Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rosszul fogom fel a bűnnel...

Rosszul fogom fel a bűnnel kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés
Amint olvasok hívő ismerőseim posztjait írják szükség van minden nap Isten kegyelmére meg azt hangoztatják; Ne mond magad Jó embernek, mert bűnös vagy, ezt írják ki facera, hogy ne ne hidd hogy jó vagy te is bűnös vagy, ha Jézust nem fogadod el Akkor ISTEN ítelete alatt állsz mivel Isten Fia a Megváltó az út az Atyához,... imádkozz kérd naponta a kegyelmet mond Uram bűnös vagyok, ments meg stb..... ezt írták.... Képzeljétek kB 1 évig 2019.03.-2020.02hóig ezt csináltam teljesen be depresszioztam, a pszichitarhez kellet fordulnom írt Sertralin(Antidepressziánst) szorongtam hogy bűnös vagyok. Lehet a kereszténység ilyen vallás de a bűntudat árt az embernek főleg ha naponta bünösnek mondja magát! Úgy gondolom nem vagyok bűnös hanem ember vagyok egy olyan ember aki követ el hibákat.... mint mindenki... Tudod ki a bűnös mondtam az illetönek aki ezt ki irta az a bűnös aki gyilkol, lop, csal, árt másnak az valóban bűnös meg aki megcsalja hazastarsat, vagy házassal kezd ki az tényleg bünös meg màsokat bánt!!!! De aki bulizik meg fiatal es szexel olyannal aki fuggetlen az nem bunos, mindent nem lehet be tartani, eleg a Hinni meg szeretni egymást nem bántani senkit, kedvesnek lenni,, nem csalni nem lopni a szexuális meg egyéb ügyeit mindenki hagy élje már ugy ahogy akarja... maganugy nem tudom minek kell az orrat a hívőknek ebbe ütni... bűnös vagy bünös vagy egyfolytába ezt mondta az illető teljesen az egészséges kedves empatikus emberek lelkét roncsá teszik hozzá teszem nem katolikus se reformatus valami gyülis az illeto
2021. júl. 19. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Kérlek ne félj! Úgy látom te tényleg hiszel, és törekszel is a jószívűségre, tehát nincs okod félni. Azokra, akik jóakaratból írnak ilyeneket, ne haragudj, akik pedig cak kárhoztatni akarják a másikat, azok tévednek.
2021. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az Úr legyen mindannyiunkal. Szeretem nagyon a Mennyei Atyát számomra a mindenek Ura, és Fia Jézus a mi Urunk, Szentlélekkel egységben. 🙏 fiatal vagyok 22 éves van barátnőm vele volt az első meg neki is velem sajnos meg esett le feküdtünk de imádkoztunk hogy Isten bocsásson meg nekünk és Agusztus 17én lesz az esküvőnk(Polgári) Isten nem kàrhoztassa azt aki JÉZUSBAN van! Akik Jézusban vannak nincs semmi kàrhoztató ítélet ellenük mert kegyelem alatt vannak, én így gondolom, követünk el hibákat emberek vagyunk és a Sátán világában vagyunk de megkell bánni jóra kell Úr Jézus nevében törekedni. Nem vagyok többé bűnös hanem Kegyelem alatt állok Isten kegyelme alatt Jézus által! Isten gyermeke vagyok. Én igy fogom fel
2021. júl. 19. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Igazából te is tudod, mi is tudjuk, hogy hazudsz folyamatosan. Hol három hónapot jártál oda, hol egy évet. Hol kiirod a pásztor nevét, hol nem, mindig más mesét adsz elő, de két dolog mindig ugyanaz:az egyik az, hogy azt hiszed elég csak a magad módján jó embernek lenni és annyi nővel kefélhetsz, ahánnyal csak akarsz, a másik pedig a gusztustalan és undorító mocskos leveleid, amikkel bombázol mindenkit.
2021. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Drága hármas válaszoló, tudom van itt egy troll de az nem én vagyok! Ne haragudj de nem értek egyet mert nem én vagyok ha az a troll lennék durván válaszolnék mert az a troll csak csúnyán tud beszélni.... Isten áldjon meg minden jóval. ❤️❤️
2021. júl. 19. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Hidd el ezért nem haragszik Isten. Csak maradjatok együtt, legyetek hűek egymáshoz, ne menjetek szét.
2021. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


