Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy mindig...

Miért van az, hogy mindig Istené a dicsőség? Függetlenül attól, hogy én mit/ mennyit teszek az ügyért?

Figyelt kérdés

Nincs barátnőm. Imádkozom és lesz. Akkor egyértelmű, hogy ezt Istennek köszönhetem.


DE!!!


Ha hiába imádkozom, mert nem lesz barátnőm, aztán "megunom" az imádkozást és elkezdek csajozni össze-vissza és ismerkedek ahol, és ahogy tudok és saját erőmből lesz végre egy barátnőm, akkor miért az mondja mindenki, hogy de jó, hogy régen imádkoztál. Látod milyen rendes Isten.

Pedig nem, mert évekig semmi sem történt amikor imádkoztam, és amikor meg 1000-el csajoztam és nem is imádkoztam akkor lett barátnőm.

Akkor miért Isten segített? Miért övé a dicsőség? (Hisz nem tett semmit!)


2019. okt. 5. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy imádkozol, nem jelenti automatikusan, hogy ott és akkor lesz.
2019. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Tehát imádkozol hozzá, mert hátha, de szerinted ő nem csinált semmit. Jó nagy képmutató vagy.


Amúgy meg egyszerűsítve, hogy még te is megértsd: kérsz anyádtól enni, mert éhes vagy. Ő főz neked, eléd rakja és te azt mondod, hogy ő nem tett érte semmit, hogy tudtál zabálni, tiéd a dicsőség, hisz te kérted anyádat, hogy adjon kaját. Nonszensz.

2019. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

#2

Jóságos ég, te elolvastad egyáltalán, amire válaszoltál?

Lefordítva a te példádra a kérdező helyzetét: Ha hiába kérleled anyukád, hogy adjon enni, végül megunod, elmész dolgozni, az általad szerzett pénzből bevásárolsz, megfőzöl, és végül ételhez jutsz amiért mindent te tettél meg, azért miért anyudnak járna köszönet?

2019. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastam képzeld. Mit jelent, hogy saját erőből? Talán még az életét is saját magának köszönheti? Vallás témakörben vagyunk, tudjuk mit ír a Biblia, nincs olyan, hogy saját erő, maximum szabad akarat: lehet választani a jó vagy a rossz utat és mindegyiknek lesz következménye. Isten adja a társat, bár kérdés, hogy az ember kit választ. De azért imádkozik... Képmutató. Még mindig. És a második hozzászólásom tartom, csak hát ész kell ahhoz, hogy valaki megértse. Akinek nem megy, az nem az én hibám.
2019. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azért, mert isten "báránya" vagy, szolgája.
2019. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

""megunom" az imádkozást és elkezdek csajozni össze-vissza és ismerkedek ahol, és ahogy tudok és saját erőmből lesz végre egy barátnőm, akkor miért az mondja mindenki, hogy de jó, hogy régen imádkoztál. Látod milyen rendes Isten.

Mi alapján választottál társat, és hogyan kezeled a házassághoz vezető utat?

Ha mindent az szerint teszel, akkor Istené a dicsőség, más oknál fogva, nem Isten támogat.

2019. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Talán még az életét is saját magának köszönheti?"

Megint meg kell kérdeznem, elolvastad egyáltalán a kérdést? Ott ugyanis egy szó sem volt arról hogy az életét kinek köszönheti.

2019. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-nak: Köszönöm. A másodiknak (/4-nek) fingja nincs arról, hogy mi a kérdés.



6.

Az alapján, hogy megetszett.

2019. okt. 5. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Te itt két dimenzióban gondolkozol. Az kb olyan szint, ahol van 0 vagy 1.

A sors munkásai mégy dimenziós szinten működnek. Az olyan szint, hoogy. Végtelen számú végtelenül precíz tényező, egy folyamatban.


Ne megérteni akard ezt. Azt akard megérteni, hogy foggfalmad sincs istenről.


Még egy dolog. Pár száz év múlva képes leszel annyira felkapcsolódni, hogy képes leszel érezni ezt.., mindig övé, a felsőbb entitásoké, és a miénk. Hármasság. Mindené a dicsőség, de isten az anyánk, a kezdetünk, végünk, s a köztes mindenünk.

Őt éltetjük, ő az ok és a következmény.


...majd megérted, kár h addigra erre nem fogsz emlékezni, de majd az akkori emberi életed halála itán megkereshetsz egy kicsit pajtulni. Én majd örömmel mosolygok rád, hálás leszek mindennek, és istené (is) lesz a dicsőség.

2019. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha becsajozol, azért nem Istené a dicsőség!
2019. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!