Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én római katolikus vallású...

Ha én római katolikus vallású vagyok, a párom református, akkor milyen templomban házasodhatunk?

Figyelt kérdés
Ha én szeretnék római katolikus maradni, attól tarthatom a református templomban? Bár én nem vagyok bérmálkozva és elsőáldozva sem, de meg vagyok keresztelve. Ha református templomban esküdnénk akkor kell konfirmálnom? Ha katolikus templomban akkor a páromnak kell elsőáldozni? Milyen vonzatai vannak ezeknek? Bocsi hogy kicsit zavaros.

2020. jan. 15. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem voltál elsőáldozó, akkor csak a keresztleveled szerint vagy katolikus. Nem hiszem, hogy bárkire ráerőltetnék egy másik vallás szertartásait, de pontos választ a plébánián, illetve a lelkészi hivatalban tudnak adni.
2020. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Lehet ökumenikus esküvőt tartani, beszéld meg a helyi pappal. Viszont kell jegyesoktatásra járni, most kezdődnek jellemzően mindenhol, szóval siess.
2020. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy ökumenikus esküvő. Ez lehet katolikus vagy református templomban is és a katolikus pap és a református lelkész is jelen van. A katolikus fél mondja a katolikus esküszöveget, a református meg a reformátust. Áttérni nem kell senkinek. Ezt mindkét felekezet elfogadja érvényesnek.
2020. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
2020. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A párom mindenképp a református templomban szeretné megtartani mert a hivatali az én szülővárosomban a templomi meg az ő szülő falujában lenne. Ökomenikusról nem beszéltünk, de annak lehet plussz anyagi költsége?
2020. jan. 15. 11:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ökomenikusról nem beszéltünk, de annak lehet plussz anyagi költsége?"

Nem gondolom, de meg kell kérdezni ott, ahol tartani szeretnétek.

2020. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Te figyi már... Látható, hogy semmi közöd a vallásodhoz, amit pár csepp víz adott babakorodban, az alapvető dolgokkal sem vagy tisztában, de annyira nem becsülöd a párod, hogy ha neki fontos a református esküvő, akkor az legyen. Mi lesz házasság után, ha már ebben nem tudsz engedni???
2020. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Hmm .. a legegyszerűbb, ha megkérdezel egy papot erről ilyenkor mit kell tenni.. katolikusoknál valószínűleg kérni fogják, hogy elsőáldoz és majd bérmálkoz is meg, de segíteni fognak.


Beszéld meg a pároddal, segíteni fognak.. de erről legjobban egy pap tudna neked beszélni mi-miért.. Kérjetek egy időpontot és menjetek el együtt a közeli plébániára. Érdemes meghallgatni mit gondolnak itt is ott is egy ilyen előtt.

Sok boldogságot.

2020. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss, de milyen alapon ítélkezel?

A kérdés nem erről szólt...

2020. jan. 15. 23:13
 10/12 anonim válasza:
47%
Szerintem bármi lehetséges. Nekem úgy volt katolikus esküvőm, hogy nem vagyok megkeresztelve, mert a férjem ezt szerette volna, én meg szerettem volna, ha neki teljesül a kívánsága. De voltam már ökumenikus esküvőn is, ami szintén nagyon felemelő volt. Beszéljétek meg egymás közt, hogy mit szeretnétek, és utána kérdezzétek meg a papot/lelkészt, hogy mik a lehetőségek. Anyagi vonzata nem hiszem, hogy különösebb lenne, a templomi esküvő díja amúgy is elenyésző a többi költséghez képest...
2020. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!