Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alapon állitják a...

Milyen alapon állitják a muszlimok, hogy a több száz évvel az iszlám megjelenése előtt irt Biblia hamisitás?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/509 anonim ***** válasza:
100%
Ebben hisznek. Ennyi az alapja.
2021. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/509 anonim ***** válasza:
78%

A hit már csak ilyen dolog, irracionális dolgokban is képesek hinni. Hiszen ha nem hinnék azt, hogy a Bibliát meghamisították, akkor szomorú tény lenne, hogy maga a Korán a hamisítás.

Azért írtam, hogy hit, mert semmivel se tudják alátámasztani.

2021. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/509 anonim ***** válasza:
29%

De jó, hogy ugyanaz a vita újra akar kezdődni, újra és újra különböző kérdések alatt...


Részemről:


1. A Biblia tele van ellentmondásokkal. Ó és Újszövetség istenképe ellentétes.

2. Nem tudom elfogadni, hogy Jézus maga Isten lett volna, illetve azt sem, hogy az Isten Fia.

3. A Kegyes Korán alapján a körülöttem lévő világ sokkal érthetőbb. Allah kinyilatkoztatásai tartalmaznak olyan verseket, amelyeket jóval későbbi tudományos felfedezéseket takarnak. (A Föld gömbölyű, a világegyetem tágul, az idő különböző "sebeséggel" képes telni különböző helyeken stb)

4.Amikor a Koránt olvasom, tökéletes harmóniát és békét érzek magamban. Gyönyörű versei megnyugtatják a szívem és a lelkem.

5. Sajnálatos módon, a GYK-n lévő személyek, közül sokan olyan csordaszellemben kelnek ki az Iszlám ellen, ami csak még jobban megerősített engem, hogy az egyenes utat követem.


Még sokkal több okot is írhatnék, de mégis megelégednék most ennyivel ha nem haragszotok.


És ne vegyétek támadásnak amit írtam (mert korábban sokan annak vették).


"Az emberek kétfélék lehetnek, vagy társaid a hitben, vagy pedig társaid az emberiségben"


Ali ibn Abi Talib az Iszlám negyedik Igaz Úton Vezérelt Kalifája.


Abdullah

2021. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/509 anonim ***** válasza:
93%

"amelyeket jóval későbbi tudományos felfedezéseket takarnak. (A Föld gömbölyű, a világegyetem tágul, az idő különböző "sebeséggel" képes telni különböző helyeken stb)"

Valamit nagyon benéztél, már a Korán előtt 1000 évvel ismert volt, hogy a Föld gömbölyű (egyébként geoid, de mindegy).

Azt pedig hol írja le, hogy tágul a világegyetem? Az pedig még jobban érdekel, hogy hol beszél az idő relativitásáról...


"És ne vegyétek támadásnak amit írtam (mert korábban sokan annak vették)."

Te miért veszel akkor annak minden egyes kérdést és választ, ami nem az iszlámot élteti?

2021. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/509 anonim ***** válasza:
96%

"1. A Biblia tele van ellentmondásokkal."

Erre még csak annyit, hogy azért a Koránban is akad jó néhány ellentmondás. Olyan is, ami ténylegesen valós ellentmondás:

[link]


Itt összeszedtek alig néhányat.

2021. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/509 anonim ***** válasza:
79%

"Amikor a Koránt olvasom, tökéletes harmóniát és békét érzek magamban. Gyönyörű versei megnyugtatják a szívem és a lelkem."

Nem akarlak megsérteni, de ez szubjektív vélemény. Én pl. amikor olvastam semmi ilyet nem éreztem.

2021. ápr. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/509 anonim ***** válasza:
29%

Az hogy a Bibliai meg lett hamisítva tény. Ezt a józanabb keresztények is elfogadják, csak nem hamisításnak mondják hanem betoldásoknak. Sok mindent lehetne írni.


Például:


Az egyes keresztény irányzatok Bibliái eltérnek. Más és más könyveket tartalmaznak mivel saját kedvükre válogatták össze. Ha csak a katolikus és proterstáns Bibliát nézzük akkor 6 könyv eltérés van ami többszáz oldal. Akkor ez a 6 könyv Istn szava vagy nem? És minden irányzatnál ez van. Ez a táblázat szépen összefoglalja:


[link]


Aztán például az Újszövetségi kéziratok között tösszázezer eltérést számoltak össze. Van aki 750 ezer eltétést számolt:


[link]


Még reggelig lehetne írni a bizonyítékokat de unalmas már.

