Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású az, aki számára...

Milyen vallású az, aki számára a keresztrefeszített Jézus a "szent"?

Figyelt kérdés

#gyalázat #vallásosság #szent-ség #szenteskedés
2021. márc. 14. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény, nyilván.
2021. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem aki keresztény, annak inkább Jézus gondolatvilága, értékrendje a szent, nem pedig keresztrefeszítettsége a lényeges.
2021. márc. 14. 08:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És honnan vetted, hogy egy ilyen keresztény számára ne lenne szent Jézus gonolatvilága, értékrendje?
2021. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Úgy érzékelem, nem érted a kérdésem.
2021. márc. 14. 08:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A keresztre feszítés a lényege mindennek. Úgy érzékelem, hogy nem érted a kereszténység lényegét.
2021. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mi köze a keresztre feszítésnek a vallás lényegéhez? Igazából: semmi. Az inkább: "politika".
2021. márc. 14. 09:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A keresztények Jézusra mint Megváltójukra tekintenek. Nem pusztán egy nagy tanítóra.

Nem lehet követni, Vele való kapcsolat nélkül!


János 15,5

Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.


A Messiás eljövetele és megváltó munkája már előre kódolva volt az Ószövetségben, próféciák és szimbolikus előképek formájában. Ajánlott olvasmány: Dér Katalin: Próféciák a Messiásról.

2021. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Plinius levele (iu.112), nem keresztény forrás:


"„A jelentések szerint azonban az a legnagyobb vétkük vagy eltévelyedésük, hogy bizonyos meghatározott napon hajnalhasadta előtt összegyülekeznek, és váltakozva karban énekelne kaz istennek hitt Krisztus tiszteletére, és esküvel kötelezik magukat, nem ám valami gaztettre,hanem arra, hogy nem lopnak, nem rabolnak, nem követnek el házasságtörést, nem szegikmeg esküjüket, a rájuk bízott letét kiadását felszólítás esetén nem tagadják meg. Ennekvégeztével rendszerint szétszélednek; majd ismét összejönnek, hogy közösen fogyasszák elközönséges és ártalmatlan lakomájukat; ezt azonban abbahagyták, miután parancsodrabetiltottam a titkos társaságokat.”

2021. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

A feltámadása, tanítása és a kitartása a lényeg.

A szekták hangsúlyozzák, hogy neked már nem kell szenvedni, ha gonosz ember vagy, elég csak Jézus mögé bújni.

2021. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Mert arra,hogy kiszegezték fel lehet húzni egy egyházat,mivel a bűntudat az alap.

Az,hogy miket mondott nem lényeges annyira,főleg hogy azoj már akkor sem voltak túl eredeti gondolatok.

2021. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!