Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi: Ha a Nagysokaság...

SolaScriptura kérdése:

Jehova Tanúi: Ha a Nagysokaság tagjai nem Isten fiai, nem Isten gyermekei (csak barátai), akkor milyen alapon nevezitek Istent Égi Atyátoknak? És milyen alapon nevezitek egymást testvérnek, ha nem vagytok mindannyian Isten gyermekei?

Figyelt kérdés

Jehova Tanúi tanítása szerint csak a kicsiny nyáj szellemtől felkent, azaz a Szent Szellem által vezérelt tagjai Isten fiai és ezáltal „társörökösök Krisztussal”.

Róma 8:14-17 „Mert, akiket Isten szelleme vezet, azok valóban Isten fiai. Mert …. örökbe fogadott fiak vagyunk a szellem által, … Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is, igen, örökösei Istennek, és társörökösök Krisztussal …”

Ha ez csak a kicsiny nyájra vonatkozik, akkor a Nagysokaság tagjai nem Isten fiai.

Ha a Nagysokaság tagjai nem Isten gyermekei, akkor csak az Ördög gyermekei lehetnek.

Csak 2 út van, nincs harmadik alternativa. (Lásd például 1 János 3. rész végig, vagy a Róma 8. rész végig)



#Jehova #Jehova tanúi #Isten gyermekei #kicsiny nyáj #Nagysokaság
2021. júl. 27. 23:11
1 2
 1/20 SIDLER22 ***** válasza:
53%

Nyilván értelmezéstől függ az egész.

Egyébként meg nem nevezik istent Égi Atyjuknak. Imában például nem szólíthatják így.


(Ateista vagyok)

2021. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

Sziasztok!

Lukács 3:38 "..aki Énós fia,aki Sét fia,aki Ádám fia,aki Isten fia volt." Eszerint az első földi ember, Ádám is Isten fia volt. Az édenben elkövetett bűnük miatt Ádámot és Évát "kitagadta Isten a családjából" -fogalmazzunk így, tehát a leszármazottaik (a földi emberek összessége) születésük pillanatában nem lesznek Isten fiai, de Jézus Krisztus váltsága lehetővé teszi, hogy földi emberek újra gyermeki viszonyba kerüljenek égi Atyjukkal.

Efézus 1: 10 "...amikor elérkezik a kijelölt időszak vége, egy igazgatási rendszerrel* ismét egyesít mindent az égben és a földön Krisztus alatt"

Vagy ugyanez Károli szerint: "az idők teljességének rendjére nézve, hogy Krisztusban mindeneket egybeszerkeszt, mind amelyek a mennyben, mind amelyek a földön vannak."

Szóval a megfelelő időben az eredeti állapotokat állítja helyre Krisztus által isten, hogy a mennyei fiai és földi gyermekei újra "egy család" lehessenek, akik teljes joggal hívják Égi Atyjuknak a Teremtőt.

2021. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk nem ez volt a kérdés, de mindegy. 😐
2021. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Égi Atyánk Jehova! Jézusnak is Istene és Atyja.
2021. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha a Nagysokaság tagjai nem Isten gyermekei, akkor csak az Ördög gyermekei lehetnek. - Az Ördög beszél belőled, de a sumák gondolkodásod nélkülözi az Isten szellemét!

Mal 2:10 Nem egy atyánk van-e mindnyájunknak? Nem egy Isten teremtett-e minket?

A kiválasztott ókori nép ugyanúgy nevezhette Atyjának Istent, mint a nagy sokaság tagjai. Kérdező, te egy elefánt vagy a Biblia porcelán boltjában

2021. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Te jó ég!

Ennyire nem lehet érteni, amit kérdeztem?!?!?

A #3-asnak van igaza.


Kedves #2!

Nem azt kérdeztem, amire válaszoltál, de ettől függetlenül tetszik a válaszod.

Precízen levezetted, hogy a Biblia szerint “Jézus Krisztus váltsága lehetővé teszi, hogy földi emberek újra gyermeki viszonyba kerüljenek égi Atyjukkal.”

A Biblia ezt így mondja:

Gal. 3:26 “Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.”

Róma 8:14 “Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.”


Ezért tökéletesen egyetértek Veled ebben.


És akik Isten fiai, azok jogosan nevezik Istent Atyjuknak.


Egyetértünk.


Csakhogy:


Jehova Tanúi azt tanítják, hogy CSAK A KICSINY NYÁJ TAGJAI, vagyis csak a 144000 mondhatja, hogy ők ISTEN FIAI, mert csak ők örököstársai a Krisztusnak, csak ők öröklik a Királyságot, a Nagysokaság tagjai pedig nem.

Róma 8: 16-17

„Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk. HA PEDIG GYERMEKEK, örökösök is; örökösei Istennek, ÖRÖKÖSTÁRSAI pedig KRISZTUSNAK; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.”


