Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehova-tanúi által rendezett...

A jehova-tanúi által rendezett kongresszuson mi szokott a program lenni?

Figyelt kérdés
egy érdeklődő
2010. aug. 11. 21:05
1 2
 1/12 Harrr ***** válasza:
57%
Mivel ott nem tudnak egymásra rásózni könyveket, mert mindnél van vagy 30 darab különböző, és megtéríteni sem kell egymást, elég unalmas.
2010. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
a kongresszusok bibliai temaju eloadas sorozatok, ugyertem kezdodik reggel, van egy szunet 1-masfel ora aztan folytatodik delutanig. ilyenkor kifejtenek egy fontos temat, amin alapszik az egesz kongresszus, ramutatnak a gyakorlati alkalmazasra es bemutatokkal, jelmezes dramaval (a nyari 3 napos kongresszuson) teszik meg szinesebbe, meg erthetobbe a dolgokat. emellett lehetoseg nyilik a regi ismerosokkel apolni a kapcsolatot a preogram kezdete elott, es annak vegen ill. szunetben, valamint uj baratsagokat lehet kotni. nemreg egy szemely kapott egy meghivot gy roman nyelvu kongresszusrA ,ami flkeltette az erdeklodeset, megkert hogy kiserjem el h ne legyen egyedul...teljesen lefoglalta es lenyugozte, elkezdtunk egy tanulmanyozast. pedig nem kis erofeszitesebe kerul;t hiszen 150 kilometert utaztunk oda es 150et vissza, de szerinte is megerte :) mindenkepp elobb reszt kell venni, legalabb egy ulesszakon (egy napi program 2be van osztva delalottti ulesszak ami 2es fel ora, szunet, majd a delutani ulesszak szinten kb 2, 2 es fel ora) es azutan lehet velemenyt alkotni, mindenki szemelyesen. nem eri meg eloiteletet kialakitani masok velemenye alapjan, mert az sokszor nagyon elter a valosagtol...
2010. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Itt szoktak alámerítkezni! :)
2010. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak a szokásos. Propagják a sajátos tanrendszerüket, riogatnak az istenítélettel meg az armagedonnal, hogy addig a "kevés ideig" engedelmeskedj nekik, a "bölcs" rabszolga osztályuknak, meg osztogasd a magazinjaikat, szerencsétlen tudatlan embereket bevakítandó.


Ezen tanrendszer megalapozott kritikáját itt találod:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"armagedonnal"


Ha nem vennéd észre ebben vagyunk más vallások is elismerik ezt. Te ezt nem vetted még észre? =)

"7 sign of apocalypse" dokumentum film is bemutatja ezt is nem hinném, hogy Jehova Tanúi készítették nézd meg azt rájössz!

2010. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Természetesen minden keresztény felekezet hisz Krisztus második eljövetelével, az Utolsó Ítélet napjában, stb. - de nem helyez erre akkora hangsúlyt, hogy ilyen világvégemániás legyen, és szinte ez legyen a kedvenc témája. Jézus sem adott meg soha semmiféle végidő dátumot (ellenben az Őrtorony annál inkább), hanem csak azt mondta, hogy tartsunk ki. Pál apostol az igehirdetése során jóhírt hirdetett, nem más vallásokat cáfolgatott, és pláne nem közeli armageddonnal riogatta a népet.
2010. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Előbb nézd meg a filmet utána beszélj!
2010. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, ismerem én az Őrtorony tanrendszerét, megvan a Library CD-jük is, nagyjából végigolvastam, továbbá megvan az összes, valaha volt Őrtorony kiadvány 1879 óta. Azt, hogy megfilmesítik az újat nem tud mutatni. Továbbra is alapvetően tévesnek látom az Őrtorony alapvető tanításait, a világvégemániás hozzállásukat meg butaságnak.


Nekem is van egy videófilmem, a címe "Jehova Tanúi az ajtódnál", a következő linkeken megnézheted:

1. rész: [link]

2. rész: [link]

3. rész: [link]

4. rész: [link]


Te hajlandó vagy megnézni?

2010. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem írónak üzenem ,hogy küldje már el nekem azt az

Őrtornyot ,amiben világvége dátumot olvasott !!Ugyanis én rendszeresen olvasom ,de még ilyet nem láttam benne !

Amilyen forrásokat ajánlgatsz olvasásra ,egyáltalán nem a Biblián alapul ,hanem emberi ostobaságokon ,ezért nem olvasnám el !Nem szeretném megfertőzni magam ,annak meg aki már meg van fertőzve jócskán,észre sem veszi ,hogy milyen káros !

Hogy a kérdésre is válaszoljak ,a kongresszusok tele vannak jobbnál-jobb előadásokkal ,amikből megtanulod alkalmazni a Biblia tanácsait .Tudsz fejlődni szellemileg.Szoktak lenni jó tapasztalatok,interjúk .

Persze mindezeket csak azok tudják értékelni ,akik valóban vágynak megérteni Isten szavát és akaratát ,és élvezik Isten népének a társaságát !

A többieknek csak unalom lenne ,hiszen írva is van :

"nézvén hiába néznek és hallván hiába hallanak ,az értelmét sem fogják fel !(máté 13:13)

2010. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
..eloltják a villanyt......
2012. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!