogy irigység, de aki oda figyel, az érzi a különbséget. A magyar ember sosem volt irigy. Megkeseredettnek megkeseredett (hiszen "Sírva vigad a magyar"), de az irigység sosem volt jellemző tulajdonsága a magyar embernek.


Nagyon gyakran, akik külföldön egzisztenciát tudtak teremteni lenézik Magyarországot és a magyarokat és ennek elég gyakran hangot is adnak alapot adva a Magyarországban maradtaknak a külföldön dolgozókkal szembeni előítéletre. Néha én is lebírnám ordítani a haját annak, aki már-már büszkén megtagadja magyarságát, de ebben semmi irigység nincs, hiába próbálnák rám kenni. Én általában magamba folyton, mert tartom magam annyira intelligensnek, hogy ne menjek bele ilyen acsarkodásba. Te egyértelműen nem ezek közé tartozol, mert láthatóan bánt a dolog.

2016. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Egyet ertek az utolsoval, a keseruseg valosabban hangzik. Ha vegig gondolom en is inkabb keseruseget ereztem anno amikor meg otthon laktam es kulfoldon elo magyarokkal talalkoztam.

Viszont a lenezessel nem ertek egyet (vagyis nem minden esetben). Lehet hogy az illeto csak buszke arra amit elert kint. En peldaul tudom, hogy otthon soha nem tudtam volna olyan munkakorben dolgozni mint most, egyetemrol meg almodni sem mertem.

2016. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!