Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia jellemfejlődésen és...

A Biblia jellemfejlődésen és hit erősítésén kívül tanít önértékelésre is, a komolyabban olvassa az ember?

Figyelt kérdés
2021. máj. 28. 01:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha az ember minden nap olvas egy-egy szakaszt?
2021. máj. 28. 01:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudom pontosan mire gondolsz.

Mindenesetre a Bibliában az ember nem egy jelentéktelen valami. Épp ellenkezőleg. Mindenki számít, nincs jelentéktelen ember vagy élet. Isten sokszor a legkisebbekkel, a legszerencsétlenebbnek tűnő embereket használja nagy dolgokra, még akkor is, ha azt ő maguk talán észre sem veszik. Ruth története pl. látszólag egy kis, jelentéktelen epizód mégis a nagy egészben nagyon is számít. Több szempontból is fontos. Az is sokszor visszatér, hogy tulajdonképpen nem az számít, hogy a világ milyenek lát, nem a látszat a lényeg, hanem az, hogy ki vagy valójában. Isten milyennek lát. A Bibliában szereplő emberek nem tökéletesek, nem idealizáltak. Sokuknak van nem kevés hibája, mégis Isten tudja őket használni. Sokféle emberről szó van benne és a történeteikből, a bukásokból, hibákból, vagy épp sikerekből, lelehet szűrni tanulságokat.

Jézus pedig mindenkiért meghalt. Eleve nem lehet értéktelen az, akiért Jézus meghalt. Isten azt akarja, hogy mindenki megtérjen. Van remény, az ember képes 180 fokos fordulatot venni és újrakezdeni az életét, ha rossz úton jár. Stb... Nagyon sok mindent kilehet belőle olvasni ha komolyan elmélkedik, gondolkodik rajta az ember.


De arra egyértelműen nem tanít, hogy pl. képzeld azt, hogy te vagy a világ legjobb embere, veregesd vállon magad, hogy te mennyi mindent elértél, mennyivel jobb vagy a többieknél, megvagy Isten nélkül, stb.


A Bibliában alapvetően Istenről van szó, még akkor is, amikor ez nem egyértelmű. Valamint Isten és ember kapcsolatáról, és ezen keresztül sok mindent meglehet érteni. Alapvetően szerintem megtanít becsülni magadat és másokat is. A Biblia egy nagyon mély könyv. Vannak dolgok, amiket csak évek múltán ért meg vagy ismer fel és látja meg az összefügésében az ember.

2021. máj. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Helyes önbecsülés a cél.
2021. máj. 28. 04:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak az a cél, akkor inkább hagyd.
2021. máj. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen. Ha nem is közvetlenül maga a Biblia szövege amit olvasol, de a tevékenység ami gyógymód a lelkednek. Minden nap egy kis Biblia olvasás, szemlélődő ima amikor elzavarod a külvilág összevisszaságát, és csak Istenre és magadra koncentrálsz. Megköszönöd neki amid van és ami fontos, aki ott van az életedben és imádkozol értük, ez oda vezet, hogy elkezded becsülni azt ami/aki neked adatott, de nem vetted észre milyen fontos.

Nálam legalábbis valahogy így működött máshogy tekintek a körülöttem lévő dolgokra emberekre persze sokszor kizökkenek nem lehet meditatív állapotban az ember egész nap.

Szóval ez a lényege mélyebben el kell merülni nem csak darálni egy-egy részletet a Bibliából. 🙂🙏

2021. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nemcsak a helyes önbecsülés a cél, hanem megerősíteni a hitem...
2021. jún. 4. 23:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Még nem láttam olyat, amire ne tanítana a biblia.
2021. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!