Ki köszön előbb?

Figyelt kérdés
45éves férfi vagyok, ha például beülök egy taxiba, és a sofőr kb 25éves akkor ki kell előbb köszönjön?

2017. jan. 22. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te köszönsz elöre, mert te "mentél be" oda, ahol a soför van.
2017. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igy van.
2017. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dehát egy generációnyi a korkülönbség, fordítva gondoltam, és múltkor rossz néven vettem amikor nem köszönt a sofőr, hanem csak szó nélkül elvitt a célokhoz. Ezek szerint én voltam a bunkó? És mi a helyzet,ha történetesen nő lennék ugyanilyen korkülönbséggel?
2017. jan. 22. 18:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam, hogy a taxis kell előbb köszönjön, merthát ő éngem szolgál, és megfizetem érte, nameg persze a 20évnyi különbség.
2017. jan. 22. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Neked kell köszöni előbb, mert te mész oda hozzá.Nekem inkább az szokott gondot okozni ,hogy köszönjek ha fiatalabb tőlem.
2017. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolni, az nem elég... Az illemszabályokat ismerni kell, vagyis meg kell tanulni. Az első és legfontosabb szabály a köszönés fejezetnél: mindig az köszön előre, aki bemegy valahová vagy távozik onnan.

Ha pl. az üzem igazgatója lép be az üzemi konyhába, ahol pár asszony pucolja a sárgarépát, akkor az igazgató köszön előre a bent levőknek. Amikor kimegy onnan, akkor is ő köszön előre. Ugyanúgy a tanító bácsi is, ha belép az osztályba, ő üdvözli először a gyermekeket, azok pedig kórusban válaszolnak.

2017. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

>> inkább az szokott gondot okozni ,hogy köszönjek ha fiatalabb tőlem...


He-he. De jópofa a "fiatalabb tőlem". Mifelénk (Mezőség) úgy mondják, hogy "fiatalabb nálam".

De a lényegre térve: ha (akármennyivel is) fiatalabb tőled, egy Jó napot, Jó estét mindig megfelel.

2017. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7.válaszolónak. Bocsánat rosszul fogalmaztam meg .
2017. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért is gondoltam, hogy a taxis kell előbb köszönjön, merthát ő éngem szolgál, és megfizetem érte, nameg persze a 20évnyi különbség."


Nem! Nem szolgál téged! Ő egy szolgáltatást nyújt! Amit te megfizetsz, kölcsönösségi alapon. Ilyen értelemben, ha bemész egy boltba, és fiatalabb az eladó, akkor is te köszönsz előre, amint belépsz az ajtón! Bár előfordulhat, előzékeny eladó révén, hogy előre üdvözli a vendéget.

2017. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért is gondoltam, hogy a taxis kell előbb köszönjön, merthát ő éngem szolgál, és megfizetem érte, nameg persze a 20évnyi különbség."


Egyrészt a "szolgál valakit" meg a "szolgáltatást nyújt" nem ugyanazt jelenti.


Másrészt amikor beülsz a taxiba, akkor még nincs semmiféle szolgáltatás, elöször neked köszönni kell, utána megkérni, hogy vigyen valahová, és EKKOR kezdödik a szolgáltatás a részéröl.


Harmadszor ilyen esetben sem a nemetek, sem a korotok nem számít, aki belép valahová, az köszön, mégha vezérigazgató is és a WC-s néni vann benn is.

2017. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!