Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy hozzám hasonló fiatal...

Egy hozzám hasonló fiatal kórházi asszisztenst tegezni vagy inkább magázni illik?

Figyelt kérdés
Néhány napja a betegfelvételnél egy tőlem 2-3 évvel idősebb csaj ült (én 20/F vagyok) és lemagáztam, mert arra gondoltam, hogy ez mégis csak egy kórház és diplomás csajról van szó (tehát nem ilyen zsebpénz kiegészítős diákmunkás). Viszont utólag elég kínosnak éreztem, mert nem egy tipikusan citromba harapott stílusú nő volt, hanem elég nyugodt és közvetlen. De ha meg annyit mondtam volna, hogy szia, az lehet hülyén vette ki volna magát, mert azért mégsem egy büfés csajról van szó. Ti hogyan köszönnétek?

2016. jún. 8. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Kórházban nem tegeződünk akkor sem, ha mindketten nagyon fiatalok vagyunk. Jól tetted, hogy magáztad.
2016. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Hivatalos szituációkban nem tegeződünk, akármilyen kicsi is a korkülönbség. Megvan ennek a helye és az ideje.
2016. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Én nem szeretek automatikusan tegeződni, szerintem jól tetted, hogy nem tegezted le elsőre, és ha ő meg visszamagázott, akkor azt jelenti, hogy ő is így gondolja. Egyébként meg ő a lány, és ő mondhatta volna, hogy tegezzed, ha zavarta volna.
2016. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ebben a szituációban nagyjából mindkettő rendben van. Szerintem ő is úgy volt vele, hogy alkalmazkodik hozzád. Mert igaz, hogy hivatalos szituáció, de akkor is, az a tény is elég erős érv, hogy a 21. században vagyunk, és huszonegynéhány évesek... Mindkét lehetőség mellett erős érv szól ebben az esetben, és szerintem egyik sem durva. Talán én inkább tegeztem volna, de mondom, ebben a szituációban a másik megoldás is oké.
2019. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!