Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálam fiatalabb, de ismeretlen...

Nálam fiatalabb, de ismeretlen nőnek hogy szokás köszönni bármilyen munkaterületen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl pénztárban, eladó, bank, mobil szolgáltató, hr stb. Úgy tudom nem illik tegezni nőt, amíg ő nem szól vagy ő nem tegez, de furán érzem mondjuk pénztárban a jó napotot egy nálam 10 évvel fiatalabb nőnek. Bunkó vagyok ha tegezem őket ilyenkor? Vagy helytől is függ, mert talán a bankban ügyintézés az kicsit professzionálisabb közeg mint egy tesco kassza?

Vagy csak túlagyalom, és nyugodtan tegezzek ilyen helyzetben bárkit aki jóval fiatalabb?


2018. dec. 30. 17:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig tegezem őket. Azt nevelték belém, hogy nőnek bunkóság jó napottal köszönni. A csókolomot meg ők tartják annak. (udvarolni meg nem akarok egy idegennek).
2018. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kérdező már csak azt nem árulta el, hogy ő melyik nemhez tartozik.
2018. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Látod, ez a legnagyobb baj, hogy vannak akik ilyen dolgokon rágódnak. Ahelyett, hogy köszönnél az egyéniségednek megfelelően, ilyen értelmetlen baromságoknak kell megfelelni és ilyen baromságok miatt kell veszekendi.
2018. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm. Ez semleges.
2018. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Mindig a napszaknak megfelelö köszönés a legjobb.
2018. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
0%

Én alapvetően a semleges, Üdvözlöm! köszönést szoktam.


Az is számít ám, hogy ki/mi a 10 évvel fiatalabb nő! Ha hivatalos a beszélgetés és pláne feletted áll az illető, akkor alap, hogy magázod! És igen, a Tesco pénztárban sem a haverod ül/vásárol, így magázódtok!


Mellesleg a tegeződést kezdeni bunkóság, ha nem te vagy a nő, vagy alacsonyabb rangú vagy!


Amúgy hány éves vagy? Mert ezt kb. alsó suliban tanítják.

2018. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

"alacsonyabb rangú vagy!"


A gáz az, hogy senkinél sem vagyok alacsonyabb rangú és msáokat sem nézek alacsonyabb rangúnak.

2018. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 cro-minyon ***** válasza:
0%
Attól függ mi a szándékod...
2018. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
30-as férfi vagyok. Szerintem nem értelmetlen, és semmi veszekedés nincs benne. Csupán nem vagyok biztos abban, hogy ezt minden helyzetben hogy szokás.
2018. dec. 30. 18:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Èn bejárònőkènt dolgoztam,huszonèves voltam...De a vezèrigazgatò ùgy köszönt nekem,hogy csòkolom. ❤
2018. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!