DE ezzel a tanításukkal kizárják a Nagysokaságot Isten családjából, a Fiúság státuszából.


És a kérdésem erre vonatkozott.


HA ez a tanítás igaz lenne, az egy teljesen skizofrén állapotot eredményezne a Nagysokaság tagjai számára, mert még Atyának se szólíthatnák Istent.

Még egy Miatyánkot se mondhatnának el neki.


És pont ezért nem értem, hogy taníthatnak ilyet ....

2021. júl. 29. 21:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5# nem sumák a kérdező levezetése, hanem valós, bibliai alapokkal rendelkező érv, amit ti ugye nem ismertek, ezért hiszed azt, hogy a bibliai igékkel alátámasztott vélemény sumák. Pedig nem. Csak épp igaz, és ti nem ehhez vagytok hozzászokva.
2021. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, a HA … AKKOR feltételes módú mondatszerkesztés sokaknál nem megy át…


Kedves #5!

Sajnos teljesen félreértettél.

Igazad van abban, hogy az nagy badarság, hogy a Nagysokaság tagjai, tehát Jehova Tanúi 99%-a nem Isten gyermeke.

Én is pontosan ezen akadtam ki.

És ennek az abszurditására akartam rámutatni az általad idézett mondattal.

De megpróbálom kicsit szájbarágósabban:


Ha igaz lenne az a JT tanítás, hogy a Nagysokaság tagjai nem Isten gyermekei, akkor ezzel ők azt állítanák, hogy a Nagysokaság az Ördög gyermekei lennének, ami pedig badarság. Ezért nem értem, hogy vesznek egy ilyen tanítást.


Így már érthetőbb?


Mindenesetre kimondtad az ítéletet a hű és értelmes rabszolgára:

“Az Ördög beszél belőlük, és sumák gondolkodásuk nélkülözi Isten szellemét”, amikor olyanokat állítanak, hogy a Nagysokaság tagjai nem Isten gyermekei.


Én csak ennek a tanításnak az abszurditását akartam érzékeltetni azzal, hogy szembeállítottam a másik lehetőséggel.

Ha a hű és értelmes rabszolga azt állítja, hogy a Nagysokaság tagjai nem Isten gyermekei, nem örököstársai a Krisztusnak a Királyságban, akkor ezzel azt állítják, hogy a Nagysokaság tagjai az Ördög gyermekei lennének.


Mert nincs más alternatíva a Biblia szerint, csak ez a 2.


És ugye milyen abszurd, lehetetlen, értelmetlen tanítás ez?


Csak Te 5-ös, azt hitted, hogy ezt én állítom, pedig ez a HÉR tanítása tudomásom szerint…


Vagy én értettem félre valamit?

Ha igen, akkor be tudsz linkelni olyan anyagot, amiből ez kiderül, hogy a Nagysokaság tagjaira is igaz a Róma 8:16-17

„Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.”

2021. júl. 29. 22:43
 9/20 A kérdező kommentje:

Íme 2 cikk, amik azt állítják, hogy a Róma 8:16-17 csak a felkentekre, azaz csak kb 8000 JT-re vonatkozik, a többiekre nem:


[link]

[link]


Tudtok olyan ŐT-ot, ahol ezt azóta már kiigazították?

2021. júl. 29. 23:01
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia Kérdező, @2-es vagyok.

Örülök, hogy tetszett a gondolatmenetem feljebb - bár meglep, hogy nem láttad benne a kérdésedre választ, de akkor leegyszerűsítem: Azért nevezi a többi Tanú is Égi Atyjának Istent, mert Krisztus váltságát elfogadva, abban hitet gyakorolva újra "gyermeki viszonyba" kerülnek Vele.

Ha megengeded, még hozzáteszem, hogy Ádám tökéletlenné válásával elvesztette tökéletességét, igazságosságát, és fiúi minőségét önmaga és leszármazottai számára (Róma 5:12). Mint feljebb írtam, Ádám leszármazottai mindannyian Istentől elidegenedett állapotban, igazságosság nélküli állapotban születtek (Efezus 2:3; Róma 3:10). Az emberi teremtés így „hiábavalóság alá vettetett”, de a szabadulás reménységét ( a Messiás eljövetelét) már az Édenben elhatározta Isten.

Miután ez megtörtént, az evangéliumok és az apostoli levelek már tényként emlegethették és egyre közelebb kerülünk ehhez az időszakhoz. Az általad vitatott vers után nem sokkal ezt olvassuk: Róma 8:20, 21 "A teremtés ugyanis hiábavalóságnak lett alávetve, nem a maga akaratából, hanem annak az akaratából, aki alávetette, mégpedig azzal a reménnyel, hogy maga a teremtés is meg fog szabadulnia romlottság rabszolgaságából, és élvezi Isten gyermekeinek a dicsőséges szabadságát"

Az egész teremtés, tehát Isten égi és FÖLDI gyermekei is.

2021. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!