Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tetszik egy lány vagy...

Ha tetszik egy lány vagy férfi és kivágom a szememet, mert a gyülekezet szerint bűn, akkor Istennek tetsző dolgot teszek, vagy az öncsonkítás bűn?

Figyelt kérdés

Hogyan kell érteni az alábbi igét?


Károli Gáspár » A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 18. fejezet


8 Ha pedig a te kezed vagy a te lábad megbotránkoztat téged, vágd le azokat és vesd el magadtól; jobb néked az életre sántán vagy csonkán bemenned, hogynem két kézzel vagy két lábbal vettetned az örök tűzre.

9 És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; jobb néked félszemmel bemenned az életre, hogynem két szemmel vettetned a gyehenna tüzére.



2021. máj. 13. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kemény mondatok.

Az lehetséges hogy akkoriban ezek a közbeszéd részét képező "kifogások" voltak?

"Nem én akartam, a lábam vitt a bűnös útra" "a galád szemem megkívánta, nem az én hibám", "észre se vettem, és a kezem már el is vette, mit tehettem volna?!"

Oké, elismerem, határeset 🙂

2021. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Öncsonkítás.

Jézus nem szó szerint gondolta, mivel az életed a tested Istentől kapott ajándék, nem rongálhatod, még ilyen ürüggyel sem.

Jézus azt tanácsolta a követőinek, hogy váljanak meg bármitől, ami a botlásukat okozná, még akkor is, ha az olyan értékes, mint a kezük vagy a szemük.

Így utalt rá, hogy ne engedjük, hogy olyan testrészeink, mint a kéz vagy a láb, a szem megbocsáthatatlan bűnbe vigyenek minket. Tegyünk erőfeszítéseket, hogy elfordítsuk a tekintetünket, hiszen a Testünk tagjait mi uraljuk és nem fordítva.

2021. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Azokat a vágyak, amikhez akaraterő kell hogy ne tedd meg, azok értékesebb áldozatokká válnak, mint azok amikre nem is vágysz és nem teszel meg.
2021. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz úrrá lenni hogy folyton a szemedet legeltesd az ellenkező (vagy azonos, hogy píszí legyek) nemen, és ezekhez parázna gondolatok társulnak, akkor simán jobban teszed hogy kivályod a szemgolyódat. Ha pedig mind e mellé a kezednek sem tudsz már parancsolni akkor bátran nyisszantsd le azt is.
2021. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha kiszúrod a szemed és levágod a lábad, akkor mehetsz amerre látsz?
2021. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5

😂😂😂😂

2021. máj. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan kell érteni az alábbi igét?"

Úgy, hogy jobb elviselni bármilyen kárt ahelyett, hogy az üdvösséged veszítsd el inkább. És az 1. válaszoló írta meg a megoldást. Akkoriban ezzel a hasonlattal értették meg a legjobban, amit Jézus mondani akart

2021. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:

"De ha kiszúrod a szemed és levágod a lábad, akkor mehetsz amerre látsz?"


Ez az év mondata! :-) :-) :-)

2021. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hiperbola, azaz túlzó hasonlat.
2021. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2021. máj. 14. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!