"Bunbanati imak"



sokat kellene bunbano imakat mondanod egyedul es kozosen masokkal


mert bunos vagy es bunos gondolataid vannak


de nem karhoztat erte senki


viszont meg kell (kellene) banbod buneid mindeg


ahelyett amit teszel, mivel egyaltalan nem banod oket, hanem bunnek se tartod oket

2021. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1Jn 1:10 "Ha azt mondjuk, hogy nem vagyunk bűnösök, hazuggá tesszük őt [Jézus Krisztust], és nincs meg bennünk az ő igéje."

Tehát hogyan szerethetnéd Jézust, ha ezzel a posztoddal azt hirdeted, hogy ő hazug? Azért nem vagy bűnös, mert találsz magadnál rosszabb embereket? Mindenki tudna találni magánál rosszabb embereket, kivéve a világ leggonoszabb emberét. Isten egy mércét fogad el hitelesnek, azt, ha valaki Jézushoz hasonlítja önmagát. A beképzeltséged nagyon visszataszító számomra. És úgy gondolom, Istennek is viszataszító. "Isten a gőgösöknek ellenáll, az alázatosaknak kegyelmet ad." (1Pét 5:5, Jak 4:6) Hogyan lehetnél a kegyelemben, amikor nem vagy alázatos?

Nem kell depressziósnak lenni amiatt, hogy bűnös vagy, csak el kell fogadnod, hogy szükséged van nap mint nap Istenre, és csak a nap mint nap Jézusból való táplálkozással tudod Istennek tetszően élni az élétedet. A kegyelem nem orvosság a folyamatosan bűnben élésre, de ha valaki időnként vétkezik, aztán megtér, az részesül kegyelemben. "Aki azt mondja, hogy őbenne [Krisztusban] van, annak úgy is kell élnie, ahogyan ő élt." (1Jn 2:6)

2021. júl. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia

ne a saját szemszögedből vizsgáld, lásd magadat. Próbáld meg Isten szemével látni azt, amit teszel, ahogyan élsz.

Előfordulhat, hogy a szívünk vádol minket, és nem vesz tudomást azokról a tényekről, amelyek bizonyítják, hogy értékesek vagyunk Isten szemében. Talán minduntalan ezt súgja nekünk: „De hát annyian vannak, akik példamutatóbbak nálam. Milyen csalódott lehet Jehova, amikor összehasonlít velük!” Jehova nem hasonlítgat össze másokkal, és nem gondolkodik mereven vagy kíméletlenül ("De mindenki a saját tetteit vizsgálja meg, és akkor a saját tettei miatt fog örülni, és nem amiatt, hogy másokhoz viszonyítja magát." Galácia 6:4). A szívünk mélyére lát, és értékeli a jót — még a kicsi jót is.

1János 3:19, 20

"Így tudni fogjuk, hogy az igazság oldalán állunk, és meg fogjuk nyugtatni a szívünket, hogy Isten nem ítél el minket abban, amiben a szívünk talán elítél, mert ő nagyobb a szívünknél, és mindent tud."

Ha naponta olvasod a Bibliát, közelebb kerülsz Istenhez, és nem fogod fölösleges dolgokkal vádolni magadat. Nem tudunk bűn nélkül élni, bár mennyire is szeretnénk. Erről írt Pál apostol a Róma 7:14-20-ban. De ezt a belső harcot minden keresztény megvívja.

2021. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első 3 aort olvastam.


Hülyeség.

2021. júl. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!