Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hiányzó éve hol vannak...

Jézus hiányzó éve hol vannak leírva?

Figyelt kérdés

Születése és próféta léte között kb 20 év van(bár nem tudom pontosan. Ezek hol vannak, és miért nincsenek benne a Bibliában.


Nem vagyok vallásos és hívő csak érdekel.


2010. júl. 20. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

30 évesen kezdett prédikálni, tehát kb. ennyi hiányzik

bár az evangéliumok megemlítik Egyiptomból való visszatérésüket, és beszámolnak a 12 éves Jézus tanításáról a Templomban, illetve összefoglalóan azt írják: Jézus meg gyarapodott bölcsességben, korban, s kedvességben Isten és az emberek előtt.

Lk 3

azért nincs benne több, me4rt az evangélisták nem tartották fontosnak ezeket az üdvtörténet szempontjából


van néhány apokrif evangélium, ami tartalmaz részleteket a gyermekkoráról, amik az evangéliumokban nem szerepelnek

2010. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Itt: [link]

Biff evangéliuma, nagyon jópofa, humoros könyv, nem kell sértésnek venni!

2010. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Ahogyan az első válaszoló leírta, úgy van, fellépéséig nagyon keveset tudhatunk Jézus Krisztusról. Ennek oka az, hogy maga a Biblia is innentől számol vele, a dánieli próféciákban is a fellépésének az ideje volt megadva, nem a születésének.


Üdv. Péter

2010. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi eddig a válaszokat.


Csak tudod az furcsa nem, hogy egy ekkora alak a Bibliában....és a hiányzó évei meg nem fontosak??


PL: Gondoljatok a királyi családokra, ott az egész élete dokumentálva van. Tudom rossz hasonlat,de azért közel áll.....ha ő a messiás akkor a gyermekkora nem fontos?

2010. júl. 20. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
van egy film amiben pár érdekes részletet mutatnak a kisgyermekkorából,nem tudom honnan vették de az egyik jelenetben Jézus egy kavicsot kismadárrá változtat
2010. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11:02 mi a film cime fontos lenne!!!
2010. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint Jézus addig nem kezdte meg messiási tevékenységét, amíg meg nem keresztelkedett és a Szent Szellem rá nem szállt. Ez azért is fontos szerintem, mert azt mutatja hogy Jézus nem egy varázsló volt, aki mágikus képességekkel született, hanem azt amit ő maga is mondott: semmit sem tehetett az Atya nélkül.

Az evangéliumok épp ezért nem is nagyon említik a gyerekkorát. Az apokrif,gnosztikus iratok azt hiszem igen, de azok nem tekinthetők hiteles forrásnak,mert a második században keletkeztek, és a gnosztikusok szerették volna a maguk fura nézeteit becsempészni a kereszténységbe.

2010. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem tudom mi a címe sajnálom, nagyon rég láttam és ez az egy jelenet fogott meg
2010. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A TV-bern is vetitettek egy olasz filmet'A gyermek akit Jézusnak hivtak."cimmel.

A Biblia nem ír Jézus életéröl.A 121 éves Jézus a Templomban, az utolsó hiteles adat az Ő életéröl. Ezután Urunk Megkeresztelkedésével folytatódik a Szentírás.

Az apokrif iratok pl Gyermekség -Evangélium írnak Jézusról ereket azonban egyetlen keresztény egyház/felekezett sem tekinti sugalmazottnak(hitelesnek)

2010. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
elgépeltem bocs a 12 éves Jézus a templomban(Lukács Evangéliuma)
2010. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!