Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek Istenben és a...

Ha hiszek Istenben és a túlvilágban, de a bibliában egyáltalán nem, akkor én mi vagyok? Talán pokolra juthatok a vallás és a hitem miatt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 15:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Istenhívő.

Hiszel Istenben, de a Bibliában egyáltalán nem? Nos, akkor mégis hogy néz ki a "te" Istened?

Szerinted Isten teremtette a Földet?

Talán abban nem értessz egyet, hogy egyszülött fiát elküldte a földre hogy megszabadítson minket a bűntől?

2020. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jézusban nehezek hiszek. De abban hiszek, hogy az ősrobbanást, Földet, életet, Isten teremtette.
2020. jún. 4. 16:02
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Első vagyok.


Istenhívőnek mondanálak.


Egyébként a keresztény katolikus egyházat sem úgy kell elképzelni, hogy mindenki manipulálva van és mindent elhisznek, amit a pap mond.

Vannak, akik bizonyos dolgokban nem hisznek, kételkedőbbek.

Én mindent elhiszek, amit a Biblia tanít.

Azután mond, hogy nem hiszel benne, miután töviről hegyire végigolvastad. Ezt a legtöbb ember nem teszi meg.

Addig hogy is nyilatkozol valamiről, míg végig nem olvastad? Csak mert ezt meg azt hallottál..

Isten olyan hatalmas. És a Bibliából érezni lehet, hogy emberfeletti. Kétezer évvel ezelőtt lehetetlen, hogy emberek ilyen átfogóan beszéltek volna a teremtésről, a jóságról, a gonoszról, az eletről.

A teremtést sem tudod teljesen felfogni, ez nem emberi dolog.


Arról, hogy ki kerül a pokolra, nem tudok nyilatkozni.

Hiszel Istenben, akkor élj is úgy.

Élj szeretetben, békében, egyetértésben, jóságban és kedvességben. És akkor nem csak a földi életed lesz szép, hanem az örök is.



(Egyébként sokan mondják, hogy a Biblia a régi időkre íródott, elavult, ósdi... pedig annyi generációs problémát, bűnt érint)


Szerintem nincs olyan élethelyzet, amire ne találnál benne választ.

Tapasztalat.


Tudom, hogy most ezt élből elutasítod, de megpróbálhatnál kicsit beleolvasgatni, vagy az elejétől a végéig végigolvasni.

Csak hasznodra válhat.

2020. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Aha. Istennek elég ha benne hiszek? A Teremtőben? És ha a bibliáról nézek filmeket, videókat az is elég? Mert a biblia nagyobb könyv, mint a galaxis útikalauz.
2020. jún. 4. 16:23
 5/19 anonim ***** válasza:
9%

Kevésbé húgyagyú, mint más. A biblia egy kódkönyv. 200 év és már képes leszel belőle kisebb részeket értelmezni.

Pokol nem egy hely.

2020. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hanem egy állapot :) egy másik dimenzió.
2020. jún. 4. 16:35
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

#1


Hiszel Istenben, hiszel Őbenne. Hiszed, hogy megalkotta az eget és a földet, a hegyet és a völgyet, a folyót és a tengert, az állat- és növényvilágot és az embert. Hiszed, hogy földi életünk után vár ránk az örök élet, mennyország vagy pokol. Hiszed, hogy üdvözülhetsz.


Isten ennek nagyon örül.

Próbálj tényleg jó életet élni, ahogy fentebb is írtam.

Hagyd el a bűnös szokásaidat, figyelj jobban a lelkiismeretedre.

Ne csak az anyagiak számítsanak.

Gondolj azokra a falusi nénikre, akik sokszor nélkülöztek, de vidámak voltak, hálásak voltak, templomba jártak és élt a szívükben a remény, hogyha már a földön nem, de az örök életben egy jobb élet vár rájuk. És fel sem foghatjuk, mennyire jó.


Nagyon örülök, hogy videó/film formájában nyitott lennél többet megtudni a Bibliáról.

Nem tudom, hogy milyen filmek vannak fent, de biztos keresztény filmajánlót is találsz az interneten.


Egyébként van egy Igenaptár nevű oldal.

Ott fent van az adott napi szentmise olvasmánya, szent leckéje és evangéliuma. ezt a hármat elolvashatod, ez naponta 5 perc max.



Egyébként ugye van a kereszténység, kereszténységen belül pedig rengeteg(!) vallás. Legnagyobb a római katolikus. (De kereszténységhez tartozik a görög katolikus, a református, az ortodox, az anglikán, stb..) ők mind Istenben hisznek, csak kicsit mindannyian másképp.

De a római katolikus egyház tanítása az első Biblia, később ezeket a Bibliákat átdolgozták és megalapítottak új vallásokat, akiknek valami nem tetszett.


Igazából mondjuk az iszlámok is Istenben hisznek. Vagyis Allahban. De ők is azt tartják, hogy egy igaz isten van.

Csak egyik vallás így, másik vallás meg úgy hívja.

2020. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem. Brian életéről mit gondolsz? Kétszer láttam. Nem rossz. Ilyen paródiafilm lehet az.
2020. jún. 4. 16:50
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Hányszor kérdezed még meg ezt? Senkit sem érdekel, miben hiszel.
2020. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

#1


Nem láttam a Brian életét, hallottam róla jót, rosszat is.


Egy kicsit azért olvasgasd is, nem a filmből fogsz megtudni világmegváltó dolgokat.


Egy dolgot megsugok, ne legyél olyan ember, mint az utolsó válaszoló.

2020. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!