Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Isten engemet...

Keresztények! Isten engemet miért pont embernek teremtett? Miért nem oroszlánnak, farkasnak akiknek nincs örök életük, és a halálkor megsemmisülnek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Honna tudod, hogy a keresztények tudják a választ a kérdésedre? Gondolod, kapcsolatban állnak Istennel? Ha ők igen, te miért nem?
2020. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Keresztények szerint nem volt választásod. Isten úgy döntött emberként teremt meg és kész. Az iszlám vallás szerint viszont te választottad hogy emberként születsz meg.
2020. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Az ezósok szerint te választottad az ember formát. A buddhizmus és a hinduizmus szerint ez volt a karmád. A sintó álláspontját nem ismerem.


Miért pont a keresztényeket kérdezed?

2020. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehetséges embert állatnak teremteni, mert akkor öntudatod se lenne. A kereszténység szerint az ember test és lélek, viszont az állat nem rendelkezik olyan lélekkel, mint az ember. Az ilyen választható dolog inkább ezoteriában van csak.
2020. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én kezdő keresztényként is így gondolom! Az állatok nem tudnak gondolkodni. Akkor már a rákok feltaláltak volna valamit amivel át tudnak menni a nagy autópályán. De nem! Inkább az emberek csináltak jó kis hidat a rákoknak. Biztos, hogy nem állat az ember. :) Inkább, tudatos lény.
2020. aug. 30. 12:26
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező: akkor pl. a 3 éves gyerekek se tudnak gondolkodni mert ugyanúgy mennének át az autópályán, mint a rákok és nem építenének hidat?
2020. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

Minden örök életű.

Pár száz éve lehet hogy oroszlán voltál.

2020. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 uyscuti ***** válasza:

Ez egy elég összetett kérdés.

Isten Ádámnak és Évának és rajtuk keresztül az utódaiknak is megadta azt a képességet , hogy továbbadják az életet.

(Fontosnak tartom megemlíteni azt is , hogy a Biblia nem tanítja a predesztinációt , vagyis azt , hogy minden egyes ember élete és sorsa előre el lenne rendelve Isten által.)

Gondolj bele abba , hogy mennyi minden szükséges volt ahhoz , hogy ÉPPEN TE szüless meg. Ha a szüleid vagy a nyagyszüleid stb. stb. nem találkoznak , mással házasodnak össze , akkor Te valószínüleg sohasem születsz meg. Vagy , ha anyukád más időpontban lesz állapotos ( nem akkor amikor Te megfogantál), akkor megint csak másnak adott volna életet , nem pedig neked.

Vagyis arra szeretnék kilyukadni , hogy mi nem közvetlenül , hanem közvetett módon vagyunk Isten termtményei. Csak Ádám és Éva voltak az Ő közvetlen alkotásai , mi pedig tulajdonképpen az ő leszármazottaikként jöttünk a világra. Ezt bizonyítja az is , hogy sokan sajnos pl.genetikai hibák miatt fogyatékossággal jönnek világra , aminek természetesen nem Isten az oka (vagyis nem Ő teremti őket fogyatékosnak), hanem az öröklött bűn következménye.

Szóval , mivel a szüleid emberek voltak és nem oroszlánok vagy farkasok az ő genetikai állományukból csak Te születhettél meg és senki vagy semmi más.

2020. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én pl. angyal voltam, csak valami nagyon rosszat tettem és leszülettem embernek.
2020. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Időparadoxon=Időutazás mi? :) Olyat is hallottam, hogy az Első Embereknél nem is volt vérfertőzés. De olyat is, hogy más emberek is voltak a Földön, csak nem az Édenkertben.
2020. aug. 30. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!