Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A munkahelyeden (írd le...

A munkahelyeden (írd le kérlek, hogy milyen jellegű! ) elvárják a nőktől, hogy sminkeljék magukat, vagy éppen hogy nem nézik jó szemmel? Van erre vonatkozó elvárás vagy tiltás?

Figyelt kérdés
Konkrét személyes tapasztalataitokat is leírhatjátok,ha lehet, életkor megjelölésével. Kíváncsi vagyok továbbá, hogy mivel indokolják a smink kérését vagy tiltását! Egy cikkhez kellene! :) Köszönöm!
2010. ápr. 18. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

dolgoztam pultosként,a fönök közölte,hogy smink,szoknya,és olyan felső amiből kivan a dekoltázsom a kötelező...ha nem tetszik,van helyettem más...


hosstesként több helyen dolgoztam,volt ahol még a magassarkumnak is megvolt,hogy minimum 8 centi,és sok smink...

most recepcion dolgozok most,itt nem mondtak csak annyit,hogy tul kirivóan ne öltözzek vagy sminkeljem magam...


22/L

2010. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki az ügyfelekkel találkozik, illetve a portán van szem előtt, azoktól elvárják, hogy elegánsan és normális külsővel jelenjen meg (pl. kosztüm, öltöny, és ehhez megfelelően higiénikus arc és hajviselet), de én pl. irodai részen vagyok, csak kollégák egymás közt, ahol még azt se nézik, ha mackóban dolgozunk, csak a munka legyen meg, raktár részlegen dolgozóknak meg jól fel kell öltözni, mert ott meg hideg van nyáron is.
2010. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szellemi, irodai munka középvállalatnál, tárgyalásokkal is: nincs se tiltva, se kötelezővé téve a smink egyszerűen csak csinosan és kultúráltan kell kinézni, semmilyen előírás nincs az öltözködésre sem.

Szerintem csak a nagyon amerikai, angol cégeknél szokták csak előírni a sötét ruha egyszínű ing kötelővé tételét, de annyi pénzért lehet lemondanék a színes ruhákról:)

Nem hiszem, hogy ezt konkrétan előírnák sok helyen, egyszerűen csak mindenki idomul a környezetéhez. Ahol mások is farmerben járnak te is felveheted, ha orvos vagy vagy tanár, üzleti szférában dolgozol nyilván nem hordhatsz pl. lila hajat, de ha egy tetko szalonban vagy közértben akkor tök mindegy mi van rajtad, és ugyanez a helyzet a sminkkel is.

28 év

2010. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Közszféra:


Ápolt külső, szolíd öltözék kötelező. Smink nem. Férfiaknak tilos a rövidnadrág. Volt olyan kolleganő, akire rászóltak a rövid szoknyáért, vagy a strandpapucsért, de olyan is volt, hogy a pántos pólóért is kajabált a diri. Van olyan osztályvezető(nő), aki megköveteli a harisnya viselését még nyáron is, és tiltotta a szilikonpántos melltartót vékonypántos, vagy pánt nélküli pólóval. Egyébként van a Hivatalnak egy ún. etikai kódexe, ami tartalmazza az ilyen és ehhez hasonló követelményeket.

2010. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
"higiénikus arc és hajviselet" - ebben benne van nőknek az előírásszerű smink? Vagy csak az, h ne legyen zsíros a hajad, ilyesmi?
2010. ápr. 18. 17:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta legyen a hajad, és az arcod se legyen koszos. A szád meg ne legyen kipállva.
2010. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. És ha valakinek pl. kijönnek a pattanásai, vagy a herpesze? (Nem kötözködök, csak kíváncsi vagyok! Mert az én foglalkozásomban nem számít a külső, csak az elvégzett munka.)
2010. ápr. 19. 19:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én orvos-asszisztens vagyok, valószínűleg szerencsés helyen dolgozom, mert sosem szóltak még rám semmilyen öltözékért, sminkért, de még a raszta hajamba sem kötöttek bele, sőt folyton csodálják, fogdossák hogy milyen különleges meg szép.

Mikor bemegyek munkaügyre, ha intézni kell valamit, ott az irodisták meg szoktak hökkenni egy kicsit, de hogy szükség van-e rám,arról szerencsére nem ők döntenek. Az én közvetlen kollegáim kultúrált, értelmes és tájékozott, egyáltalán nem maradi emberek, és eszükbe sem jutott, hogy ez a haj koszos, ők tudják, amit sokan nem, hogy jó rasztát ugyanúgy, ugyanolyan problémákkal lehet mosni, mint egy fenékig érő sűrű, erős hajat.

Amúgy természetesen a fehér köpeny kötelező, mivel a kórház igénylés ellenére sem adott köpenyt, munkaruhát és cipőt, ezért a közvetlen főnökeim, és kollegáim sem várják el, hogy teljesen fehérben legyek. Munkahelyre ösztönösen szolídan öltözködöm, de ha bohócként jönnék be, szerintem akkor sem szólnának le, csak nevetnének, inkább a betegeknek kell megfelelni, ilyen szempontból. Ha a kinézetemmel ellenérzést váltok is ki esetleg, a személyiségemmel ellensúlyozom, kedves vagyok, segítő, és meghallgató, innentől fogva meg nem igazán zavarja/érdekli őket, hogy hogy nézek ki...

2010. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én tipikusan pattanásosodó nő vagyok, és olyan szerencsétlen bőröm van, hogy csúnyán ki is sebesedik. Tükörbe se szívesen nézek olyankor, de ha elmegyek valahova, emberek közé, akkor elfedem, hiába csak irodában dolgozom, és nem találkozom ügyfelekkel, ez egy igényszint, arra van az alapozó, sőt, van "hibajavító rúzs" néven futó termék, amit nemrég próbáltam ki (nekem még bőrgyógyász és kozmetikus se tudta rendbetenni a bőrömet, szóval szkeptikus vagyok, és csak akkor veszek valamit később is, ha használ), ez olyan alkotóelemeket tartalmaz, ami nem csak elfedi a szépséghibát (esetemben az ormótlan gennyes sebeket), de gyógyítja is. Nekem 1-1 ilyen seb korábban 1-2 vagy több hónap alatt gyógyult be véglegesen, ezt kipróbáltam, most ehhez elég volt 2 hét, mire már alig látszik. Szóval a pattanásos bőrre van gyógymód. Én herpeszes nem vagyok, de biztos arra is van megoldás. Ez nem pusztán szépséghiba, ha valakinek ezzel komoly gondjai vannak, hanem kezelést igénylő probléma, függetlenül munkahelytől. Még ha nem is mondanák, én igénylem ennek a megoldását, mert ezek a (mások szerint) "bőrhibák" nem csak kinézetre rosszak, de veszettül viszket és fáj!
2010. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én irodai munkát végzek. Semmilyen elvárás nincs a külsőmmel kapcsolatban, a ruhával kapcsolatban sem. Egyszerűen nem került szóba, de szerintem nincs is rá szükség. Ha gond lenne a külsőmmel akkor szólnának.

Szerintem csak annyi elvárás van, de tulajdonképpen minden munkahelyen, hogy tiszta, ápolt és igényes legyen a dolgozó, aki tulajdonképpen képviseli a munkahelyét, a munkáltatóját. Öltözködésemre a vegyes megjelenés jellemző. Van amikor hétköznapias farmer nadrágban jelenek meg, van amikor vasaltban. Van amikor van smink rajtam, van amikor nincs.

2010. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!