Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hihetőbb az, hogy Mózes...

Miért hihetőbb az, hogy Mózes szétválasztotta a tengert, mint hogy valakit megszállt egy démon?

Figyelt kérdés
A legtöbb keresztény hiszi a bibliai történetek igazságát, míg mondjuk mikor egy random tanulatlan embert megszáll egy démon, elkezd visszafele latinul beszélni, stb., a Vatikán is hivatalosan kimondja hogy démoni megszállás történt, azt nem hiszi el, mert "nincs rá helytálló bizonyíték". Hol van ebben a logika? Miért gondolkodnak így a legtöbben? Elég sok keresztény ismerősöm van, mindegyikük így vall. Egyikük sem hisz a démonokban, a Sátánban, de a Mennyországban meg igen...

2021. ápr. 3. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kereszténység hisz a démoni megszállásban, tehát ugyanazok hisznek benne, mint Mózesben, legfeljebb arra a konkrét esetre azt mondta a Vatikán, hogy nem hiszi el.
2021. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Há' azért báttya mert a bibliát eleve sokan metaforaként nézik, míg a démoni megszállások 90%-a a 80as években kijött ördögüző film után terjedt el, emellett szinte csak keresztény befolyással bíró családokba jelenik meg az ördög és búj emberek testébe.
2021. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Félreértetted, nem a Vatikán nem hiszi el, hanem azok a személyek akikről beszélek.

#2: A leghíresebb démoni megszállások a 40-es és 60-as évek között zajlottak. Ekkor még maga a Vatikán küldött ördögűzőket ezekhez. Az más kérdés, hogy ezek az esetek általában később láttak napvilágot, később kezdték felkapni az emberek őket.

2021. ápr. 3. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
3as nem az én válaszomra mérten reagáltál :D 2es voltam.
2021. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ó hát az első nagy szerelembe mindenki szétnyitja a "tengert"
2021. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
A keresztény teológia szerint valós dolog a démoni megszállás, ezért egy kereszténynek hinnie kellene ebben.
2021. ápr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szétválasztom a tengert ha kell, csak anyagilag drága meg sok szakembert igényelne.
2021. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!