Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttként hogy működik a...

Felnőttként hogy működik a megkeresztelkedés?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék keresztelkedni, 26 éves vagyok. Ennek a menete érdekelne. Hallottam olyat is, hogy 1 évig tanfolyamra kell járni, stb... Meg olyat is, hogy csak bemegyek és "gyorsan letudja" a Pap. Tapasztalatok vannak?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2021. jún. 16. 15:54
 1/7 L.. István ***** válasza:
84%
Melyik egyház, attól függ.
2021. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen bocsánat, azt nem írtam oda. Római katolikus.
2021. jún. 16. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szinte mindegyik plébánia weboldalán le van írva...


[link]

2021. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ahova szeretnék menni, vagy a közelembe van, ott nem találtam sehol ilyen részletesen leírva. Ill. sokszor nem minden úgy van ahogy le van írva, ezért is inkább tapasztalatok érdekelnének :) Persze pontosan ott helyben fogják tudni megmondani, de első körben erre lettem volna kíváncsi.
2021. jún. 16. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik egyház, attól függ."

ekkoa marhát mint te hallod :DDDDDDDDDDDDDD


Kérdező: a helyileg illetékes plébániát, plébánost keresd fel! Ő tud pontos információkkal szolgálni!

Azért csak úgy nem szokták kiszolgáltatni a keresztség szentségét ha éppen nincs vészhelyzet.

Mondjuk egy balesetben életveszélyesen megsérülsz és a kórházi ágyon fekve az életedért harcolva szeretnél megkeresztelkedni akkor ott gyakorlatilag bárki megkeresztelhet. Az orvos, az ápoló, bárki!


De ha van idő, lehetőség arra, hogy befogadd Jézus tanítását, akkor ezt kell tenned -› hittanra kell járnod.

Amúgy miért is szeretnél megkeresztelkedni ha nem akarod követni Urunkat, Jézus Krisztust és az általa alapított egyházat????


Helyi plébánia, plébános (nem!! nem az ügyintéző!! a plébános!) Őt keresd fel!

Hidd el felszabadító beszélgetés lesz! :)

2021. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Gyorsan letudni" akkor lehet, ha életveszélyben vagy.

Amúgy meg a mi plébániánkon kb. fél év a felkészülés. A covid most kicsit felborította, de általában szeptemberben indul a "felnőtt hittan", heti 1 alkalom és nagyszombaton a húsvéti vigília misén van a keresztelés (tehát április).

2021. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem én szeretném "gyorsan letudni", csak hallottam ilyet is. És tudni akartam mennyi idő a reális ilyen esetben :) Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 17. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!