2021. ápr. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/509 anonim ***** válasza:
19%

"Erre még csak annyit, hogy azért a Koránban is akad jó néhány ellentmondás. Olyan is, ami ténylegesen valós ellentmondás"


Beleolvastam. Tipikus keresztény hazudozás. Például kérdés hogy helyes vagy helytelen a borfogyasztás? Kapásból összemossa az evilágra vonatkozó tiltást a túlviággal. Az első vers evilágra vonatkozó tiltás, a másik kettő túlvilági jutalom, arról nem is beszélve hogy az sem biztos hogy ugyanolyan alkoholos italról van szó mint amiket jelenleg ismerünk. Ennyit arról hogy valós ellentmondás :) Ha szeretnéd mutatok én neked ellentmondást a Bibliából mert tele van ilyennel.

2021. ápr. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/509 anonim ***** válasza:
82%

"Aztán például az Újszövetségi kéziratok között tösszázezer eltérést számoltak össze. Van aki 750 ezer eltétést számolt"

Kérdeznék valamit! És aközött a több százezres eltérés között van egy is, ami arra utal, hogy az evangélium eredeti mondanivalója nem az volt, ami ma? Vagyis, hogy Jézus a messiás, meghalt és feltámadt? Elárulom nincs. Ebből a 4 evangéliumból és az Újszövetség többi irataiból soha nem fogod bebizonyítani a Korán állítását, miszerint Jézus meg sem halt. Erős csúsztatás azt sugallni, hogy az evangéliumok úgy át lettek írva, hogy már valami teljesen mást hirdetnek. (A különbségek nagy része helyesírási hiba vagy egy-egy szó, ami tulajdonképpen alig bír jelentőséggel, másolási hibák ilyesmik.) Ezeknek a szövegeknek mindig is az volt az üzenete, ami most is.Persze az iszlám szempontjából már ezt is problémás beismerni.


Az iszlámnak valahogyan meg kell kérdőjeleznie a Bibliát, mert egyébként nincs létjogosultsága az egész vallásnak. A Korán és a Biblia állításai között egyértelmű különbségek vannak, pedig a Korán tévedhetetlen isteni kinyilatkoztatás. Ezt valahogy fel kell oldani. A visszás az egészben, hogy a Korán igazából elismeri a Bibliát korábbi isteni kinyilatkoztatásnak és ez okozza az egész problémát. Ezt az ellentétet úgy oldották fel a korai muszlim teológusok, hogy rámondták, hogy az eredeti Biblia ami pont azt tanította, mint a Korán elveszett és ez már csak egy meghamisított verzió. Ami azért érdekes, mert tulajdonképpen a Korán nem is ezt tanítja. Nem mondja, hogy pl. az evangélium nincs meg és a keresztények nem olvashatják el bármikor, hanem olyanokat ír, hogy eltitkolják, meg félremagyarázzák, meg ha nem hisznek a Koránnak, akkor nézzék meg a saját irataikban, hogy Mohamednek igaza van.

"Ti könyv népe! Nincs semmi alapotok, amíg nem ragaszkodtok szilárdan a Tórához és az Evangéliumhoz, és ahhoz, ami leküldetett nektek Uratoktól." 5:68

"Mondd: „Ti Könyv Népe! Ne lépjétek túl a határokat a vallásotokban az igazságon túl, és ne kövessétek a vágyait egy olyan népnek, amely korábban eltévelyedett, és sokakat tévelygésbe vitt, és eltévelyedtek a helyes úttól." 5:77

Amúgy ez pl. nem belső ellentmondás? Hogy ragaszkodjanak valamihez, ami már nincs is? Miért jelen időben mondja, hogy ne lépjék át a határokat? Úgy beszél mintha a tanításaikat kb. tegnap találták volna ki, de ha elolvassák a könyveiket, akkor rájönnek, hogy Mohamednek van igaza.

Amúgy ha a Koránban nem lennének ellentmondások, akkor ki se találták volna a Naskh-ot, hogy az egyik vers hatályon kívül helyezi a másikat.

2021. ápr. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/509 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ez a helyes válasz:

"Az iszlámnak valahogyan meg kell kérdőjeleznie a Bibliát, mert egyébként nincs létjogosultsága az egész vallásnak."

2021. ápr. 30. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!