Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség az egész...

Miért van szükség az egész szűznemzés sztorira? Isten miért nem teremtette Jézust, úgy mint Ádámot ide a Földre akár csecsemő formájában?

Figyelt kérdés
Tudom megosztó lesz a kérdés, de engem komolyan érdekel, hogy erre mi a válasz.

2021. febr. 14. 07:57
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
66%

18. JA, hogy erre gondolsz? Értem. Mária hogyan magyarázta volna el valakinek, hogy egyszer csak ott van egy csecsemő a kezében? Lehet megvádolták volna, hogy elrabolt egy gyermeket.

Az írások alapján Születés történik, vagy is ugyan olyan módon születik, mint a többi gyermek. Vajon hogyan szoptatta volna a csecsemőt Mária?

Szintén a jövendölés alapján, írva van, hogy Fájdalom járja át, mikor a fia meghal. Egy anya aki kihordja a gyermekét, és fájdalommal meg is szüli, aztán elveszíti, igen csak nagy fájdalom. Ezért nem csak az Atyja érzett hatalmas fájdalmat, de Mária is átérezte amit a Teremtő.

Máriát is felkellett készítenie erre.


Persze hozhatunk érveket, de nem biztos, hogy elfogadható lehet annak, aki eleve a Teremtő személyét kétségbe vonja a szándékával együtt.

2021. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Összegzés: Bennem nem merült fel, hogy Józsefnek kell ellenőrizni Mária szüzességét, ez a válaszokból következett. Továbbra sem kaptam válszt a kérdésre, csak amit vártam. Hidd el, így van és kész.
2021. febr. 14. 09:21
 23/45 A kérdező kommentje:
#21 válaszoló: van értelme a válszodnak. Az elrablás mondjuk szerintem nem játszik azt is elhitték, hogy szűz. A szoptatás képességet is megteremtheti. A szülési fájdalom átélése talán lehet egy jó indok. Bár egy császáros anyukának ezt inkább ne meséld el, hogy csak ettől lesz valaki igazi anya, és éli át a gyermeke szenvedéseit.
2021. febr. 14. 09:26
 24/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Továbbra sem kaptam válszt a kérdésre, csak amit vártam. Hidd el, így van és kész."


Én nem azt írtam neked hogy hidd el! Az ok az hogy Jézusnak Dávid király családjából kellett származnia!


"Az elrablás mondjuk szerintem nem játszik azt is elhitték, hogy szűz."


Kik hitték el hogy szűz? József? Vagy József szülei?


"A szoptatás képességet is megteremtheti."


Mesélj! Hogyan teremtheti meg?


"Bár egy császáros anyukának ezt inkább ne meséld el, hogy csak ettől lesz valaki igazi anya, és éli át a gyermeke szenvedéseit."


Ha nem a saját gyermeke az anyának az a gyermek vajon akkor is képes úgy átélni a szenvedéseit ahogyan egy szülőanya?

2021. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Jézusnak szükséges volt egy hús-vér anyára ahhoz, hogy valóságos emberré legyen, ne pedig ufo-ember-utánzat csupán. Ennek a hús-vér anyának ráadásul Dávid király családjából kellett származnia (tehát a pártus-magyar származási elméletet el is dobhatjuk). A nem császáros szülés miatt pedig az örök fizikai szüzesség tana kerülhet a hamis tanítások kukájába.
2021. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, te nem a dolgok mögé nézel, hanem szórakozol.


"Mária szüzen megkapja Jézust a kezébe újszülöttként. Így ebben az esetben számomra hihetőbb lenne a sztori."

Ne mondd.

2021. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Tehát Isten a Szentlélek által megteremti Jézust. De az hihetetlen, hogy valaki aki nem szült képes szoptatni. (Olvass azért ennek utána, mert a szoptatás lehetséges örökbefogadó szülőknél.) Ádámnak sem volt szülőanyja mégis ember lett. Csupa-csupa olyan érvek amik nem állják meg a helyüket. Attól még származhat Márától, hogy nem ő szüli meg. Mitől hihetőbb nektek a szűznemzés, nem is értem.
2021. febr. 14. 10:15
 28/45 anonim ***** válasza:
56%
Született és nem teremtmény.
2021. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De az hihetetlen, hogy valaki aki nem szült képes szoptatni."


De ebben a történetben szülésről van szó! Szóval nincs semmi olyan ami hihetetlenné tenné azt hogy a csecsemőt szoptatta az anyja!


"Ádámnak sem volt szülőanyja mégis ember lett."


És Ádámnak nem is csecsemőként látta meg a napvilágot! Erre két forrás is van! A Bibliában is olvashatod és a Koránban is!


"Attól még származhat Márától, hogy nem ő szüli meg. Mitől hihetőbb nektek a szűznemzés, nem is értem."


De ő szülte meg!

Rajtad kívül pedig senki más nem írt szűznemzésről. Annyira mélyen vizsgálód a dolgokat hogy ez fel sem tűnt?! Így persze hogy nem érted, mert ez a te fejedben létezik! Te akarod belemagyarázni ezt a dolgot a történetbe!

2021. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Igen, az meglehet, hogy én nem értem. Nem értem, hogy ha valaki megfogan, akkor hogyan lehetséges hímivarsejt nélkül. De tudom, ne kérdezzek, csak higgyek. Nincs magyarázat csak Isteni kinyilatkoztatás. Nincsenek kérdések, csak a hit létezik, ami szent és sérthetetlen.
2021. febr. 14. 14:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!