Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nincs olyan illemszabály...

Miért nincs olyan illemszabály, hogy a buszon egy férfi adja át a nőnek a helyet?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom a kérdést. Hogy terhes nőnek, vagy kisgyermekkel utazónak, vagy láthatóan öreg, beteg embernek nem túl emberséges dolog nem átadni a helyet, az oké. De vannak dekoratív, fiatalos 60 év fölötti hölgyek, és jó erőben levő, korukat meghazudtoló nyugdíjas urak, akik még rossz néven is veszik ha öregeknek vagy időseknek mondják Őket. Most akkor lehet, hogy valaki megsérti azzal, hogy a korára való tekintettel átadja a helyet. Ennyi erővel az általam fentebb említett illemszabály is létezhetne, ugyanúgy, ahogyan a köszönésnél is a fiatalabb köszön először az idősebbnek, és a férfi a nőnek. Egy fiatal is lehet fáradt, beteg, levert, stb... Egy nőnek meg egészségügyi okok miatt is lehet jobb, ha ül. Vagy ez csupán az emancipáció miatt van így?
2017. jan. 17. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Egy férfinak nem lehet jobb ülni egészségügyi okok miatt, csak nőnek?

Adják át a nők a helyüket.


Amúgy aki azokra a lepra ülésekre ráül, az annyit is ér. :D

2017. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Miert, talan raszorulonak erzed a noket? :) amugy meg letezik ez az illemszabaly, csak a tobbseg tojik ra
2017. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: Értem, hogy viccnek szántad.

2: Ha létezik, azt akkor sem hangsúlyozzák annyira, mint hogy az idősebbeknek.

2017. jan. 17. 14:40
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Letezik de nem foglalkoznak vele. Olyan illemszabaly ez is, minthogy nyissanak ajtot a holgy elott vagy engedjek elore. Letezik de kihalofelben.
2017. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: No, igen, az előreengedés meg az ajtónyitás vagy a kabát feladása nálam is az a kategória, hogy amíg fel bírom emelni a kezem, addig megteszem magam.
2017. jan. 17. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Mert ugyanúgy tudok én is állni mint egy férfi. Ezt nem értem öregeknek meg ha látom hogy valaki gipszelt lábbal van oda adom a helyem. Azt nem értem hogy nekem miért kéne átadnia egy férfinak a helyét. Persze jól esik ha ilyen megtörténik de nem vagyok rászorulva.
2017. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
13%

"De vannak dekoratív, fiatalos 60 év fölötti hölgyek, és jó erőben levő, korukat meghazudtoló nyugdíjas urak, akik még rossz néven is veszik ha öregeknek vagy időseknek mondják Őket. "


Mindent összekeversz, mindennel!!

Az, hogy te minek és kinek hívod őket, az egy dolog!

Meg az egy másik, hogy a láthatólag - még ha jó karban lévő is -, de láthatólag idősebb embereknek nem adod át az ülőhelyet úgy, hogy megkérdezed tőlük, hogy le szeretne-e ülni, vagy egyszerűen azt mondod nekik, hogy: tessék, az bunkóság.

Ugyanígy bunkóság nem kismamának átadni a helyet, stb.


Tehát ne keverdd már össze azzal, hogy te mennyinek nézed, vagy mennyire néz ki jól, ha egyszer sokkal idősebb és rászorul, mert idősebb (attól még fájhat a lába, ha jobban néz ki átlagnál), semmi köze a kinézetének ahhoz, hogy mennyi a valós kora, mert azt nyilván mindenki el tudja dönteni, és akkor is meg lehet kérdezni, vagy mosolyogva azt mondani nekik, hogy tessék, üljön csak le.


A fő kérdésed pedig, hogy miért nincs olyan illemszabály, stb., DE VAN!

Eleve, mivel a férfi a lovagias, eleve megtesz minden olyat a nőért csupán udvariasságból, mert úgy nevelték, és az illem úgy diktálja, és azért, mert egy érző, civilizált, kultúrált lény (hangsúlyozom intelligens férfiemberről beszélünk!), ott eleve zsigerből feláll a férfi és a nőnek kínálja a helyét.

Velem is volt már ilyen, nem is egyszer!


Ezt nevezik zsigeri etikettnek, jómodornak, amikor csípőből jön rá a reakció-válasz, nem is kell gondolkozni rajta!

Igazi férfi így tesz, hangsúlyozom, hogy igazi, és azt is, hogy FÉRFI! :D

2017. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

"Az udvariasság nem arról szól, hogy kinek van keze, vagy kinek nincs, vagy ki tudja és akarja megcsinálni?"


Te inkább jobb ha hallgatsz és nem okítasz ki másokat az udvariasságról, amikor mindkét hozzászólásodban látatlanban minősítesz degeneráltnak, illetve nem emberi lénynek másokat, stb. pusztán a teljesen normális véleményük alapján.

A "jó modor" nem abban merül ki, hogy rendszeresen elismételsz néhány betanult mozdulatot, mint a jól nevelt kiskutya.

Bár tudom, mondhattam volna a falnak is.

2017. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Huhuu 49% te aztan valoban nagy ertekrenddel es jomodorral rendelkezel!


Esz megall, illemtanrol tart kioktatast valaki aki ilyen modortalanul, mondjuk ki: tajparaszt modon szol valakihez, csak mert nem ert vele egyet.

2017. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
Én nem szeretném, ha átadnák, mert ugyanúgy kifizetik a bérlet árát, mint én, ugyanúgy dolgoznak, mint én (sőt, nagyobb eséllyel végeznek fizikai munkát), és szerintem az udvariasság arról szól, hogy abban segítünk a másiknak, amiben segítségre szorul (nehéz dolgokat nem nagyon bírok felemelni, de buszon állni azért tudok). Semmi egészségügyi oka nincs annak, hogy egy nő üljön, beteg ugyanúgy lehet férfi is, terhes nőnek meg amúgy is illik átadni.
2017. jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!