Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka hogy a Youtube-on...

Mi az oka hogy a Youtube-on fellelhető amerikai vlogger minta cukicsaládok mind ilyen "modern keresztények"?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy a "modern keresztények" jó kifejezés-e, ez a koncertezős, modern templomos öltönyös, hitgyüli hatású közösségekbe jár mind. Vagy ha nem oda, akkor mormonok.
2020. jan. 22. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
A kultúra része náluk. Szerintem.
2020. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha olyanok mint a hitgyülisek akkor nem tudom lehet-e őket a keresztény kifejezéssel illetni, hiszen magukra a hitgyülisekre sem lehet komolyan arccal azt mondani, hogy keresztények.
2020. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak külsőségeire mondom hogy olyan hitgyülire emlékeztet, amúgy nem tudom hogy milyen.
2020. jan. 22. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ezek normális keresztények, nem a külsőségekre gyúrnak. Itt Magyarországon sokan úgy gondolkodnak, hogy az a pap, akinek fél méteres kereszt lóg a nyakában.
2020. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
De az se aki öltönyben prédikál egy színpadon vagy stadionban ahelyett hogy egy szakrális helyen tenné, és az akit miután "megszáll a szentlélek" össze-vissza rohangál majd a földön hánykolódik miután Németh Sanyi bácsi hozzá ért a homlokához az szintén nem keresztény, már bocs.
2020. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Az Újszövetség szerint nincs szakrális hely, Isten kézzel csinált templomokban nem lakik, hanem a hívő keresztényeket nevezi Isten a Szent Lélek templomának. Ez a Biblia és Isten álláspontja.
2020. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy helyes-e a "mind" kitételed, de az is lehet, hogy csak valamiért te találsz csupa ilyet.


biztos más az érdeklődésünk, de én annak ellenére, hogy főleg amerikai vloggereket nézek (és egyik sem gamer tini - igaz nem is "minta cukicsalád" témákat nézek), egyetlen amerikai vloggerrel találkoztam, akinél egyáltalán szóba került a vallása, de ott se derült ki, hogy az milyen vallás is - úgy kezdte a videózást, hogy a templomnak csinált videókat és ennyiben ki is merült ez a téma. a többinél még csak említés szintjén se szokott szóba kerülni, hogy járnak-e templomba.


egyébként Amerika nagy ország, egészen más fejlődési történettel, mint Magyarország (például náluk nem volt vallás üldözés, mint nálunk a szocializmus idején). illetve mivel eleve sok féle vallású és gondolkodású bevándorló alapította, akik közt nem csak a katolikus írek, olaszok, spanyolok voltak szép számmal, hanem anglikánok, zsidók, buddhisták és mindenféle egyéb vallás követői is szép számmal - akárcsak ateisták is sokan, így az országnak sosem volt igazán hivatalos központi államvallása. ahogyan nem volt soha királyuk sem, akinek a pápa adományozott koronát, cserébe a katolicizmus terjesztéséért.

szóval náluk a vallások is egészen máshogyan, szabad versenyben, piacibb jelleggel fejlődtek (ami persze azt is előidézte, hogy megjelentek pénz központúbb szekták/vallások is, mint például a scientológia). viszont mivel egyik vallás sem volt monopol, vagy akár csak domináns helyzetben sem. mindenki szabadon választhatott vallást, ami miatt valószínűleg az egyházak is vonzóbbak akartak lenni, hogy őket válasszák, illetve jobban idomultak a hívek szokásaihoz, igényeihez - vagy amelyik vallás nem idomult, abból kiváltak a változást akaró hívek és újabb irányzatokat alkottak a saját igényeik szerint.


arról nem is beszélve, hogy az afrikából rabszolgaként behozott feketékkel természetközelibb és zene központúbb vallási hagyományokat is vittek magukkal. akik ezt a zene központúságot aztán átvitték a keresztény liturgiába is, megalkotva a gospelt - ami a rabszolgáság és a szegregáció eltűnésével a fehérek számára is ugyanolyan vonzóvá vált, hiszen az urat nem csak szomorkodva lehet dícsérni, hanem vidáman is, sőt úgy talán még ünnepélyesebb is lehet.

2020. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit általánosításra épül a feltételezésem, csak tényleg fura hogy az a pár csatorna amit követek, mind annyira egybecsengően ilyen vallásúak.


1. Ott a családfő konkrétan ilyen pásztor meg prédikátor


2. Ott is volt több videó ahol ilyen "templomba" mentek keresztelőre, ahol a templom inkább céges konferenciateremre emlékeztetett.


3. Ott anyuka instagramon nyíltan hirdeti hogy ő mormon.


4. Azok is ilyen öltönyös templomba járósok, egy videóba ott voltak velük ilyen fehér ing fekete nyakkendő névtábla vagy mi, notesz toll zsebbe, tipikus mormon egyenruhás emberek.


5. Ott pontosan nem tudom milyen felekezethez tartoznak, de minden évben van karácsonyi ajándékkibontós videó a gyerekekről, és utána mindig imába megköszönik Jézusnak a több millió forint értékű gyerekjátékot amit kaptak.

2020. jan. 23. 13:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Amerikában sok a mormon család, ezen kívül más felekezetek is vannak amik Magyarországon nem elterjedtek. Egyébként a mi falunk an a református istentisztelet is a művelődési házban van, nem templomban.

Magyarországon többször is volt olyan, hogy el akarták nyomni a vallást. Ezért sokan a templomokat unalmas helyeknek tartják, ahol arról prédikálnak, hogy az ember a pokolra kerül. Még ha sok ilyen is van, de lehet ezt rendesen is csinálni. Ahová én járok templom, ott nagy hangsúlyt fektetnek az érthetőségre, tanításra és a szeretet átadására. Szerveznek parki sétákat, kirándulásokat, lehet sütizni, van könyvklubb, szóval az ember élvezi az ottlétet.

Egyébként nézd meg a Family Guy-t. Ott is minden vasárnap mennek templomba.

2020. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!