Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell elkezdeni templomba...

Hogy kell elkezdeni templomba járni ?

Figyelt kérdés

Felnőttként úgy érzem bár nem vagyok megkeresztelkedve, hogy valami megérintett.

A családom nincs megkeresztelkedve.

A férjem sem.

Azonban ha meg akarna akkor református lenne.

Kapcsolatba kerültem eddig a krimik a református az Evangelikus és a pünkösdi vallással.

Hogyan válasszam ki melyik?

És ha sikerült hogy kell elkezdeni?

Csak egyszerűen elmegyek a misére ? És nem szólok senki ék csak bemegyek és hallgatom?

Hogyan működik ez az egész dolog?



2021. aug. 20. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs ott pénztáros, se kidobó. Elvileg nyitva áll neked is. Igazság szerint nem tudom hogyan működik, de akkor is kétlem, hogy kitessékelnek téged, mert nem vagy fizető vendég. Majd valaki leírja neked részletesen aki ebbe benne van, de szerintem ha csak simán elmész azzal sincs baj és majd jönnek a dolgok magától.
2021. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha misében gondolkodsz, akkor az csak a katolikus és ortodox templomban van. A pünkösdi felekezeteknek pedig nincsenek templomaik.


Természetesen úgy történik, hogy bemész és hallgatod. A katolikus mise kicsit interaktívabb, mert ott a hívek is sokkal jobban közreműködnek. Az imakönyvekben megtalálod, hogy mikor mit kell tenni/mondani.


Amire figyelj, hogy nem áldozhatsz/úrvacsorázhatsz, mivel nem vagy megkeresztelve.

2021. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemész.
2021. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmehetsz barmilyen templomba es vegignezheted.


Elmehetsz mindegyikbe is, 3 vasarnap, egymas utan :-) Kezdd a reformatussal vagy evangelikussal, amelyik templom kozelebb van. Azert ezt javaslom, mert erre van "iranyultsag" a ferjedben. Az evangelikus a reformatushoz hasonlo (szerintem egy kicsit jobb, de ez maganvelemenyem).

Utana elmehetsz romai katolikusba is, majd ott lathatsz sok csodat.


Rakeresel a templom honlapjara, oda ki van irva, mikor van istentisztelet (ref / evang), illetve szentmise (katolikus). 5-10 perccel elotte menj oda, menj be, senkinek semmit nem kell mondani, es semmit nem kell magaddal vinni. Inkabb hatul ulj le, hogy lasd, mit csinalnak a tobbiek.

Neked nem kell semmit mondani, enekelni vagy csinalni, de ha felallnak, te is allj fel.

Ha a ref / evang-nal urvacsora van (bor + kenyer/ ostya), ahhoz ne menj elore, azt nem kaphatsz egyelore. Szentmisen is eloremennek az ostyaert, akkor is maradj a helyeden ulve. Van, hogy az enekeskonyvet kiteszik a padokra, abban kikeresheted az enekeket, amit enekelnek (a szama a falra ki van irva, de mondja is a pap). De nem kell az enekeskonyvet sem nezned, ha nem akarod.


Egy ponton adomanyt (penzt) fognak gyujteni, adni nem kotelezo, de illik, ha mar elmentel. Vagy korbeadnak valami kosarat, vagy kimenetkor perselybe dobhatsz penzt - 200Ft? Hatha a tobbiek majd tudjak, mennyit illik. Szoval azt keszits elo, vagyis vidd magaddal.

Kimenetelkor lehet, ott fog allni a lelkesz a templomajtonal, es kezet fog a hivekkel. Nyugodtan kislisszolhatsz elole, de ha akarsz, kezet foghatsz vele. Azt fogja mondani, hogy "aldas, bekesseg", vagy "eros var a mi Istenunk", nyugodtan mondhatod, hogy viszontlatasra.

Ha veletlenul megszolit valaki a hivek kozott, hogy ki vagy (nem valoszinu), akkor roviden mondd meg a igazat, hogy erdeklodsz a vallas irant, még nem voltal templomban.

Olyan 1 ora - masfel ora, attol fugg, volt-e urvacsora vagy mennyire nyomta hosszura a predikaciot a pap.


Meg annyi, hogy ujjatlan vagy vallpantos felsoben nem illik menni. De en jartam mar ugy, hogy eredetileg nem templomba indultam, csak ott kotottem ki, es vallatlan ruha volt rajtam, egy katolikus misen, senki nem szolt. Sot, egy masik alkalommal az evangelikus lelkesz felesegen volt egy vallpantos szuk cucc.

Ne izgulj, a templombajarok altalaban nagyon aranyosak egymassal. Es hat - remelem, megtalalod, amit keresel!


Ja igen! En a punkosdi egyhazba nem mennek elso korben. Maradj a 3 tortenelmi felekezetnel, mert az jobban resze a magyar kulturanak. A punkosdistak felekezeten kivuli modern kisegyhazak, es akkor erted meg jobban, miben radikalisan masok, ha mar a tobbit egy kicsit megismerted.

2021. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a neten is belekostolhatsz egyebkent, mielott elmesz

reformatus, ez punkosdkor volt, a hetkoznapi ennel kicsit egyszerubb (pl. a zene)

https://www.youtube.com/watch?v=rFa0M48ZhB4&ab_channel=Tibor..


katolikus nagypenteki

https://www.youtube.com/watch?v=8tQbGL80fZw&ab_channel=Szent..


evangelikus

https://www.youtube.com/watch?v=SlFjq0f3dJg&ab_channel=Kispe..

2021. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Prókátor ***** válasza:
77%
#5! Ez direkt a katolikusok elleni hergelés akart lenni? Ilyen szertartás évente egyszer van: négypénteken. Nem lehet azt mondani, hogy semmi köze a vasárnapi vagy ünnepi misékhez, de nagyon nagyon különbözik!
2021. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

A 2-es vagyok és nem az 5-ös, de szerintem a nagypénteki az kimondottan szép szertartás, ami sokkal közelebb van az őskeresztény időkhöz, mint bármelyik másik felekezet bármilyen stílusú istentisztelete.

2021. aug. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

"Ez direkt a katolikusok elleni hergelés akart lenni?"


Nem.

Akkor legyen ez:


https://www.youtube.com/watch?v=UCxENviG7kY&ab_channel=Szent..

2021. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már, akár neten is rákereshetsz bármelyikre. Vagy pl. tegnap volt az ünnepi Szent István napi-szentmise és Szent Jobb körmenet a Szent István Bazilikában (katolikus), Pesten, ezt is vissza lehet nézni.

Ajánlom továbbá youtube-on a misevlogot, ahol elmagyarázzák a misét, illetve a katolikus hit alapjait: https://www.youtube.com/channel/UC1zuucvh8x0XxGmPEF_KNUg

2021. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%
Sehogy. Képmutató az összes vallás, az ezotériával együtt. Szerintem keress, egy pszichológust, mond el a problémádat, ha segíteni nem is tud, mint ahogy Isten sem, de lehet, hogy eltudja magyarázni mi van veled. Mert ha a papok se tudják megmondani, majd jönnek azzal isten útjai kifürkészhetetlenek. Ha meg annyira, ragaszkodsz a valláshoz, menj el egy zsidó templomba, mert ők a kiválasztott népe, na már most ki akar a másodosztályba tartozni, ha lehet az elsőbe is.
2021. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!