Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zavar titeket ha vki nem néz...

Zavar titeket ha vki nem néz a szemetekbe köszönéskor? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
és az illetőt már ismeritek régebb óta,csak ritkábban találkoztok.
2010. ápr. 13. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Zavaró s szerintem illetlenség is, ha akinek köszönsz nem néz a szemedbe, vagy kézfogáskor, amikor másfelé néz. Olyan, mintha lenéznéd, semmibe vennéd a másikat, nem tiszteled, nem vagy őszinte.


Persze előfordulhat, hogy rossz az arc memóriája, s ha nem találkoztok túl sűrűn, akkor nem ismer meg. De ha te köszönsz neki, akkor fogadnia kell a köszönésedet.

2010. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem érdekel az ilyesmi. Én sem nagyon nézek az emberek szemébe, mert felesleges. Annak a kevés embernek akit tisztelek, becsülök, annak igen.
2010. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Ezer oka lehet annak, hogy miért nem néz ide. Az viszont nagyon zavar, ha valaki állandóan keresi a szemkontaktust. Abból a szempontból azonban jó kérdés, hogy azért illik rápillantani a másikra, amikor üdvözlöm!
2010. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Zavar.

Aki a köszönésnél nem bír a másik szemébe nézni, az valószínűleg nem egyenes ember, valamit takargatni akar, esetleg lenézi a másikat. Egyik sem túl pozitív

2010. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván egy sunyi ember, van ilyen is, nem kell vele foglalkozni!
2010. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

igen, bunkó, tahó ember az ilyen

ha még egy pillantást se vet rád

2010. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ostoba dolog sunyinak nézni aki nem néz a szemedbe. Én egyszerűen nem tudok néhány hozzám közeli ember szemébe nézni, pedig próbáltam nem egyszer akkor én egy sunyi dög vagyok? Szerintem a csaló ember szemrebbenés nélkül a szemetekbe tud hazudni, és közben a bátortalan embereket meg sunyinak nézitek. El kéne gondolkodni, hogy biztos hogy az illem-e a legfőbb emberi érték...
2010. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elírtam az előbb, szóval néhány hozzám közel álló ember kivételével nem tudok az emberek szemébe nézni. Főleg ha közben beszélek, mert egyszerűen blokkolja a gondolkodásomat.
2010. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


A mondás szerint : A szem a lélek tükre.


Van benne igazság, de sajnos tényleg sok olyan ember van, aki bár a szemedbe néz,de szemrebbenés nélkül tud megtéveszteni vagy hazudni.


Én is voltam már olyan helyzetben, amikor egyszerűen nem mertem a másik ember szemébe nézni, pusztán félelemből, nem pedig amiatt, mert nem tiszteltem, vagy hibát követtem volna el. Ha az ember szégyenlős, s azért nem néz a másik szemébe, akkor is egyszer-egyszer oda pillant. Nem kell, hogy hosszan egymás szemét bámulják az emberek, mert az zavaró és kínos is lehet.

Mindenki maga érzi, hogy mennyire fontos neki az, hogy olyannak lássák az emberek, amilyen ő valójában. Nekem ebbe az illem is bele tartozik, bár vannak olyan emberi értékek, melyek megelőzik az illemet.

2010. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! bővebben arról van szó,van egy régi társaság volt melohelyemről.néha összefutunk (kirándulás,billiárd)többen nem néztek a szemembe talizáskor.én ezt kicsit magamra vettem mert én mindenkinek a szemébe néztem,szoval nem értem most nem kedvelnek vagy titkolnak vmit,de lehet nem is kéne ezzel foglalkoznom csak tulreagálom a dolgot..(?) amugy igaza van annak aki azt irta,a sunyi ember is szemrebbenés nélkül az ember szemébe néz,tehát nem biztos,hogy nem őszinték,csak én feltételeztem vmi ilyesmit....
2010. ápr. 14. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!