Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelentsen hogy a megtérés...

Mit jelentsen hogy a megtérés agymosás?

Figyelt kérdés
Pl én hiszek Istenben abban az Istenben aki a Mi Mennyei Atyánk a Kereszténység Istene-Biblia Istene, és hiszek egyszülött Fiában a Megváltó Urunkban Jézus Krisztusban hiszek Szentlélekben próbalok jó pozitiv ember lenni. De mi ebben az agymosás?? Sok embertől hallotam már hogy agymosás
2021. aug. 17. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Az, hogy elhiszed ami le van írva egy mesekönyvben.
2021. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Agymosásnak számít, amikor elhisszük hogy amit nekünk mondanak, tanítanak, ami le van írva, az úgy igaz, örök érvényű, az egyetlen szigorúan létező igazság és nincsen más, ami szintén létezik és igaz lehet bizonyos körülmények között. A dolog egyébként nemcsak a (vallásos) hitre vonatkozik, hanem mindenre, ami szavakkal le- és körülírható, a politikára, sőt az egyes szaktudományokra is. Már Szepes Mária is felhívta a figyelmet a szavak mágiájára, amikor a szavak elvonják a figyelmet a lényegről, a szavak mögött rejlő sokféleségről.
2021. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az agymosás hatását te is jól láthatod, ha például itt megnézed a pontozást.

Az egyik ilyen hatás, hogy az illető mereven tiltakozik MINDEN ellen, ami a jól átmosott agyát megmozgatná, és gondolkodásra ingerelné.


Ha pedig konkrét példát kérdezel, akkor arra gondolj, hogy mi a véleményed az ősrobbanásról és a világ koráról?

Szerinted ki, mikor és hol volt az első ember?

Mi a véleményed az eutanáziáról, a homoszexualitásról, az abortuszról, vagy mondjuk a tudomány szerepéről?

Ilyesmik.

2021. aug. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"valtozzatok el a ti elmétek megujjulása által"


Ha úgy vesszük agymosás. A tisztátalan gondolatok helyére palántaljunk tisztát, negatív gondolatok helyére pozitívat, a gonoszság helyére jóságot, a gyűlölködés helyére szeretetet. Ez olyan förtelmes dolog lenne? Szerintem nem, viszont annál nehezebb a gyakorlatba átültetni.

2021. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ez olyan förtelmes dolog lenne?"

Hát...

egyrészt maradjunk annyiban, hogy te NEM ezt csinálod.

Másrészt: még ha ezt is tennéd - erőszakkal teszed, és csalással. Nem igazán tud róla az illető, hogy mit csinálsz vele.

Még ha egy köztörvényes bűnözővel tennél ilyet, ÉS ha tényleg jobb lenne tőle, akkor is tájékoztatni kellene róla.

2021. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én nem azt mondom hogy az egyik embernek(vagy közösségnek) a másik ember agyát kell ki mosni. Mindenkinek saját magával van dolga saját magán kell elvégezni ezt az "agymosást". Igazad van én elméletben jelesre tudom hogy mit kéne csinálni, gyakorlatból megbuktam, ezt nevezi Jézus képmutatásnak. Igyekszem igyekszem de a gyakorlati része nem megy.
2021. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a keresztény tanítással van a baj, hanem a keresztények élet vitelével.
2021. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még egy megjegyzés.


"valtozzatok el a ti elmétek megujjulása által"


Ez nem azt jelenti hogy valtoztassátok át mások gondolkodását, hanem a sajatotokét.

2021. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a megtérés nem jár kötelezően agymosással együtt.

Csak úgy egyszerűbb annak, aki térít.

2021. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az "agymosás" fogalma ma egy negatív tartalmat horodoz. Nem azt értjük alatta, hogy te magad megtisztítod az elmédet a szennyes gondolatoktól , amire pl. egyébként a Biblia kér a fenti idézetben (változzatok meg az elmétek megújítása által...) Ez ugyanis mindenkinek a feladata lenne, ez egy személyiségfejlődés, jobb emberré tesz, magasabb erkölcsi szintre jutsz általa.

Ha ma ezt a szót hallod, kivétel nélkül arra asszociál mindenki, hogy egy másik személy, vagy egy szervezet valamilyen módon (akár alattomosan, észrevétlenül, akár erőszakkal, vagy zsarolással) nyomást gyakorol valakire, hogy fogadja el az ő elveiket, ne kérdőjelezze meg azokat , ha lehet ne is gondolkodjon, hanem "vakon" menjen utánuk.

Ez utóbbi mindenképpen rossz , akármilyen "nemes cél" mögé bújtatják is.

Jézus tanításaiból és a Biblia lapjairól nem ez tűnik ki.

Jézus a követői érdekei miatt kérte, tanította, hogy változtassanak a gondolkodásukon és viselkedésükön. Nem Jézusnak, vagy Istennek lesz jó, ha ma betartjuk a Biblia törvényeit, tanácsait, hanem nekünk.

Ezel szemben az "agymosást" végzők általában a saját érdekeiket nézik és vezetni vagy "megvezetni" akarják azokat,akiket lehet, legtöbbször anyagi érdekekből vagy hatalomvágyból.

2021. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!