Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a jóval idősebb főnököm...

Ha a jóval idősebb főnököm úgy köszön el tőlem, hogy viszlát, akkor köszönhetek én is neki?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 12:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Így neki*
2017. jan. 22. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Persze.


Ha magázódik veled, te is magázzad, ha tegeződik, akkor azért te ne tegezd le, ha csak ő direkt nem kéri tőled.


Nálunk az igazgató aki az egész céget vezeti, ő már lassan 60 éves lesz, ő elég komoly, intelligens ember, de ő mindig is úgy beszél az összes alkalmazottal mint ha családtagok lennének. Nekem ő a kezdetektől amióta felvett engem, mondta hogy tegeződjünk, mert így egyszerűbb neki is beszélni, meg még is kolléga vagyok, akármennyire is kisegítőként kezdtem akkor, mondta hogy ő elvárja hogy tegeződjünk, még ha nem is fogunk naponta találkozni, mert ő nem arról híres hogy folyton mások felett álljon.

2017. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek (ha csak meg nem engedi). Ez egy aranyszabály, és túlnyomórészt jobb is, ha betartja az ember.

Szóval szerintem ne, maradj a "Viszontlátásra" formánál - ha csak ő nem adja jelét, hogy megfelelő a viszlát forma is.

2017. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
És persze ne értsd félre: a Viszlát nem a Viszontlátásra tegezési formája. Az csak a Viszontlátásra rövidítése !! Semmi köze a tegezéshez.
2017. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: ha lazább a főnököd, akkor mehet a viszlát, ha kevésbé, akkor inkább viszontlátásra. Ez utóbbi mindenképp udvariasabb, de a másik is elfogadható (csak helyzetfüggő, mikor).


2-es válaszolónak: "Ha magázódik veled, te is magázzad, ha tegeződik, akkor azért te ne tegezd le, ha csak ő direkt nem kéri tőled."


Vitatkoznék a 2. állításoddal. Ha a főnök letegez, vissza kell tegezni. Elképesztő szolgalelkűség szerintem, ha az alkalmazott elfogadja a csendőrpertut.

2017. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!