Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti csak azoknak an emnereknek...

Ti csak azoknak an emnereknek szoktatok köszönni, akit személyesen ismertek, vagy esetleg azoknak is, akit látásból ismertek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 12. 13:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
74%
Szerintem,ha falun laksz,akkor illik köszönni mindenkinek
2016. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én akit látok,annak mindenkinek köszönök.
2016. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Akit látásból ismerek annak is szoktam köszönni.
2016. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Akit ismerek csak annak. Nem fogok mindenkinek előre köszöngetni.
2016. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Én sem köszöngetek előre a csicskáknak.
2016. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
4%
Aki meg nálad fiatalabb,annak nem is kell köszönnöd,mert úgy illik,hogy a fiatalabb köszön az idősebbnek.
2016. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én falun lakom, itt mimdenkinek köszönök, de egy nagyvárosba járok iskolába, ott meg csak a személyes ismerősöknek köszönök. Leginkább a 800 fős gimiben lenne érdekes mindenkinek köszönni, akit látásból ismerek, mert akkor a háromnegyed iskola köszönne egymásnak. Még a buszon is csak azoknak köszönök, akikkel beszélgetni is szoktam, mert minden nap ugyan azokkal az emberekkel utazok négy éve, látásból már a legtöbbet ismerem.
2016. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akit látásból ismerek csak, azoknak csak az alábbi esetben köszönök:

- buszvezető elsőajtós busz esetén

- bolti dolgozó, ahova épp bementem vásárolni és a segítségét kérem vagy nála fizetek

- postai, banki, hivatali... stb. dolgozó, akinél épp intézem az ügyem

- abban a lépcsőházban lakik, amelyikben én, és épp találkozunk az utcán, a lépcsőházban...

De pl. nem zavarok meg senkit, ha éppen látom, hogy társasággal van mondjuk az utcán, a buszon, ha rohan vagy ha épp én rohanok, nem kiabálok át az út túloldalára, nem tolakodok át a tömegen, ha észrevettem, függetlenül attól, hogy a másik fél észrevett-e (esetleg, ha mindketten észrevettük egymást, egy fejbiccentéssel jelezzük).

2016. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig jobb, ha ismeretlennek is köszön az ember, mintha egy ismerősnek nem köszön.


Éppen ezért szoktam a látásból ismerősöknek is köszönni, mert rengetegszer van, hogy én nem tudom, hogy honnan ismerem, de a másik számára ez egy fontos ismeretség. Például valaki egyike volt azoknak, akiknek valamikor valamilyen ügyét intéztem, neki ez egy életre szóló segítség volt akkor, nekem meg a rutinmunkám része.


Meg hát az én koromban már a memória sem a régi... Úgyhogy én inkább köszönök.

2016. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Falun lakom, köszönök boldog-boldogtalannak, mert lehet, hogy én nem ismerem, de ő engem igen.
2016. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!